Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Skatepark, hamaki i ścianka wspinaczkowa. Otworzyli skwer aktywności przy Pałacu Kultury

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNowy skwer aktywności przy placu Defilad

Mieszkańcy mogą już korzystać ze skweru aktywności w Parku Świętokrzyskim. Znajdziemy tam hamaki, stoły do ping-ponga, mini-boiska i przestrzeń do jazdy na deskorolkach.

Nowe miejsce nazwane zostało "Taras PSW", a wcześniej mogliśmy o nim usłyszeć jako o Skwerze Aktywności Miejskich. Znajduje się na tyłach nieczynnego Pawilonu Warszawa, w rejonie skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Jego realizacja jest efektem pomysłu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego w 2015 roku.

Co znajdziemy na skwerze?

Przestrzeń skweru została podzielona na strefy. Na tarasie z modrzewia syberyjskiego odnajdziemy urządzenia do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. W części skateparku ustawiono przeszkody typu quater-pipe oraz rampy. "W zagłębieniach tarasu umieściliśmy trzy okrągłe boiska do panna footballu - na każdym z nich w piłkę nożną mogą grać dwie osoby. Dzieci i młodzież mogą skakać lub ześlizgiwać się z trzech betonowych półkul, a na wielbicieli tenisa stołowego czeka kilka stołów" - wylicza Zarząd Zieleni w komunikacie informującym o otwarciu skweru.

Wzdłuż pergoli ciągnie się tor sprawnościowy. Rozmieszczone zostały tam drewniane półki, na które można wspinać się, zabezpieczając się przy pomocy liny asekuracyjnej. "Pergola oraz koliste zadaszenie chronią przed deszczem i słońcem, a na drewnianych ławach można odpocząć po treningu" - zaznaczają urzędnicy.

Obok skweru stoi też pięć hamaków miejskich, które Zarząd Zieleni przygotował w ramach innego projektu zrealizowanego w ramach budżetu obywatelskiego.

Pawilon Warszawa jest na razie nieczynny. Gdy urzędnicy wyłonią operatora tego obiektu, wewnątrz uruchomiona zostanie wypożyczalnia sprzętu sportowego i gier planszowych.

Odmrażanie siłowni plenerowych i placów zabaw

Siłownie plenerowe i place zabaw zostały oficjalnie otwarte 30 maja. Od tego dna nie musimy też zakrywać nosa i ust w przestrzeni otwartej, ale tylko wtedy, gdy możliwe jest zachowanie dwumetrowego dystansu.

Pod koniec tygodnia ratusz poinformował, że rozpoczął ozonowanie największych i najczęściej uczęszczanych placów zabaw i siłowni plenerowych. Zarząd Zieleni wytypował 114 takich miejsc. Wszystkie miały zostać odkażone do soboty.

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl