Najnowsze

Najnowsze

Los Muzeum Techniki przesądzony. Będzie nowa instytucja. Co z kolekcją?

1 czerwca tego roku powstać ma Narodowe Muzeum Techniki, które zastąpi pogrążone w kłopotach Muzeum Techniki. Nową placówkę współprowadzić będzie miasto stołeczne Warszawa wraz z dwoma ministerstwami: kultury i szkolnictwa wyższego. Niepewny jest jednak los kolekcji, która jest istotą muzeum.

Były opozycjonista uderzony podczas miesięcznicy

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zaapelował do uczestników wszystkich zgromadzeń o "powściągliwość w wyrażaniu emocji, unikanie mowy nienawiści i ograniczenie zachowań i gestów, które mogłyby prowokować przemoc". Apel ma związek ze środowymi wydarzeniami na Krakowskim Przedmieściu i poturbowaniem byłego opozycjonisty Adama Borowskiego.

Zdewastowali przedszkole. "Najpierw piją, później biorą się za sztukę"

Pomazane szyby i parapety, zniszczona elewacja, wokół puszki po piwie i paczki po papierosach. Tak po nocnych spotkaniach młodzieży wygląda ursynowskie przedszkole. - Od kilku lat borykamy się z problemem, ale tym razem skala zniszczeń jest naprawdę duża - żali się Anna Deptuła, dyrektorka placówki.

Oni prześwietlą reprywatyzację. PiS ujawnia nazwiska

Prawo i Sprawiedliwość podało nazwiska czterech osób, które z ramienia tej partii wejdą do komisji weryfikacyjnej. To Łukasz Kondratko, Marcin Horała, Jan Mosiński i Sebastian Kaleta. - Jak państwo widzicie, PiS wyznaczył wagę ciężką. To synteza ludzi doświadczonych oraz młodych - zachwalał szef komisji Patryk Jaki.

Nocą blokowali Sejm. Wiceminister: nie przedstawiono im zarzutów

- Żadnej z wylegitymowanych osób podczas demonstracji przed Sejmem z 16 na 17 grudnia 2016 roku, ani tym, które zgłosiły się później na policję, na obecnym etapie nie przedstawiono zarzutów - oświadczył w czwartek w Sejmie wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński.

Od czerwca tańsze bilety. Sprawdź, co się zmieni

Od 1 czerwca w Warszawie obowiązywać będzie nowa taryfa biletowa. Tańsze będą bilety długookresowe na dwie strefy. Do oferty wprowadzono także nowe bilety: jednorazowy grupowy ulgowy, trzydniowy i konferencyjny.

Przerwał sesję po 10 sekundach. Awantura. "Pan dorósł, czy nie?"

Do karczemnej awantury doszło w środę na sesji w Śródmieściu. - Stawia pan prywatę nad dobro mieszkańców - krzyczeli radni Prawa i Sprawiedliwości do przewodniczącego rady Michała Sasa. Ten po raz kolejny ogłosił przerwę w obradach i uniemożliwił głosowanie nad wnioskiem o odwołanie go ze stanowiska. Naszej redakcji przesłał oświadczenie, w którym wyjaśnia swoją decyzję.

Nieporęt, Konstancin i Ożarów nie rezygnują z referendum

Nieporęt w gotowości do referendum w sprawie metropolii warszawskiej. Mimo wycofania projektu ustawy przez Prawo i Sprawiedliwość, włodarze gminy chcą zapytać mieszkańców o zdanie. - Jaką mamy pewność, że PiS nie wróci z pomysłem na przykład w okresie letnim? - pyta wójt. Referendum nie zamierzają odwoływać także Konstancin-Jeziorna i Ożarów Mazowiecki.

Jaki szefem komisji ds. reprywatyzacji. Gronkiewicz-Waltz stanie pierwsza?

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki będzie przewodniczył komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - poinformowała w czwartek premier Beata Szydło. Jak dodała, stoi przed nią zadanie przywrócenia ludziom "sprawiedliwości i wiary w państwo polskie". Z kolei Zbigniew Ziobro podkreślił, że prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna być zainteresowana tym, by jako pierwsza stanąć przed Komisją.

Bilans miesięcznicy: 4 osoby zatrzymane, 22 spisane

Policja podsumowała środową, 85. miesięcznicę smoleńską. Zatrzymano cztery osoby; dwie z nich są podejrzewane o zakłócanie aktu religijnego, a pozostałe o naruszenie nietykalności cielesnej uczestnika marszu i policjantów.

Okradli strażaków ze sprzętu. "Ktoś może stracić życie"

W nocy z wtorku na środę w wodnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do włamania. Skradziono sprzęt wart 50 tysięcy złotych. Bez niego strażacy nie mogą podejmować akcji ratowniczych. Sprawą zajmuje się policja.

Nie mogą rozłożyć namiotu od 5 lat. Będzie nowa próba, za 2 miliony

Ta historia wydaje się nie mieć końca. Od 2012 roku nie udało się rozłożyć tymczasowego namiotu koncertowego dla orkiestry Sinfonia Varsovia. Dwa lata temu ratusz ogłosił nawet, że rezygnuje z tego pomysłu i skupia się na budowie docelowej siedziby. Urzędnicy zmienili jednak zdanie – dokończenie namiotu pochłonie prawie 2 miliony złotych.

"Obywatele RP" usunięci z trasy miesięcznicy smoleńskiej

Dobiegają końca obchody 85. miesięcznicy smoleńskiej. Zgromadzeni przeszli Krakowskim Przedmieściem przed Pałac Prezydencki. Na trasie były dwie kontrmanifestacje: Obywateli RP i Stowarzyszenia TAMA. Pierwsi próbowali blokować przemarsz. Policja usunęła ich siłą.

Będą kontrmanifestacje podczas miesięcznicy smoleńskiej

Dwie kontrmanifestacje podczas miesięcznicy smoleńskiej mogą się odbyć – takie decyzje wydał w środę po południu sąd. Wcześniej zakaz zorganizowania zgromadzenia wydał wojewoda mazowiecki. Stowarzyszenie TAMA oraz Obywatele RP skierowali więc sprawę do sądu.

Darmowa komunikacja. Uczniowie dostali pierwsze karty

1 września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą jeździli komunikacją miejską bezpłatnie, na podstawie Kart Ucznia. Jak deklaruje prezydent Warszawy, władze miasta chcą w ten sposób zachęcić młodzież do korzystania z transportu miejskiego.

Przepychanki na "Marszu Wolności": z tęczowymi flagami szli do Schetyny

- Platforma Obywatelska przez osiem lat nas ignorowała - mówią działacze organizacji Miłość Nie Wybiera, która podczas sobotniego Marszu Wolności zorganizowała happening. Jej członkowie z flagami LGBT próbowali dostać się do Grzegorza Schetyny, ale zostali powstrzymali przez ochronę marszu.