TVN Warszawa | Ochota

Nastolatek próbował oszukać 79-latka "na policjanta". Zareagowali pracownicy banku

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Oszustwo na "policjanta CBŚP"
KRP IIIOszustwo na "policjanta CBŚP"

Ochoccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 17-latka podejrzanego o udział w oszustwie na "policjanta CBŚP". Sprawę zgłosili pracownicy banku, których zaniepokoiło zachowanie 79-letniego mężczyzny. Jak podaje rzecznik rejonowej komendy, mógł on stracić 25 tysięcy złotych. Oszust usłyszał już zarzut i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Dyrektor banku przy Grójeckiej poinformował ochockich policjantów o starszym mężczyźnie, który chciał dokonać wypłaty gotówki w kwocie 25 tysięcy złotych. - Kryminalni na miejscu zastali zgłaszającego, który wskazał im 79-latka. Starszy mężczyzna przez cały czas pozostawał w kontakcie z oszustem. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony tego samego dnia próbował wypłacić pieniądze również w innych placówkach bankowych. Z uwagi na niewiarygodne wyjaśnienia bank zablokował jego środki na koncie. Funkcjonariusze, pozostając cały czas w kontakcie wzrokowym z 79-latkiem, przemieścili się z nim na Saską Kępę, gdzie miało dojść do przekazania pieniędzy - podaje rzecznik ochockiej komendy Karol Cebula.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dodaje, że przy Międzynarodowej oszust kazał mężczyźnie się zatrzymać, zaparkować samochód i oczekiwać na dalsze instrukcje. - Kryminalni zabezpieczający teren zauważyli młodego mężczyznę, który kręcił się po okolicy. Po kilku minutach oszust przekazał, aby senior pojechał w inne miejsce i ustawił samochód prostopadle do ulicy. Po krótkiej chwili do pojazdu podszedł wcześniej widziany młody mężczyzna i na umówiony znak 79-latek przekazał mu pieniądze. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci. 17-latek odrzucił kopertę i zaczął uciekać. Po kilku minutach pościgu był już w rękach kryminalnych - relacjonuje Cebula.

Zarzut i trzymiesięczny areszt

- Po zebraniu materiału dowodowego sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut usiłowania oszustwa do którego się przyznał. Wobec 17-latka sąd - na wniosek prokuratora - zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy - podsumowuje rzecznik ochockiej policji.

Zauważa też, że postawa pracowników placówki bankowej zasługuje na duże uznanie: - Reakcja na podejrzane zachowanie starszego mężczyzny i szybki kontakt z policją niewątpliwie przyczyniły się do skutecznej ochrony oszczędności 79-latka.

Ochoccy kryminalni zatrzymali 17-latka podejrzanego o udział w oszustwie na "policjanta CBŚP"KRP III

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP III

Pozostałe wiadomości