Przygotuj się na:

STULECIE BITWY WARSZAWSKIEJ

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Drewniane huśtawki, wiklinowe chatki, nowe drzewa i krzewy. Zamienią klepisko w zielony skwer

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plSkwer przy Kępnej przejdzie metamorfozę

Nowa ścieżka, górka saneczkowa i naturalny plac zabaw - to wszystko pojawi się po modernizacji skweru przy ulicy Kępnej na Pradze.

Obecnie teren służy głównie mieszkańcom najbliższej okolicy do przejścia. Jak zapowiedział ratusz, po ma być przestrzenią do sąsiedzkich spotkań i zabaw. Koncepcja zagospodarowania skweru w pobliżu Portu Praskiego została wypracowana podczas konsultacji społecznych jesienią 2019 roku.

Ma być gotowy w listopadzie

Zmiany przy ulicy Kępnej powstaną dzięki zwycięskiemu projektowi z budżetu obywatelskiego "Praskie zielone skwery". Jak wskazał ratusz, wykonawcę prac wyłoniono w przetargu przeprowadzonym przez Zarząd Zieleni. Prace mają zakończyć się w listopadzie 2020 roku.

Co się zmieni? Jak wymieniają urzędnicy, ścieżki zostaną odnowione i pokryte mineralną nawierzchnią, która przepuszcza wodę. Pojawią się też nowe połączenia piesze w miejscu wydeptanych już szlaków. "Dzięki schodom i podjazdowi mieszkańcy będą mieli ułatwione wejście na skarpę. Na skwerze powstaną miejsca do siedzenia (na wale i przy placu zabaw), a wzdłuż ścieżek staną latarnie zasilane energią słoneczną, kosze na śmieci i stojaki rowerowe" - zapowiada ratusz.

Wizualizacja skweru przy Kępnej po modernizacjiUM Warszawa

Naturalny plac zabaw dla dzieci

Zmiany obejmą też róg skweru, bliżej ulicy Wrzesińskiej. Zaplanowano tu naturalny i osłonięty roślinnością plac zabaw dla dzieci. Znajdą się na nim między innymi drewniane huśtawki, zabawki do wspinania czy wiklinowe chatki. Będzie tam też można bez problemu wjechać z wózkami. Tuż obok, na przedłużonym zboczu wału, powstanie górka do zjeżdżania. "Pragórka stworzona przy współudziale mieszkańców zostanie odświeżona, a w jej pobliżu pojawi się dodatkowa zieleń" - zapowiedział ratusz.

Będą też nowe nasadzenia roślin i krzewów (3 740 sztuk) oraz drzew - jesionów, platanów i klonów (łącznie 36 sztuk).

Wizualizacja skweru przy Kępnej po modernizacjiUM Warszawa

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o otwarciu skweru aktywności na pl. Defilad:

Nowy skwer aktywności przy placu DefiladArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa