Zmiany klimatu

Zmiany klimatu

Racjonalizowanie zużycia energii jest niezbędne dla ograniczania zmian klimatu. Działać powinniśmy już na poziomie własnych gospodarstw domowych, dbając o odpowiednie ocieplenie budynku, w którym mieszkamy. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w tak zwany dom pasywny. O tym w kolejnym odcinku serialu WWF "Punkt krytyczny. Energia odNowa" pod tytułem "Energia w naszych domach".

Od milionów lat natura sama regulowała klimat na Ziemi. Jednak zaczął się on gwałtownie zmieniać za sprawą działalności człowieka. Zaśmiecamy środowisko, w którym żyjemy. Ale nadszedł czas na zmiany. Problem zmian klimatycznych i walki z odpadami poruszyła fundacja WWF w filmie "Punkt krytyczny. Energia odNowa".

Świat nauki jest już prawie zgodny, że klimat się zmienia, także za sprawą działalności człowieka. Obecne przemiany zachodzą tak szybko, że możemy nie nadążyć z przystosowaniem się do nich. Problem zmian klimatycznych poruszyła fundacja WWF w filmie "Punkt krytyczny. Energia odNowa" oraz towarzyszącymi mu krótszymi odcinkami.

To, co naukowcy obserwowali przez ostatnie 10 lat, stało się rzeczywistością. Od lodowca Larsena w Antarktyce oderwał się gigantyczny kawał lodu. Zobacz, jak poszerzała się szczelina.

- Po raz pierwszy od zniknięcia z powierzchni Ziemi dinozaurów stajemy twarzą w twarz z masowym wymieraniem przyrody - twierdzi Mike Barrett, dyrektor nauki i polityki WWF. W 50 lat straciliśmy 60 procent gatunków roślin i zwierząt. Do 2020 będzie ich jeszcze więcej.