Awaria na kolei. Opóźnienia do kilkudziesięciu minut

Koleje Mazowieckie (zdjęcie ilustracyjne)
Koleje Mazowieckie (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło: KM

Pasażerowie podróżujący pociągami na trasie linii średnicowej musieli liczyć się z opóźnieniami sięgającymi kilkudziesięciu minut. Doszło do awarii infrastruktury kolejowej.

O utrudnieniach w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej S1, S2, S3 i KM R1, R2, R3, R6, R7, R8, RL poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Powodem była usterka.

- Doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem na linii średnicowej. Zmiany w komunikacji sięgają od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – informował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Wzajemne honorowanie biletów

Jak informował ZTM, w związku z utrudnieniami w ruchu pociągów, wprowadzone zostało wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich w pociągach SKM i KM na trasie Warszawa Zachodnia-Warszawa Wschodnia w obu kierunkach.

O godzinie 19:00 Zarząd rozszerzył honorowanie biletów na trasę Sulejówek-Miłosna-Warszawa Lotnisko Chopina.

Jak podał o 21:13 Zarząd Transportu Miejskiego., awaria została usunięta, jednak wzajemne honorowanie biletów obowiązuje do końca środy.

W styczniu pisaliśmy o awarii na drugiej linii metra:

mn/mś

Awaria na stacji Rondo Daszyńskiego

Czytaj także: