Kraska: w najbliższych dniach uruchomimy szpital tymczasowy na Okęciu

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kraska: w województwie mazowieckim będziemy w najbliższych dniach uruchamiać dwa kolejne szpitale tymczasowe
Kraska: w województwie mazowieckim będziemy w najbliższych dniach uruchamiać dwa kolejne szpitale tymczasoweTVN24
wideo 2/2
TVN24Kraska: w województwie mazowieckim będziemy w najbliższych dniach uruchamiać dwa kolejne szpitale tymczasowe

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w ciągu najbliższych dni resort wspólnie z wojewodami planuje uruchomić w województwie mazowieckim dwa kolejne szpitale tymczasowe. Jeden powstanie na warszawskim Okęciu, a drugi w Ostrołęce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 6265 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w całej Polsce. Resort przekazał też, że minionej doby zmarły 93 osoby. To najwyższa liczba ofiar śmiertelnych od 9 czerwca. Z komunikatu wynika, że najwięcej nowych zakażeń ostatniej doby potwierdzono w województwie lubelskim - 1290. Na drugim miejscu znalazło się mazowieckie (1130), a na trzecim podlaskie (572).

Z kolei rządowa strona raportująca dzienne statystyki dotyczące przypadków koronawirusa poinformowała o 418 nowych zakażeniach w Warszawie. Pięć osób zmarło. Z danych resortu wynika, że wszystkie miały choroby współistniejące z COVID-19.

Dla porównania: tydzień wcześniej w stolicy przybyło 300 nowych zakażonych.

- To są te województwa [lubelskie, mazowieckie i podlaskie - red.], gdzie odnotowujemy najwięcej nowych zakażeń. Także niesie to konsekwencje takie, że coraz więcej pacjentów trafia do szpitali i ta sytuacja robi się poważna. Jestem po rozmowach z wojewodami i systematycznie zwiększamy bazę łóżkową, szczególnie w tych trzech województwach. W Mazowieckiem będziemy w najbliższych dniach uruchomiać dwa kolejne szpitale tymczasowe - szpital w Ostrołęce oraz szpital MON-owski na Okęciu, ale także uruchomimy dodatkowe 62 lóżka covidowe w wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Szpital wojskowy w hangarze I Bazy Lotnictwa Transportowego Wojska Polskiego na Okęciu funkcjonował także podczas poprzedniej fali zakażeń. Początkowo miał zostać otwarty w listopadzie 2020, jednak to się nie udało i ostatecznie otwarcie nastąpiło dopiero w marcu 2021.

Budowa szpitala tymczasowego na Okęciu w trakcie poprzedniej fali (zdjęcie z listopada 2020)TVN24

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości