Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Masa Krytyczna za nami, w weekend jeszcze dwa biegi

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plMasa Krytyczna znowu na ulicach

W piątek przez centrum przejechali rowerzyści. To nie koniec utrudnień, bo w sobotę i niedzielę na trasę wyruszą biegacze. Wydarzenia sportowe spowodują zmiany w ruchu oraz kursowaniu komunikacji miejskiej.

Sportowy weekend rozpoczął się przejazdem rowerzystów z Warszawskiej Masy Krytycznej. Cykliści wyruszyli w piątek o godzinie 19 z placu Zamkowego, a następnie przejechali ulicami: Miodową, Senatorską, placem Bankowym, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, Grzybowską, Królewską, Marszałkowską, placem Konstytucji, Waryńskiego, Puławską, Domaniewską, Wołoską, Boboli, Stefana Batorego, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem do placu Zamkowego.

Jak informował ratusz, na trasie przejazdu mogły występować czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zakończenie przejazdu planowane było na godzinę 21.

Przypomnijmy, że Warszawska Masa Krytyczna wróciła na stołeczne ulice po trzyletniej przerwie. Piątkowy przejazd był drugim z kolei po reaktywacji tej akcji.

"Bieg Dookoła ZOO"

W sobotę, mieszkańców czeka "Bieg Dookoła ZOO". Start zmagań zlokalizowany będzie na Wybrzeżu Helskim w okolicy Ratuszowej. Stamtąd o godzinie 9 na trasę wyruszą zawodnicy mierzący się z dystansem pięciu kilometrów, natomiast o 10 wystartują biegacze 10-kilometrowej trasy.

W obydwu przypadkach uczestnicy będą poruszać się Wybrzeżem Helskim (obydwie jezdnie będą zamknięte na odcinku od mostu Gdańskiego od Okrzei w między 7 a 12) wzdłuż Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, a następnie wbiegną na jego teren i tam będą kontynuowali bieg zmierzając w kierunku Ratuszowej (ulica będzie zamknięta od Jagiellońskiej w godzinach od 7 do 12). Stamtąd w kierunku mety będą kierować się aleją Łukasińskiego na terenie parku Praskiego i dalej do mety w pobliżu rzeźby żyrafy w sercu parku.

Zawodnicy startujący w biegu na 10 kilometrów pokonają dwa okrążenia na tej trasie.

"Bieg SGH"

Z kolei w niedzielę, odbędzie się "Bieg SGH". Podczas sportowej imprezy biegacze będą się mierzyć z trzema dystansami. Ich wspólny start został usytuowany na Batorego na wysokości Klubu Stodoła. Ta ulica będzie zamknięta dla ruchu od godziny 3 do 15 na odcinku od Niepodległości do Waryńskiego.

O 10 wystartują uczestnicy biegu na pięć kilometrów. Pobiegną ulicami: Stefana Batorego – Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) – Puławską (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) – Odyńca (zamknięta między 10 a 14) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

O godz. 11.15 wystartuje bieg dla dzieci. Jego trasa będzie prowadziła ulicami: Stefana Batorego – Wiśniową (zamknięta w godzinach 10-14) – Rakowiecką (prawy skrajny pas w kierunku al. Niepodległości) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum).

Natomiast o 12 rozpocznie się bieg na 10 kilometrów. Jego uczestnicy przebiegną dwa okrążenia mokotowskimi ulicami. Na pierwszej rundzie pobiegną ulicami: Stefana Batorego – Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) – Puławską (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) – Odyńca (zamknięta w godzinach 10-14) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum). W drugim okrążeniu uczestnicy pobiegną Puławską do Malczewskiego (zamknięta w godzinach 10-14) i dalej Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

W czasie biegu swoje trasy zmienią autobusy linii: 119, 130, 138, 141, 167, 168, 172, 174, 200 i 222.

Na tvnwarszawa.pl relacjonowaliśmy też warszawski maraton:

Biegacze na trasie półmaratonu (wideo bez dźwięku)Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

mp/b