Najnowsze

Najnowsze

Nasuwają nowy most Łazienkowski. "15 metrów w trzy godziny"

Rozpoczęło się nasuwanie nowej konstrukcji Mostu Łazienkowskiego. Pierwszy nowy fragment z lewej strony Wisły już został przesunięty w kierunku środka rzeki. Władze miasta zapewniają, że termin zakończenia remontu jest niezagrożony i most będzie przejezdny na koniec października.

Metro do Trasy Toruńskiej? Białołęka zbiera podpisy

Ponad 3,5 tys. mieszkańców Zielonej Białołęki i okolic podpisało internetową petycję dotyczącą zmiany lokalizacji ostatniej stacji II linii metra. - Udałoby się zapobiec paraliżowi Bródna i stworzyć dogodny węzeł przesiadkowy, służący nie tylko naszej dzielnicy, ale również mieszkańcom Ząbek, Zielonki i Marek - argumentują. Miasto na podjęcie decyzji ma coraz mniej czasu.

Mundurowi będą protestować w stolicy. Chcą podwyżek

Podwyżki, waloryzacja płac oraz nowa ustawa modernizacyjna - to postulaty związkowców służb mundurowych, którzy mają demonstrować w czwartek przed kancelarią premiera w Warszawie. Początek pikiety zapowiedziany jest na godz. 11. Do stolicy zjechać ma 3 tys. osób.W organizowanej przez NSZZ Policjantów pikiecie mają uczestniczyć organizacje związkowe podległe pod trzy resorty: spraw wewnętrznych (Policja, Państwowa Straż Pożarna i Straż Graniczna oraz pracownicy BOR), sprawiedliwości (Służba Więzienna) oraz finansów (Służba Celna).Jak powiedział PAP wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów Tomasz Krzemiński, protestujący domagają się m.in. zrekompensowania kosztów inflacji za lata 2009-2015, stałej corocznej waloryzacji płac od roku 2016, nowej ustawy modernizacyjnej dla służb mundurowych oraz włączenia Służby Celnej do systemu emerytalnego służb mundurowych.W proteście ma wziąć udział 3 tys. związkowców służb mundurowych. O godz. 11 planują zebrać się przed kancelarią premier. Pikieta ma trwać do godz. 13.

"Nic nie poradzę, że jest fotogeniczny"

- Pałac Kultury sfotografowano już pewnie z każdej strony i przy każdej pogodzie, ale i tak czasem nie mogę się powstrzymać. Bywa mroczny, bywa radosny, ale prawie zawsze jest świetnym obiektem do fotografowania - mówi Karol Kobos, dziennikarz portalu tvnwarszawa.pl. Oto dzisiejszy jubilat na jego zdjęciach.

Właściciel drona przesłuchany. Przyznał, że latał w okolicy lotniska

Mężczyzna podejrzewany o sterowanie dronem, który mógł zderzyć się z samolotem na warszawskim Okęciu, został zidentyfikowany i przesłuchany przez policję. Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka w jego mieszkaniu w okolicach Piaseczna. Zabrali też samego drona, który prawdopodobnie nagrywał obraz w czasie niebezpiecznego incydentu. Teraz sprawdzą go biegli. Jeśli okaże się, że zagrożenie dla samolotu Lufthansy było realne - mężczyźnie może grozić nawet 8 lat więzienia.

Świętuj urodziny PKiN

Wspólny toast na pl. Defilad, Tetris na fasadzie Pałacu, licytacja foteli z Sali Kongresowej, koncerty plenerowe, a do tego fajerwerki, lasery, wystawy zdjęć, pokazy filmowe i tańce. Tak Pałac Kultury i Nauki świętować będzie swoje 60. urodziny. Wspólna zabawa rozpocznie się już w środę przed południem i potrwa aż do soboty.

Tak "rodził się" Pałac Kultury i Nauki

Ma 237 metrów wysokości, mieści ponad 3 tys. pomieszczeń, a jego budowa trwała blisko trzy lata. Najwyższy budynek w Polsce obchodzi właśnie swoje jubileuszowe, 60-te urodziny.

60. urodziny Pałacu Kultury i Nauki. Symbol zniewolenia czy wizytówka?

Dla jednych jest turystyczną atrakcją i nieodłącznym elementem stolicy. Inni omijają go szerokim łukiem i chcieliby, żeby jak najszybciej zniknął. Pałac Kultury i Nauki świętuje swoje 60. urodziny. My natomiast ciekawi jesteśmy, co Wy myślicie o samym budynku? Powinien dalej ubarwiać centrum Warszawy? A może powinien zostać zburzony? Redakcja Kontaktu24 czeka również na Wasze zdjęcia Pałacu z przeszłości, jaki i te aktualne.

Kłęby dymu przy Słomińskiego

We wtorek po południu ogień pojawił się na terenie ogródków działkowych przy ul. Słomińskiego w pobliżu Arkadii. - Doszło do pożaru drewnianej altanki letniskowej - poinformowała straż pożarna.

Spór o wschodnią obwodnicę. Wojewoda krytykuje wybór drogowców

Wojewoda Mazowiecki ostro skrytykował wybrany przez drogowców wariant Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Jego zdaniem promowany przez GDDKiA przebieg nowej trasy przez Wesołą "zaciąży na życiu setek tysięcy mieszkańców Warszawy". Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż jednak przekonuje, że wybrany wariant jest "obiektywnie optymalny".

Wojewoda: gminy na Mazowszu zagrożone suszą

Ok. 200 z 314 gmin na terenie woj. mazowieckiego jest zagrożonych suszą, zagrożone są głównie uprawy zboża - poinformował wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Powołał już 37 komisji szacujących straty w gospodarstwach rolniczych; wsparcie deklaruje ARiMR.

Protest taksówkarzy w centrum

W centrum miasta obyła się pikieta taksówkarzy. Najpierw miała postać powolnego przejazdu, więc powodowała spore utrudnienia. O 13.00 dojechali przed Torwar, skąd pieszo dostali się przed Sejm.

Dwie nowe książki na urodziny PKiN. "Historia oczami ludzi z nim związanych"

Historię Pałacu Kultury i Nauki, który 22 lipca świętować będzie 60. urodziny, przypomina Beata Chomątowska w książce "Pałac. Biografia intymna". "Jako dowód i wyraz przyjaźni" - taki tytuł nosi natomiast antologia reportaży o najwyższej budowli w stolicy. Z okazji urodzin budynku na rynku książkowym debiutują dwie nowe pozycje związane z PKiN-em.