Pasażer pobił kierowcę autobusu. Do policyjnego aresztu pojechał w kasku ochronnym i kaftanie bezpieczeństwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Agresywny 22-latek został zatrzymany
Agresywny 22-latek został zatrzymany tvnwarszawa.pl
wideo 2/6
Agresywny 22-latek został zatrzymany tvnwarszawa.pl

Podczas patrolowania Pragi-Południe strażnicy miejscy zauważyli autobus, który blokował ruch. Okazało się, że pasażer zaatakował kierowcę. Był agresywny także w stosunku do strażników i policjantów. 22-latek był poszukiwany w związku z rozbojem i dewastacją mienia.

Wieczorem, 15 marca, podczas patrolu stołeczni strażnicy miejscy zauważyli autobus miejski linii 188, stojący na skrzyżowaniu ulicy Wiatracznej i Prochowej. Pojazd blokował ruch, więc inni kierowcy wymijali go, stwarzając zagrożenie dla nadjeżdżających z naprzeciwka.

- W pierwszej chwili pomyślałem, że autobus po prostu się zepsuł. Podeszliśmy do przednich drzwi, by zapytać, czy wezwać pogotowie techniczne. Zobaczyliśmy, jak w środku młody mężczyzna bije kierowcę autobusu, krzycząc, że pozbawi go życia, a drugi próbuje odciągnąć silnie pobudzonego napastnika - przekazuje Jacek Szostakiewicz z VII Oddziału Terenowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pasażer podczas kontroli biletów rozpylił gaz pieprzowy w autobusie. "To kolejny atak".

Podczas patrolowania Pragi-Południe strażnicy miejscy byli świadkami bójki pasażera z kierowcą autobusu. Napastnik okazał się agresywny także w stosunku do nich i policjantów, których opluł. Na komendzie okazało się, że 22-latek był poszukiwany przez mundurowych w związku z rozbojem i dewastacją mienia. Prawdopodobnie w piątek usłyszy zarzuty.
Strażnicy miejscy zwrócili uwagę na autobus blokujący ruchSM Warszawa

Pracownikowi Miejskich Zakładów Autobusowych udało się otworzyć drzwi pojazdu, dzięki czemu strażnicy mogli podjąć interwencję.

"Pasażer nie reagował na ich polecenia. Atakował i obrażał. Na miejsce przyjechał drugi patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zakuli w końcu mężczyznę w kajdanki, wyprowadzili z autobusu i umieścili w radiowozie. Nadal był agresywny, próbował zdemolować wnętrze pojazdu, kopiąc w ściany i drzwi. Oczekując na przyjazd patrolu policji, strażnicy opatrzyli kierowcę autobusu" - opisuje stołeczna straż miejska.

- Ten mężczyzna był tak agresywny, jakby zażył jakieś środki pobudzające. Opluł policjantów, którzy podeszli do radiowozu i otworzyli drzwi przedziału przewozowego - dodaje Szostakiewicz.

Był poszukiwany

22-latek został przewieziony do komisariatu w kasku ochronnym i kaftanie bezpieczeństwa. Na miejscu ustalono, że był poszukiwany w związku z rozbojem i dewastacją mienia.

Jak informuje nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, mężczyzna pozostanie w policyjnym areszcie do piątku, kiedy to prawdopodobnie usłyszy zarzuty. - Na razie przesłuchujemy świadków zdarzenia i czekamy na dokumentację medyczną pokrzywdzonego, którą oceni biegły - tłumaczy.

Google Maps

Autorka/Autor:ng/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: SM Warszawa

Pozostałe wiadomości

Para młodych ludzi miała już dosyć przebywania w zatłoczonym lokalu z rodziną. W tym samym budynku było puste mieszkanie, więc je zajęli i nielegalnie podłączyli prąd. Mieszkali tam kilka dni.

Zajęli puste mieszkanie, bo mieli "dość tłoku"

Zajęli puste mieszkanie, bo mieli "dość tłoku"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ogromny korek utworzył się w porannym szczycie w Sulejówku. Kierowca auta ciężarowego uszkodził nowy tunel, służby muszą sprawdzić jego konstrukcję. Przejazd w obie strony jest zablokowany.

Nowy tunel uszkodzony i zamknięty. Duże utrudnienia w Sulejówku

Nowy tunel uszkodzony i zamknięty. Duże utrudnienia w Sulejówku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Aktywiści związani z organizacją Ostatnie Pokolenie ponownie próbowali blokować mosty w Warszawie. Dzisiaj rano pojawili się na mostach Poniatowskiego i Gdańskim. Były utrudnienia. Dzień wcześniej pięć osób położyło się na jezdni Świętokrzyskiego.

Aktywiści ponownie próbowali blokować warszawskie mosty

Aktywiści ponownie próbowali blokować warszawskie mosty

Źródło:
tvnwarszawa.pl /PAP

Wyszedł z domu do pracy. Tego dnia tam jednak nie dotarł. Został zatrzymany, gdy wysiadał z autobusu. Trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe lata. Był bowiem poszukiwany.

Wyszedł do pracy, trafił do więzienia

Wyszedł do pracy, trafił do więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ze sporymi utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy podróżujący w porannym szczycie trasą S2. Jeden pas blokowały rozbite auta. Korek miał nawet dziewięć kilometrów.

Stłuczka na S2, korek miał dziewięć kilometrów

Stłuczka na S2, korek miał dziewięć kilometrów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci zlikwidowali duży magazyn i zabezpieczyli ponad 130 kilogramów różnego rodzaju narkotyków o szacunkowej wartości ponad pięciu milionów złotych. Zatrzymano 27-latka, któremu grozi do 12 lat więzienia.

Niepozorny dom i narkotyki za ponad pięć milionów

Niepozorny dom i narkotyki za ponad pięć milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Popularność nowej kładki przez Wisłę wymusza szybkie zmiany w jej sąsiedztwie. Prezydent Warszawy zapowiedział, że dotkną one także Karową, która ma się stać "przedłużeniem mostu".

Dla rowerzystów pasy na wiadukcie, dla pieszych efektowne schody

Dla rowerzystów pasy na wiadukcie, dla pieszych efektowne schody

Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Świadectwa z getta warszawskiego" to nowa część wystawy głównej w Muzeum Warszawy. Zostanie otwarta 17 kwietnia. Autorzy zapowiadają, że będzie ona "próbą ukazania tego, co niewyobrażalne". Ma też podkreślić integralność historii warszawskich Żydów z historią całej społeczności miasta.

"Oszczędna w narracji, mocna w przekazie". Zestawia dwie skrajne perspektywy

"Oszczędna w narracji, mocna w przekazie". Zestawia dwie skrajne perspektywy

Źródło:
PAP
Do trzech razy sztuka. Jak wymiar sprawiedliwości przegrywa z gangiem wołomińskim

Do trzech razy sztuka. Jak wymiar sprawiedliwości przegrywa z gangiem wołomińskim

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Motorniczy przytrzasnął w drzwiach tramwaju nogę czteroletniego Aleksandra i ruszył. Chłopiec zginął na miejscu. Zaczął sie proces w sprawie tragicznego wypadku na ulicy Jagiellońskiej.

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Jest jedynym odznaczeniem, które dorosłym przyznają dzieci z całego świata. W wiosennej edycji wśród Dam Orderu Uśmiechu znalazła się Wanda Traczyk-Stawska, żołnierka AK ps. "Pączek" i psycholożka.

Wanda Traczyk-Stawska z Orderem Uśmiechu

Wanda Traczyk-Stawska z Orderem Uśmiechu

Źródło:
PAP

Rafał Trzaskowski zapowiedział złożenie projektu uchwały w sprawie podwyżki stawek za przejazdy taksówkami. To deklaracja po spotkaniu z taksówkarzami, którzy przedstawili prezydentowi swoje postulaty.

Przejazd taksówką będzie droższy? Trzaskowski zapowiedział złożenie uchwały

Przejazd taksówką będzie droższy? Trzaskowski zapowiedział złożenie uchwały

Źródło:
PAP

Nowym komendantem stołecznej policji został inspektor Dariusz Walichnowski. Wcześniej szefował policji w Gdańsku. W poniedziałek pożegnał się z tamtejszym sztandarem.

Z Gdańska do Warszawy. Dariusz Walichnowski nowym komendantem stołecznym

Z Gdańska do Warszawy. Dariusz Walichnowski nowym komendantem stołecznym

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Rynek cyfrowy wzbogacił się niedawno o platformę, która otwiera polskim producentom drzwi do rynku niemieckiego. Znane z doskonałego stosunku jakości do ceny polskie artykuły budowlane i wykończeniowe, takie jak ogrodzenia, bramy, schody, czy okna, cieszą się rosnącym zainteresowaniem na niemieckim rynku. Dzięki PolenDiscount.de niemieccy klienci mają teraz możliwość bezpośredniego kontaktu z polskimi producentami i otrzymywania indywidualnie dopasowanych ofert do swoich projektów. 

PolenDiscount.de - platforma wspierająca handel polsko-niemiecki

PolenDiscount.de - platforma wspierająca handel polsko-niemiecki

Mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków poinformował o oględzinach prowadzonych na terenie dawnego cmentarza gminy ewangelicko-augsburskiej przy ulicy Kamykowej na Białołęce. Są one związane z wpisem nekropolii do rejestru zabytków. Wcześniej mieszkańcy okolicy alarmowali, że trwa tam wycinka drzew.

Oględziny konserwatora zabytków na dawnym protestanckim cmentarzu

Oględziny konserwatora zabytków na dawnym protestanckim cmentarzu

Źródło:
tvnwarszawa.pl