Najnowsze

Przebadaj się wykrywaczem kłamstw

Najnowsze

fot. "Vibragiel"
| TVN24, APTNfot. "Vibragiel"

Wydaje ci się, że narzeczony ma przed tobą tajemnice? Chcesz dowiedzieć się czy twoi znajomi skłamali w jakiejś sprawie? Masz szansę dowiedzieć się wszystkiego! Dzisiaj w Muzeum Techniki od 12 do 15 odbędą się pokazy działania wariografu, potocznie nazywanego wykrywaczem kłamstw.

Specjalne pokazy odbywają się w związku z wystawą "Magia kryminalistyki".

Wszystko dlatego, że w tym roku urządzenie obchodzi swoje 75. urodziny. Z tej okazji specjaliści z Komendy Głównej Policji nie tylko zaprezentują jak działa wariograf, ale też przepytają chętnych jak podczas prawdziwego przesłuchania.

Jak działa?

Wykrywacz kłamstw to urządzenie służące do analizowania fizjologicznych reakcji organizmu ludzkiego będących wynikiem stanu emocjonalnego badanego człowieka.

Dzięki rejestracji i analizie takich parametrów jak: oddech, ciśnienie krwi, przewodnictwo elektryczne skóry oraz pocenie się otrzymuje się specjalny graficzny wykres na taśmie papierowej lub w komputerze.

Nie chcesz mówić prawdy, idź na koncert

Dla tych, którzy mają coś do ukrycia mogą, zamiast badania się wariografem, wybrać się w niedzielę 21 listopada na koncert muzyki mechanicznej. Utwory odtwarzane będą za pomocą starych pozytywek i szaf grających.

aq

Źródło zdjęcia głównego:  | TVN24, APTN

Pozostałe wiadomości