Śródmieście

Śródmieście

Tłumy wiernych na Drodze Krzyżowej

Tłumy wiernych - mimo chłodu - uczestniczyły w Drodze Krzyżowej, która w piątek przeszła przez centrum Warszawy. Wyruszyła ona w Wielki Piątek wieczorem z kościoła akademickiego św. Anny przy placu Zamkowym. Duży drewniany krzyż nieśli m.in. strażacy, duchowni, studenci.

Dłużej zaparkujemy za darmo

Do poniedziałku włącznie kierowcy nie będą musieli płacić za pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Wyjazdy na święta i ostatnie zakupy

W piątek rano kierowcy mogli bez problemów przejeżdżać przez stołeczne ulice, ale już po południu było trudniej. Jak relacjonowali reporterzy tvnwarszawa.pl, utrudnień trzeba było się spodziewać m.in. w centrum i na wylotówkach.

WKD skorzystała na kursie franka. 36 mln zł na nowe wiaty i tory

Miało być 6 nowych pociągów i 56 tablic informacyjnych, a będzie kompleksowa naprawa toru na trasie Warszawa - Komorów plus modernizacja przystanków i nowa sygnalizacja na przejazdach. Dzięki zmianie kursu franka i korzystnemu przetargowi na nowy tabor, Warszawska Kolej Dojazdowa zaoszczędziła blisko 36 mln złotych.

Wiaty mają mieć Wi-Fi, NFC i QR. Ale nie chronią przed deszczem

Nowoczesne, estetyczne, wyposażone w dostęp do internetu i inne technologie. Nowe wiaty przystankowe miały podnieść komfort pasażerów. Ale nie spełniają swojej podstawowej funkcji - nie chronią przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Pasażerowie marzną, mokną i zgodnie twierdzą, że - te wiaty to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Pancerny centurion w prezencie od Holendrów

Wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak i minister obrony Holandii Jeanine Hennis-Plasschaert wzięli w środę udział w uroczystym przekazaniu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie czołgu Centurion Mk5, podarowanego przez króla Niderlandów.

Niewygodne życie "BEZ PITU PITU"

W basenach tylko 20 cm wody, mniej wiat przystankowych i autobusów, wypożyczalnie butów zamiast rowerów - niewesoła przyszłość czeka stolicę, jeśli wszyscy mieszkańcy nie zaczną rozliczać PIT-ów w mieście. To scenariusz nowej kampanii ratusza, która ma zachęcić warszawiaków do płacenia podatków w stolicy.

Mocniej uderzyć w nielegalną reklamę. Cała nadzieja w Senacie

Jeszcze nie weszła w życie, a już jest krytykowana. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze nawołuje do poprawienia przegłosowanej przez Sejm ustawy krajobrazowej. Dokument miał pomóc w walce z zalewem wielkoformatowej reklamy, jednak zdaniem krytyków jest niekompletny i zachęca do obchodzenia prawa.

Wypadek sparaliżował centrum. Czemu policja nie użyła kamer 3D?

Cztery godziny trwał poniedziałkowy paraliż miasta po zderzeniu pięciu aut na moście Poniatowskiego. Bardzo długo trwały czynności prowadzone na miejscu przez drogówkę. Dlaczego policjanci nie użyli nowoczesnych kamer 3D, które miały znacznie przyspieszyć pracę na miejscu wypadków? Tłumaczenie mundurowych jest zaskakujące.

Volkswagen ściął latarnię

Kierowca osobowego volkswagena uderzył w latarnię przy skrzyżowaniu ulic Ludnej i Czerniakowskiej na Powiślu. Wyglądało groźnie, ale obyło się bez rannych. Ucierpiały tylko latarnia i auto.

Przy Noakowskiego wybuchł gaz z butli. Jest opinia biegłego

Biegły wydał opinię w sprawie styczniowej eksplozji w kamienicy przy ulicy Noakowskiego 26. Z dokumentu wynika, że do wybuchu doszło po tym, jak z dwóch butli gazowych zaczął ulatniać się propan-butan - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Śledztwo w sprawie trwa, na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Premiera w Klubie Komediowym. Ostatni odcinek tryptyku

We wtorek w Klubie Komediowym przy pl. Zbawiciela odbędzie się premiera "Fabularnego przewodnika po ostatnich pożegnaniach". To ostatnia część "Poradnikowego wydawnictwa przeplatanego piosenkami", jak nazywają swój spektakl twórcy.

Przemyt po polsku: narkotyki udawały flaki i bigos

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 61-letniego mężczyznę, który próbował przemycić do Wielkiej Brytanii duże ilości amfetaminy. Narkotyki ukrywał w puszkach po bigosie, flakach i fasolce po bretońsku.

Hofmanowi zabrakło 9 sekund. Półmaraton ponad podziałami

To był rekord w historii tej imprezy - w niedzielę ulicami stolicy przebiegło ponad 13 tys. uczestników już 10. Półmaratonu Warszawskiego. W gronie mniej lub bardziej doświadczonych biegaczy znaleźli się też m.in. były poseł PiS Adam Hofman oraz pracownicy polskiego MSZ.

Rekordowy półmaraton. Podium dla Kenijczyków

Po godz. 11 na mecie 10. Półmaratonu Warszawskiego zameldowali się pierwsi biegacze. W sumie w 21-kilometrową trasę ulicami Śródmieścia i Mokotowa wyruszyło prawie 13 tysięcy uczestników. To rekord w historii imprezy.