Najnowsze

Najnowsze

Kilkudziesięciu rannych, ponad 270 zatrzymanych

276 osób doprowadzonych na policję, kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym 23 policjantów oraz 24 osoby cywilne - to wstępny bilans Marszu Niepodległości, który we wtorek po południu przeszedł ulicami Warszawy. Pozostałe marsze i zgromadzenia, także w innych miastach, przebiegły spokojnie.

Rondo Waszyngtona zdemolowane

Wyrwane znaki drogowe i kostka brukowa, zdemolowane przystanki autobusowe. zniszczona stacja rowerów Veturilo. Zamaskowani chuligani, podczas starć z policją, demolowali rondo Waszyngtona.

Ponad 200 zatrzymanych przez policję. Zamieszki przy Narodowym

We wtorek od rana wyłączone z ruchu są ulice w centrum stolicy. Utrudnienia mają związek z obchodami Święta Niepodległości. Policja zatrzymała ponad 200 osób, które posiadały m.in. środki pirotechniczne lub brały udział w zamieszkach. Marsz Niepodległości się skończył. Wcześniej zakończył się też marsz prezydencki "Razem dla Niepodległej". Wszystkie wydarzenia relacjonujemy na żywo na tvnwarszawa.pl.

Most czerwony od rac

Marsz Niepodległości przeszedł przez Warszawę. Część uczestników niosła ze sobą zapalone race. Na czerwono rozświetliły most Poniatowskiego.

"Jedziemy z Rotą, nikt się nie rusza!"

Podczas Marszu Niepodległości przy rondzie Waszyngtona doszło do zamieszek. Według policji wywołała je grupa, która atakowała uczestników manifestacji i policję. Wtedy organizatorzy marszu nawoływali do śpiewania "Roty". - Śpiewamy "Rotę", jedziemy z "Rotą"! Nikt się nie rusza! - krzyczeli.

Polski żołnierz wygrał Bieg Niepodległości

Kilkanaście tysięcy osób ubranych w białe i czerwone koszulki wyruszyło punktualnie o godz. 11.11 na 10-kilometrową trasę XXVI Biegu Niepodległości. Starterem honorowym był syn rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzej. Najszybciej na metę dotarł Łukasz Parszczyński.

Muzeum Historii Żydów Polskich nagrodzone w Finlandii

- Mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko muzeum. Ten budynek to dzieło sztuki, które zmienia oblicze Warszawy - uzasadniło jury pierwszej w historii nagrody Arkkitehtuurin Finlandia, przyznając główną nagrodę Muzeum Historii Żydów Polskich. Warszawski budynek pokonał trzech fińskich konkurentów.

Podwyżka opłaty za użytkowanie wieczyste w Śródmieściu

W przyszłym roku mieszkańców Śródmieścia czeka podwyżka płaty za użytkowanie wieczyste. Radny Grzegorz Walkiewicz (Twój Ruch) szacuje, że może ona dotyczyć 30 procent osób mieszkających w dzielnicy. Urzędnicy potwierdzają, że podwyżka będzie, ale nie dotknie tak wielu osób

Utrudnienia 11 listopada godzina po godzinie

We wtorek od rana mieszkańców stolicy czekają spore zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte będą ulice, komunikacja pojedzie objazdami. W związku z Świętem Niepodległości ulicami Warszawy przejdą dwa duże marsze, a biegacze wezmą udział w Biegu Niepodległości. Zobacz gdzie i o której będą największe utrudnienia.

Ogromna flaga już na Maszcie Wolności

Rekordowo duża biało-czerwona flaga o powierzchni ponad 100 m kw. powiewa od poniedziałku na Maszcie Wolności. Konstrukcję masztu ustawiono na rondzie Zgrupowania AK Radosław.

Uroczystości w czterech miejscach. Utrudnienia w przeddzień 11 listopada

W poniedziałek czeka nas przedsmak utrudnień związanych ze Świętem Niepodległości. Uroczystości państwowe odbędą się przy rondzie Zgrupowania AK "Radosław" i przy pl. Piłsudskiego. Będzie defilada wojskowa, a wieczorem sprzed archikatedry św. Jana wyruszy marsz w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Broniewskiego: korek po horyzont

- Korek po horyzont na ulicy Broniewskiego - zaalarmował reporter tvnwarszawa.pl. Jeden pas ulicy przy placu Grunwaldzkim był zagrodzony barierkami.