"Miami może znaleźć się pod wodą. Zdecydowanie nie powinniśmy czuć się bezpiecznie"01:05Dziennikarka tvn24.pl Monika Winiarska o konsekwencjach zmian klimatycznych.
W ziemskim cyklu hydrologicznym zachodzą niepokojące zmiany. Czekają nas "turbogwałtowne" ulewyZ powodu zmian klimatu.
Deszczu nie kupi się za petrodolary. Trzeba wybudować góręJeśli szybko nie przystosujemy się do zmian klimatu, mogą nas czekać poważne problemy.
Przetrwały 2,5 miliona lat, w ciągu kolejnych pięćdziesięciu "w dużej mierze znikną"Niepokojące dane o amerykańskich lodowcach.
Europa ma za sobą najcieplejsze lato w historii pomiarówNajnowszy raport unijnego Copernicus Climate Change Service (C3S).
Mogą stracić znaczną część miejsc do życia. Naukowcy zbadali wpływ zmian klimatu na ptaki w AlpachBadanie opisano na łamach periodyku "Global Change Biology".
Dziś obchodzimy Światowy Dzień ZiemiTym razem organizatorzy zamierzają w szczególności skupić się na kwestiach klimatycznych.
395 ofiar śmiertelnych katastrofalnych powodzi. Skalę zniszczeń widać na zdjęciach satelitarnych"Są bezprecedensowe".
"Wody nie wystarczy dla wszystkich"Susza już trzynasty rok z rzędu daje się we znaki mieszkańcom Chile.
Gdyby nie lasy tropikalne, temperatura na naszej planecie byłaby o 1 stopień wyższaKolejne badanie pokazujące, jak ważne są lasy.
Rekordowo wysoka temperatura na Antarktydzie Wschodniej. "Padł absolutny rekord ciepła"Ekstremalnie ciepło na stacjach polarnych.
Wieczna zmarzlina "znajduje się na skraju załamania"Ostrzegają naukowcy z brytyjskiego University of Leeds.
Najnowsze badania: Arktyka gwałtownie topnieje także pod powierzchnią morzaOkazało się, że topnienie zasobów podwodnej wiecznej zmarzliny może mieć ogromne konsekwencje.
Lasy równikowe w południowej Amazonii obumierają na naszych oczach. Jaka będzie ich przyszłość Informuje zespół brazylijskich i brytyjskich naukowców.
Topnieją pola lodowe w Patagonii. Skutkiem tego jest szybsze wypiętrzenie się skał Badania amerykańskich, chilijskich i argentyńskich naukowców.
Raport IPCC. "Jest już bezdyskusyjne, że zmiany klimatu stanowią zagrożenie" - Wszyscy jesteśmy narażeni - powiedział Peter Alexander, badacz z Uniwersytetu w Edynburgu, główny autor poniedziałkowego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC).
ONZ: do końca wieku wzrost ryzyka pożarów o 50 procent. Niebawem nawet Arktyka może płonąćNajnowszy raport Programu Środowiskowego ONZ (UNEP) oraz GRID-Arendal.
Cały wiek przez 30 lat. "Ten raport jest sygnałem ostrzegawczym dla USA"Ogłosiła go Narodowa Służba Pogodowa i Oceaniczna (NOAA).