Najnowsze

Najnowsze

Titanic z pół miliona klocków i 140 innych makiet

11-metrowy Titanic, Stadion Narodowy i Pałac Kultury to tylko niektóre z konstrukcji z klocków, które można oglądać od soboty na warszawskim Stadionie Narodowym. Cała ekspozycja zajmuje 2,3 tys. metrów kwadratowych i składa ze 140 klockowych makiet. Reklamowana przez organizatorów jako "największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego" będzie dostępna do 15 lutego.

Milicjanci i pojazdy bojowe. Przypomnieli o stanie wojennym

Wolontariusze przebrani w mundury milicji, koksownik i pojazdy bojowe witały w sobotę warszawiaków przed wejściem do stacji metra Centrum. Tak wyglądał happening zorganizowany z okazji 33. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Jak mówi Michał Kalinowski z fundacji Odpowiedzialność Obywatelska, celem akcji jest promowanie historii współczesnej i upamiętnienie ofiar z tamtego okresu.

Kaczyński: wygraliśmy te wybory i nieważne, o ile procent

- Ten pochód jest pochodem obywatelskim. Jest pochodem tych, którzy chcą dobrej zmiany z panoszącym się złem zwycięstwa - powiedział prezes PiS w sobotę, w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jarosław Kaczyński na zakończenie "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" po raz kolejny podkreślił, że tegoroczne wybory zostały sfałszowane. - Można to określić tylko jednym słowem: hańba - mówił.

Morze biało-czerwonych flag

Uczestnicy marszu współorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość zmienili część Traktu Królewskiego w morze biało-czerwony flag. Narodowe barwy powiewały nad głowami manifestujących na placu Trzech Krzyży i w Al. Ujazdowskich. Tłum niósł się też kilkudziesięciometrową flagę.

Marsz "w obronie demokracji" przeszedł przez centrum

W sobotę przez Al. Ujazdowskie przeszedł współorganizowany przez PiS "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów". Szacuje się, że w pochodzie pod biało-czerwonymi flagami i hasłami o sfałszowanych wyborach wzięło udział co najmniej kilkanaście tysięcy uczestników. Policja podkreśla, że było spokojnie. - Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów - informuje.

Koniec popularnego skrótu. Zamknęli Arbuzową

Arbuzowa - popularny skrót z Ursynowa do Wilanowa i Mokotowa w sobotę rano został zamknięty. Popularny przejazd zamieni się wkrótce w plac budowy, na którym wyrosną bloki. Dzielnicowi urzędnicy obiecywali, że pomyślą nad alternatywą dla kierowców, ale ich narady nie przyniosły żadnych efektów.

Wisłostrada jak parking. Autokary zablokowały pas

W sobotnie popołudnie ruch na Wisłostradzie jest utrudniony. Skrajnie prawy pas arterii - na dwóch odcinkach: od Ludnej do Górnośląskiej oraz od Łazienkowskiej do Szwoleżerów - zablokowały stojące w rzędzie autokary. Przyjechali nimi na sobotnią uczestnicy "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów", który przed 14 wyruszył z placu Trzech Krzyży.

Kilkadziesiąt osób demonstrowało przed domem Kiszczaka

W nocy z piątku na sobotę kilkadziesiąt osób demonstrowało przed domem gen. Czesława Kiszczaka na Mokotowie. Protest zorganizowano, aby upamiętnić ofiary stanu wojennego. W latach ubiegłych podobne demonstracje w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego odbywały się przed domem gen. Wojciecha Jaruzelskiego, który zmarł w maju br.

"O 13 grudnia trzeba pamiętać w sposób mądry i odpowiedzialny"

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował w piątek o zapalenie 13 grudnia w oknach mieszkań i domów "światełek wolności", z myślą o ofiarach stanu wojennego w Polsce oraz o tych, którzy dzisiaj walczą o wolność. - Trzeba pamiętać i z tej pamięci czynić oręż na rzecz wolności - podkreślił prezydent.

Protest dużej wagi. Przynieśli do sądu 3,5 tysiąca kopii

Przedstawiciele Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej złożyli w sądzie 3,5 tysiąca kopii protestu wyborczego. Przeliczenie dokumentów, których zażądał sąd trwało niemal godzinę. - Przed godziną 15 otrzymałem potwierdzenie, że kopie protestu zostały policzone i przyjęte – powiedział Maciej Białecki z WWS.

Nowe tablice w metrze z błędem

Czy w Śródmieściu znajduje się "Święktorzyska"? Właśnie na taką ulicę kierują pasażerów nowe znaki informacyjne na stacji pierwszej linii metra Świętokrzyska. – Wiemy o tej literówce i niezwłocznie wymienimy tablice – zapowiada ZTM.

Strażacy przyjechali do gazu. "To tylko nawaniacz"

Pięć zastępów straży pożarnej pojawiło się po południu na ulicy Górczewskiej, w okolicach Wola Parku. Wezwanie brzmiało groźnie - w okolicy czuć gaz. Okazało się jednak, że to tylko nawaniacz gazu, który wyciekł z pobliskiego skupu złomu.

Zabójstwo w Willi Chimera. "Brak rzetelnych dowodów winy"

Obrońcy Piotra B., oskarżonego w sprawie podżegania do zabójstw Elżbiety i Wiesława Drzewińskich z Milanówka oraz ich synów, wnieśli w piątek w mowach końcowych przed warszawskim sądem okręgowym o uniewinnienie ich klienta. Wyrok sąd ma ogłosić 18 grudnia.

Dwa apartamentowce do rozbiórki. "Czy żal mi ludzi? Wiedzieli, co kupują"

Dwa apartamentowce wielorodzinne w parku Pod Skocznią zostały właśnie przeznaczone do rozbiórki. Zdecydował o tym nadzór budowlany. Wcześniej przeciwko ich postawieniu protestowali okoliczni mieszkańcy. - Czy żal mi ludzi? Wiedzieli, co kupują - mówi "Gazecie Stołecznej" jeden z nich. Mieszkania w luksusowych budynkach kosztowały nawet powyżej 1,5 mln zł.

Zerwany asfalt na Strażackiej. Autobusy się nie mieszczą

Z prawego pasa jezdni ulicy Strażackiej w kierunku Chruściela został zerwany asfalt. - Utworzyło się wąskie gardło. Osobówki jakoś się mieszczą, ale autobusy nie mają na to szans - informuje reporter tvnwarszawa.pl. Zarząd Transportu Miejskiego skierował komunikację na objazdy.

Poranny wypadek przy bulwarach. Trzeba było zamknąć Wisłostradę

Poważny wypadek samochodu ciężarowego z osobowym na Wisłostradzie. Jedna osoba została ciężko ranna. Duże utrudnienia trwały kilka godzin. Arterię całkowicie zablokowano w kierunku Łomianek, a później - aż do 11.00 - zablokowany był jeden pas. Pierwszą informację i zdjęcie z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.