Najnowsze

Najnowsze

Wypadek na "ósemce" w Nadarzynie. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, ciężarówki i busa. Wypadek, do którego doszło w Nadarzynie, spowodował zablokowanie dwóch pasów ruchu w kierunku Warszawy. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Zdjęcia i informację z miejsca zdarzenia otrzymał serwis Kontakt24.

Wykluczeni z Miasto Jest Nasze: "Podzieliła nas strategia"

Troje śródmiejskich radnych wykluczonych z Miasto Jest Nasze przedstawiło swoją wersję konfliktu z organizacją i Janem Śpiewakiem. "To co nas podzieliło, to nie kwestia odejścia od wartości, lecz strategia realizacji obiecanego wyborcom programu" – przekonują.

Radiowóz na kopercie, policjanci na kebabie. Jest mandat

Policjant, który zaparkował radiowóz na miejscu dla niepełnosprawnych, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 5 punktami karnymi, zgodnie z taryfikatorem. To efekt nagrania, jakie przesłał na Kontakt 24 internauta. Widać na nim radiowóz zaparkowany na miejscu dla niepełnosprawnych oraz dwóch funkcjonariuszy przy budce z kebabem.

Rozkopią plac Zamkowy. Kilka miesięcy utrudnień

Na przyszły rok urzędnicy planują wymianę nawierzchni na placu Zamkowym. Prace mogą potrwać nawet kilka miesięcy, ale mają być prowadzone etapami. - Chodzi o to, żeby były jak najmniej uciążliwe dla warszawiaków i turystów - zapewnia Zarząd Terenów Publicznych.

Świąteczne życzenia z ambasady USA

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie kolejny raz nagrała świąteczne życzenia. Pracownicy placówki, łącznie z ambasadorem Stephenem D. Mullem, życzyli Polakom wesołych świąt.

"Najbielsze opłatki robili bernardyni". Święta w XIX-wiecznej Warszawie

- Warszawską ozdobą, która była obowiązkowa i którą w XIX w. wieszano nad wigilijnym stołem u sufitu, była biała gwiazda zrobiona z opłatka, wieszana na włosie panieńskim - opowiada prof. Małgorzata Karpińska z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jak dodaje, najbielsze opłatki robili bernardyni, ale popularne były też kolorowe.

Żywa szopka na Pradze. "Dzieci są wniebowzięte"

W niedzielę zainaugurowano żywą szopkę przed katedrą św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze. Szopkę poświęcił abp Henryk Hoser. - W szopce są dwa osiołki, baran i cztery kozy. Dzieci nie mogą oderwać się od szopki, są wniebowzięte - mówi Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.