Koniec prac w alei Jana Pawła II. Węższa dla kierowców, dostępna dla pieszych i rowerzystów

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Aleja Jana Pawła II po przebudowie
Aleja Jana Pawła II po przebudowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/7
Konferencja po przebudowie alei Jana Pawła II

Piesi nie muszą już schodzić do przejścia podziemnego, żeby dostać się na przystanki tramwajowe przy rondzie Czterdziestolatka. W piątek aleja Jana Pawła II została oddana do użytku po przebudowie. Przy tej okazji prezydent Rafał Trzaskowski opowiadał o kolejnych zmianach w centrum. Zapewniał, że wkrótce czekają nas zmiany na placu Pięciu Rogów i Marszałkowskiej. Powtórzył też obietnicę wytyczenia zebr wokół ronda Dmowskiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Prace w alei Jana Pawła II ruszyły w maju. Na odcinku od ronda ONZ do ronda Czterdziestolatka drogowcy zwęzili ją z pięciu do trzech pasów w obu kierunkach. Po obu stronach ulicy powstały szerokie na trzy metry drogi dla rowerów i szersze chodniki, wyłożone lastryko. Jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian było stworzenie naziemnych przejść dla pieszych na rondzie Czterdziestolatka. Pasy wytyczono przez aleję Jana Pawła II, przy przystankach tramwajowych, a także w Alejach Jerozolimskich po stronie zachodniej. Trzecie przejście powstało przy skrzyżowaniu Chałubińskiego i Nowogrodzkiej. Jedynym brakującym jest zebra przecinająca Aleje Jerozolimskie po stronie wschodniej, czyli na wysokości hotelu Marriott.

W alei przybyło zieleni: posadzono 35 lip holenderskich, dwa dęby, ponad pięć tysięcy krzewów, żywopłotów i bylin. Przybyło tysiąc trzysta metrów kwadratowych trawników. Pojawiły się też elementy małej architektury: ławki, kosze i stojaki rowerowe.

- Tak jak zapowiadaliśmy, mamy wreszcie pasy naziemne w samym centrum miasta. Oczywiście cała ulica zmieniła swój charakter. Jest przyjazna dla wszystkich: dla kierowców, pieszych i rowerzystów – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Rafał Trzaskowski. Jak zauważył, łatwiej będzie także osobom z niepełnosprawnościami.

Zdaniem radnego Piotra Żbikowskiego z Koalicji Obywatelskiej mieszkańcy docenią efekty przebudowy, a kierowcy przekonają się, że nie doprowadziło to do ograniczenia przepustowości. - Kierowcy obawiali się, że po zwężeniu z pięciu do trzech pasów ruchu aleja Jana Pawła II czy Chałubińskiego przestaną być drożne, jak widać nic takiego się nie dzieje - przekonywał.

- Ta inwestycja, która jest częścią tego dużego projektu zmiany centrum Warszawy, w marcu była zagrożona. Radni Prawa i Sprawiedliwości próbowali nie dopuścić do finansowania tego przedsięwzięcia – przypomniał.

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski dziękował wykonawcy inwestycji oraz swoim pracownikom, bo "w czasach pandemii udało się ten remont przeprowadzić bardzo sprawnie". - Cieszę się, że przez pół roku ulica przeszła ze standardów azjatyckich na zachodnioeuropejskie - zaznaczył.

"W przeciągu najbliższych dni podpisujemy umowę na plac Pięciu Rogów"

Prezydent przekonywał, że przebudowa alei Jana Pawła II to dopiero początek zmian w centrum. - Zgodnie z zapowiedziami w przeciągu najbliższych dni podpisujemy umowę na plac Pięciu Rogów. Zmieni się również ta część miasta, uzyskamy przestrzeń przyjazną przede wszystkim dla warszawianek i warszawiaków. Pasaż dla pieszych i rowerzystów, więcej zieleni, tamtędy będzie jeździł też autobus, ale wszystko będzie w jednym poziomie. Dokładnie tak, jak robi się to w nowoczesnych miastach Europy - mówił.

Przypomnijmy, że pierwsze przymiarki do zmian na placu Pięciu Rogów sięgają jesieni 2015 roku. Wiosną 2018 roku drogowcy zaprezentowali koncepcję zmian. Parę miesięcy później ruszyły prace archeologiczne, w trakcie których wykonawca odkrył, że przebieg podziemnych sieci nie pokrywa się z miejskimi mapami. Gdy w czerwcu radni przyznali środki na rozpoczęcie przebudowy, ratusz zapowiadał jej rozpoczęcie jeszcze w tym roku. Jesienią przeciągnął się jednak wybór wykonawcy, bo ZDM postanowił unieważnić najniższą ofertę w postępowaniu przetargowym. Składająca ją spółka odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, a sprawa rozstrzygnęła się dopiero pod koniec listopada.

Powstanie ścieżka rowerowa na Marszałkowskiej

- Tych zapowiedzi było mnóstwo, ale wreszcie przystępujemy do ich realizacji. Rozpisaliśmy przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż Marszałkowskiej - poinformował Trzaskowski.

O szczegółach tego projektu opowiedział nam rzecznik ZDM Mikołaj Pieńkos. - Chodzi o fragment między Świętokrzyską a rondem Dmowskiego, po stronie placu Defilad. Ogłosiliśmy już przetarg wykonawczy, na budowę będzie sześć miesięcy od daty podpisania umowy - sprecyzował. - W połowie przyszłego roku ścieżka będzie wybudowana, a to pozwoli nam płynnie przejść do wyznaczania zebr wokół ronda Dmowskiego. Tutaj zatwierdzamy projekt, to ostatnie formalności. Na wiosnę ogłosimy przetarg na prace budowlane - zapowiedział Pieńkos.

W planach jest dalsze przedłużanie ścieżki w stronę placu Bankowego, ale tu na razie bez konkretów i terminów.

Naziemne przejścia na rondzie Dmowskiego

- Tak jak zapowiadałem, mamy wszystkie uzgodnienia co do pasów na rondzie Dmowskiego, więc miejmy nadzieję, że te prace zaczną się jak najszybciej, że będzie przetarg i będziemy mogli doprowadzić do tego, że rondo Dmowskiego będzie wyglądało jak rondo Czterdziestolatka - oznajmił prezydent.

Zamiar wytyczenia zebr na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z rondem Dmowskiego pojawił się już sześć lat temu. Urzędnicy stwierdzili w pewnym momencie, że jest to niemożliwe, ale w 2018 roku pomysł powrócił. W grudniu ubiegłego roku prezydent obiecywał, że przejścia na wysokości ulic Widok i Nowogrodzkiej w osi Marszałkowskiej powstaną w 2020. Od tamtej pory inwestycja łapie kolejne opóźnienia, co opisywaliśmy na tvnwarszawa.pl.

W pobliżu ronda Dmowskiego mają powstać cztery przejścia naziemne
W pobliżu ronda Dmowskiego mają powstać cztery przejścia naziemneMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

"Powoli pada mur, jakim są Aleje Jerozolimskie"

O zmianach w centrum związanych z budową naziemnych przejść dla pieszych mówił też w piątek dyrektor ZDM.

- Powoli pada mur, jakim są Aleje Jerozolimskie w centrum miasta. Do oddanych trzy lata temu przejść na wysokości Emilii Plater dokładamy przejścia w rejonie ronda Czterdziestolatka. To, co zapowiadał prezydent, w przyszłym roku stanie się faktem i rondo Dmowskiego zyska dwa przejścia dla pieszych, dzięki czemu ta aleja, jeszcze parę lat temu kompletnie niedostępna, będzie miała na odcinku centralnym cztery naziemne przejścia dla pieszych, przez co uda się scalić tkankę miejską po jej południowej i północnej stronie – zaznaczał.

- W miastach niemieckich, francuskich, Beneluksu czy skandynawskich praktycznie nie wjeżdża się samochodami do centrum. Przed nami pewnie jeszcze trochę czasu, żeby tak się stało, ale idziemy w tym kierunku. Żeby tak się stało, musimy rozwijać sieć komunikacji miejskiej i to się dzieje. Musimy mieć jeszcze więcej linii metra, musimy też wyprowadzać ruchem obwodowym samochody z centrum i to też się dzieje - mówił radny Żbikowski.

I dodał, że jeśli pozwoli na to kondycja finansowa miasta po kryzysie wywołanym pandemią, warto będzie rozpocząć rozmowy o przebudowie ronda Zawiszy. Jak wskazał, jest ono "miejscem korkotwórczym" dla Ochoty i Śródmieścia. - Celem samorządu warszawskiego jest upłynnienie i uspokojenie ruchu w centrum i dziś zrobiliśmy poważny krok na tej drodze - zapowiadał. - Zakładając, że będzie się rozwijać komunikacja miejska, jedno i drugie kryterium będzie spełnione, czyli stopniowe przerzucanie ruchu kołowego na dalsze obszary miasta z większym wykorzystaniem ruchu obwodowego i komunikacji miejskiej - wyjaśnił. 

- Te zapowiedzi, że centrum miasta się zmienia, będą przez te najbliższe trzy lata realizowane - zapewniał Rafał Trzaskowski. - To jeden z najważniejszych priorytetów. Wszyscy wiemy, jak długo to trwało i jak długo zmieniało się rzeczywistość, żeby móc zmieniać otoczenie Pałacu Kultury i Nauki. Ale na szczęście zaczynamy i miejmy nadzieję, że za trzy lata centrum będzie wyglądało zupełnie inaczej - podsumował.

Naziemne przejścia przy rondzie CzterdziestolatkaUM

Autorka/Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Kamera nieoznakowanego policyjnego radiowozu grupy Speed nagrała niebezpieczny manewr kierowcy toyoty. 57-latek ominął nieoznakowany radiowóz, który zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, gdy sygnalizator nadawał pulsujące czerwone światło.

Wjechał na przejazd kolejowy mimo czerwonego światła. Nie wiedział, że ominął nieoznakowany radiowóz

Wjechał na przejazd kolejowy mimo czerwonego światła. Nie wiedział, że ominął nieoznakowany radiowóz

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczny ratusz i Unia Metropolii Polskich apelują o zmianę prawa lotniczego w Polsce. Jego obecny kształt powoduje, że na sporym obszarze stolicy nie można stawiać nowych budynków. Poprawka do nowelizacji tego prawa wypadła ostatnio z porządku sejmowych obrad.

Spora część Warszawy wyjęta spod inwestycji przez prawo lotnicze

Spora część Warszawy wyjęta spod inwestycji przez prawo lotnicze

Źródło:
"Gazeta Stołeczna", tvnwarszawa.pl

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o wieczornych utrudnieniach w kursowaniu tramwajów w rejonie skrzyżowania Kawęczyńskiej z Wojnicką. Na miejscu strażacy usuwali powalone drzewo.

Powalone drzewo blokowało torowisko tramwajowe

Powalone drzewo blokowało torowisko tramwajowe

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Żoliborza zatrzymali kobietę, która pod koniec maja uszkodziła 70 ozdób szydełkowych zamontowanych na słupkach oddzielających jezdnię od chodnika. Jak tłumaczyła policji, odcinała je nożyczkami i wyrzucała, bo jej się nie podobały. Straty oszacowano na blisko pięć tysięcy złotych. Kobieta odpowie za uszkodzenie mienia.

Zniszczyła 70 szydełkowych czapeczek na przydrożnych słupkach. 53-latkę nagrały kamery

Zniszczyła 70 szydełkowych czapeczek na przydrożnych słupkach. 53-latkę nagrały kamery

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Glinojecku kierowca opla wjechał do rowu. Policjanci po przyjeździe zastali na miejscu nietrzeźwego 48-latka kierującego autem i jego 34-letniego pasażera. Ten drugi był trzeźwy i miał prawo jazdy. Mimo tego pozwolił prowadzić swojemu koledze, który miał ponad dwa promile. Policjantom tłumaczył, że o niczym nie wiedział.

Pijany kierowca i trzeźwy pasażer z prawem jazdy. Ich auto wylądowało w rowie

Pijany kierowca i trzeźwy pasażer z prawem jazdy. Ich auto wylądowało w rowie

Źródło:
PAP

Trwa przebudowa znajdującego się w ewidencji zabytków gmachu głównego Narodowego Banku Polskiego na placu Powstańców Warszawy. W marcu biuro prasowe instytucji zapowiadało, że "prace zaprojektowano z poszanowaniem istniejącego gabarytu i formy architektonicznej". Tymczasem gołym okiem widać poważną ingerencję w bryłę. Stołeczny konserwator zabytków ocenił z kolei, że "budynek praktycznie przestał istnieć" i prawdopodobnie przestanie być obiektem zabytkowym.

Modernizacja zabytkowego gmachu NBP. "Budynek praktycznie przestał istnieć"

Modernizacja zabytkowego gmachu NBP. "Budynek praktycznie przestał istnieć"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od 1 lipca na siedmiu procentach powierzchni Warszawy obowiązuje Strefa Czystego Transportu. - Pierwszą poprawę jakości powietrza w kanionach ulicznych, miejscach o największym ruchu samochodowym, dostrzeżemy już w najbliższych miesiącach - uważa rzecznik prasowy Polskiego Alarmu Smogowego Piotr Siergiej.

Aktywiści klimatyczni: liczymy, że radni odważą się poszerzyć Strefę Czystego Transportu

Aktywiści klimatyczni: liczymy, że radni odważą się poszerzyć Strefę Czystego Transportu

Źródło:
PAP

18 czerwca br. na Nowym Mieście pojawił się nowy, wybitny mural, który koniecznie musicie zobaczyć. Dlaczego? Bo zmienia się wraz z porą dnia! Niesie ważne przesłanie: motywuje do docenienia siebie, a przede wszystkim do pochwalenia się tym, co nas wyróżnia. Powstał z inicjatywy marki Oranżada Hellena, która w swojej komunikacji podkreśla, że warto spojrzeć na siebie życzliwym okiem. A z badań wynika, że Polacy czasem mają z tym problem.

Nowy warszawski mural #HELLENDŻ, który żyje!

Nowy warszawski mural #HELLENDŻ, który żyje!

Nieznany sprawca zniszczył młodej parze najpiękniejszy dzień w ich życiu. Z domku, sąsiadującego z miejscem przyjęcia, zniknęło pudełko z kopertami, otrzymanymi od gości weselnych. Państwo młodzi stracili pokaźną sumę pieniędzy oraz kartki, będące pamiątką ślubu. - Zabrali nam najfajniejsze wspomnienia z tego dnia - mówi panna młoda.

Pudełko z kopertami i kartkami z wesela zostawili w domku. Gdy wrócili z zabawy, już go nie było

Pudełko z kopertami i kartkami z wesela zostawili w domku. Gdy wrócili z zabawy, już go nie było

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

W miejscowości Rasztów niedaleko Wołomina doszło do zderzenia dwóch cystern. Nie ma osób poszkodowanych. Są jednak utrudnienia, droga jest zablokowana.

Zderzenie dwóch cystern pod Wołominem

Zderzenie dwóch cystern pod Wołominem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Piękna, kilkudziesięcioletnia okładzina ceramiczna Cepelii cudem przetrwała pod... warstwami bazgrołów. Po pracy konserwatorów znowu widać detale niebieskich płytek. Po remoncie w budynku będzie mieścił się flagowy, trzypiętrowy salon sieci Empik.

Cudem przetrwała pod warstwami bazgrołów. Wróci we flagowym salonie Empiku

Cudem przetrwała pod warstwami bazgrołów. Wróci we flagowym salonie Empiku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Mołdawii podejrzanych o wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W domu na Ursynowie, który zajmowali zatrzymani, zabezpieczono blisko 4 tysiące porcji mefedronu.

Prawie 4 tysiące porcji mefedronu w wynajmowanym domu

Prawie 4 tysiące porcji mefedronu w wynajmowanym domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Wyszkowem zderzył się beczkowóz oraz samochód osobowy. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policjanci ustalili, że przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa.

Beczkowóz stanął między drzewami, osobówka ma rozbity przód. Dwie osoby w szpitalu

Beczkowóz stanął między drzewami, osobówka ma rozbity przód. Dwie osoby w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od poniedziałku w Warszawie obowiązuje Strefa Czystego Transportu. Jak informuje stołeczna straż miejska, już pierwszego dnia funkcjonariusze pouczyli 10 kierowców, którzy nie powinni wjeżdżać do strefy.

Wjechali do Strefy Czystego Transportu starymi autami. Są już pierwsze pouczenia

Wjechali do Strefy Czystego Transportu starymi autami. Są już pierwsze pouczenia

Źródło:
PAP

Kolejarze przymierzają się do budowy nowego mostu w Górze Kalwarii. - Dołóżmy do niego kładkę dla pieszych i rowerzystów - proponuje sołtys Glinek, które znajdują się po drugiej stronie Wisły. A dlaczego nie oddać im starego mostu?

14 metrów od starego mostu wybudują nowy. Mieszkańcy chcą kładki pieszo-rowerowej

14 metrów od starego mostu wybudują nowy. Mieszkańcy chcą kładki pieszo-rowerowej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek na Pradze Północ mężczyzna przechodzący przez przejście dla pieszych został potrącony przez samochód. 38-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Przechodził po pasach, potrącił go samochód

Przechodził po pasach, potrącił go samochód

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ostatnie Pokolenie zablokowało na kilkanaście minut aleję "Solidarności", przy metrze Dworzec Wileński. Aktywiści przykleili się do asfaltu. Doszło do kilku incydentów. - Atmosfera była napięta - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl. Policjanci ściągnęli protestujących z jezdni i wylegitymowali.

Ostatnie Pokolenie zablokowało aleję "Solidarności". "Atmosfera była napięta"

Ostatnie Pokolenie zablokowało aleję "Solidarności". "Atmosfera była napięta"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjant z radomskiej drogówki pierwszy ruszył na pomoc kierowcy, którego auto wypadło z drogi w miejscowości Jedlnia. Młodszy aspirant Bartłomiej Rybak jest też ratownikiem i druhem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach. Gdy usłyszał hałas i klakson, bez chwili wahania wybiegł z domu z apteczką.

Już kładł się spać, nagle usłyszał hałas. Wybiegł z domu z apteczką

Już kładł się spać, nagle usłyszał hałas. Wybiegł z domu z apteczką

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z rozszczelnienie gazociągu na Tamce trwają szeroko zakrojone prace naprawcze. Jezdnia między Kruczkowskiego a Kopernika jest nieprzejezdna. Na aut i autobusów oznacza to objazdy. Utrudnienia dotykają także rowerzystów i pieszych. Mają potrwać do niedzieli.

Awaryjnie wymieniają długi odcinek gazociągu. Tamka częściowo zamknięta

Awaryjnie wymieniają długi odcinek gazociągu. Tamka częściowo zamknięta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie tylko nożownik, który zaatakował na zlecenie znanego menedżera, usłyszał zarzuty. Prokuratura zatrzymała żonę ofiary, jej konkubenta, syna konkubenta i jego matkę. Do ataku na 61-latka doszło w maju zeszłego roku w samym centrum Warszawy.

Nowe informacje w sprawie ataku nożownika na zlecenie. Aresztowana żona rannego menedżera

Nowe informacje w sprawie ataku nożownika na zlecenie. Aresztowana żona rannego menedżera

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na trasie Chmielowo Wielkie - Grzebsk, niedaleko Mławy, kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zginął 36-latek, jeden z pasażerów, inny - 17-letni - w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Ranne zostały także dwie nastolatki.

Tyłem auta uderzyli w drzewo. Jeden pasażer zginął, drugi jest w ciężkim stanie

Tyłem auta uderzyli w drzewo. Jeden pasażer zginął, drugi jest w ciężkim stanie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Chodnik biegnący wzdłuż ulicy Zgoda w Śródmieściu pokrył się gruzem. Jak ustalił nasz reporter, to tynk, który odpadł od ściany starej kamienicy, przedzierając się przez siatkę zabezpieczającą.

Gruz na chodniku. Z kamienicy oderwał się tynk

Gruz na chodniku. Z kamienicy oderwał się tynk

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miał krótkie spodnie, głowę owiniętą chustą i puszki ze sprejem. Mieszkaniec Woli zauważył go, gdy malował po ścianie w pobliżu wejścia do stacji metra. 43-letni graficiarz został przyłapany na gorącym uczynku.

"Specjalnie zatrzymał się w stolicy, by nocą bazgrać po ścianach"

"Specjalnie zatrzymał się w stolicy, by nocą bazgrać po ścianach"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poważny wypadek na torach kolejowych w Mazowieckiem. Tir zderzył się z pociągiem, zginął maszynista. Wstrzymano ruch na torach, został przywrócony po kilku godzinach.

Zderzenie tira z pociągiem, nie żyje maszynista

Zderzenie tira z pociągiem, nie żyje maszynista

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Gdzie sprawdzić, czy możemy wjechać do Strefy Czystego Transportu? W jakiej wysokości mandat zapłacą kierowcy? Kto jest zwolniony z zakazów? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące rewolucyjnego projektu w stolicy.

Co trzeba wiedzieć o Strefie Czystego Transportu. Zakazy wjazdu, mandaty, oznakowanie

Co trzeba wiedzieć o Strefie Czystego Transportu. Zakazy wjazdu, mandaty, oznakowanie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Wydano za nim list gończy, ukrywał się od 21-lat. 43-latek przyjechał do Polski z Irlandii i zamieszkał w Białymstoku. Tam wizytę złożyli mu policjanci.

21 lat ukrywał się przed policją, wpadł po powrocie z Irlandii

21 lat ukrywał się przed policją, wpadł po powrocie z Irlandii

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci w Wólce Kosowskiej i Tarczynie zatrzymali trzech mężczyzn. Przejęli prawie 300 tysięcy sztuk e-papierosów, które zawierały ponad 4 tysiące 600 litrów płynu. Jak oszacowali, czarnorynkowa wartość towaru to ponad 17 milionów złotych, a Skarb Państwa miał stracić 5 milionów z powodu niezapłaconego podatku.

Krążyli między magazynem a kontenerami. W pudłach mieli papierosy elektroniczne warte 17 milionów złotych

Krążyli między magazynem a kontenerami. W pudłach mieli papierosy elektroniczne warte 17 milionów złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który jechał autem bez zapiętych pasów. W samochodzie oraz w mieszkaniu zatrzymanego znaleźli marihuanę, mefedron, amfetaminę i ecstasy. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych.

Zatrzymali go, bo nie miał zapiętych pasów. To był początek jego problemów

Zatrzymali go, bo nie miał zapiętych pasów. To był początek jego problemów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Amerykańscy pianiści Christian Sands i Emmet Cohen to dwa największe nazwiska w programie tegorocznego Jazzu Na Starówce. Będzie też szeroka prezentacja polskiego jazzowego mainstreamu. Tradycyjnie nie zabraknie gości z Austrii i Włoch. Festiwal rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

Z nowojorskiego mieszkania grał dla milionów słuchaczy. Wystąpi na Starówce

Z nowojorskiego mieszkania grał dla milionów słuchaczy. Wystąpi na Starówce

Źródło:
tvnwarszawa.pl