Kierowca poszukiwany, pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy. Pasażerka też ma kłopoty

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zaostrzenie przepisów, możliwa konfiskata auta. "Czynnik bardzo odstraszający"
Zaostrzenie przepisów, możliwa konfiskata auta. "Czynnik bardzo odstraszający"TVN24
wideo 2/2
Zaostrzenie przepisów, możliwa konfiskata auta. "Czynnik bardzo odstraszający"TVN24

Zatrzymali go do kontroli, bo "zachowywał się nienaturalnie i niepewnie". Okazało się, że 33-letni kierowca fiata wcześniej pił alkohol, był też pod wpływem środków odurzających. Po sprawdzeniu w bazach danach wyszło natomiast na jaw, że ma cztery zakazy prowadzenia aut i jest poszukiwany. Kłopoty ma też jego pasażerka. 

Podczas patrolowania jednej z ulic Józefowa policjanci zauważyli kierowcę fiata. - Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, ponieważ zachowywał się nienaturalnie i niepewnie. Policyjny instynkt podpowiedział funkcjonariuszom, by go skontrolować. Od razu wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że 33-letni mężczyzna "wydmuchał" 0,21 promila. Postanowili przebadać go jeszcze na zawartość środków odurzających w organizmie, wynik też był pozytywny - przekazuje w komunikacie sierż. szt. Patryk Domarecki z otwockiej policji.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że posiada cztery aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Praga Południe oraz Sąd Rejonowy w Wołominie do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Praga Południe oraz Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola szukały go natomiast do ustalenia miejsca pobytu.

ZOBACZ: Tłumaczył, że nie ma czasu czekać, bo "musi jechać po brylanty dla swojej kobiety".

Pasażerka też z zarzutami

Po kierowcy przyszedł czas na sprawdzenie pasażerki. 33-letnia kobieta też była poszukiwana - do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku. Policjanci znaleźli przy niej zawiniątko z białym proszkiem. Po sprawdzeniu okazało się, że to prawie trzy gramy metamfetaminy. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnych cel. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Przyznał się, ale odmówił składania wyjaśnień. Najbliższe sześć miesięcy spędzi w areszcie.

Kobieta usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności. 33-latka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

ZOBACZ: Pijany kierowca staranował radiowóz i uderzył w autobus miejski.

Pijany kierowca staranował radiowóz i uderzył w autobus miejski
Pijany kierowca staranował radiowóz i uderzył w autobus miejskiKontakt 24/Damian

Autorka/Autor:pop

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Tragiczny wypadek w Galominie w powiecie płońskim. W niedzielę przed godziną 14 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych (skody i volkswagena). Jedna osoba nie żyje.

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

W niedzielę przed południem na autostradzie A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim zapalił się samochód osobowy. Są utrudnienia.

Auto w ogniu na autostradzie A2

Auto w ogniu na autostradzie A2

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP

Zarząd Zieleni zapowiedział, że w poniedziałek, 15 kwietnia rozpocznie się pierwsze koszenie trawników. W tym roku przez wysoką temperaturę wegetacja przyspieszyła o miesiąc i trawy wymagają już skrócenia.

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwierzył w historię o podejrzanych operacjach na swoim koncie, którą przekazał mu "pracownik departamentu bezpieczeństwa". Wypłacił oszczędności i gotówkę wpłacił we wpłatomacie na wskazany rachunek. W ten sposób stracił 50 tysięcy złotych.

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

34-latek wpadł na kradzieży zabawek w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie. Mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony, kiedy ten przekroczył linię kas i nie miał zamiaru zapłacić.

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zwierząt. Na drogach Mazowsza częściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych.

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwajarze przygotowali kompleksowy plan remontów torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Naprawy bieżące obejmą łącznie 15 kilometrów. Wymienione zostanie 1,2 kilometra szyn i 30 zwrotnic. Regenerację przejdzie 6 kilometrów szyn, a wyszlifowanych zostanie kolejne 15 kilometrów.

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Źródło:
PAP

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP