Fukushima

Fukushima

Zagrożenie a Fukushima

Pierwsze komunikaty brzmiały niepokojąco - z uszkodzonej elektrowni jądrowej w japońskiej Fukushimie wycieka skażona woda. Jest niebezpieczna dla ludzi i środowiska. Sprawdziliśmy te informacje u fachowców i na szczęście sytuacja nie jest aż tak zła. Wyciek jest, ale pod kontrolą. Również stężenie promieniotwórczych substancji jest w normie.

W Fukushimie wyciekło 300 ton silnie skażonej wody

W pobliżu zbiorników ze skażoną wodą na terenie japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I odkryto wyciek silnie radioaktywnej wody. Szacuje się, że wyciekło nawet około 300 ton cieczy - poinformował we wtorek operator elektrowni firma TEPCO.

Zadrżały elektrownie atomowe w Fukushimie

Magnitudę 6 miało trzęsienie ziemi, które nawiedziło północno-wschodnią Japonię. Wstrząsy odczuto też w Fukushimie, gdzie znajdują się dotknięte katastrofalnym trzęsieniem ziemi z 2011 roku elektrownie atomowe.

Setki pracowników Fukushimy z podwyższonym ryzykiem raka

Blisko 2 tys. pracowników elektrowni atomowej Fukushima I, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku, narażonych jest na zwiększone ryzyko zachorowania na raka tarczycy - poinformowała firma Tepco, operator Fukushimy.

Z budynku reaktora w Fukushimie wydobywała się para

Operator japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima I, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku, poinformował, że pracownicy zaobserwowali parę wydobywającą się z budynku, w którym mieści się jeden z reaktorów.

Zamiast na atom Fukushima stawia na wiatr

Fukushima otrząsa się po awarii elektrowni atomowej Daiichi i stawia na energię wiatrową. U wybrzeży stanął w piątek pierwszy wiatrak o mocy 2 megawatów. W sumie w skład farmy wejdą trzy turbiny wiatrowe.

Były szef elektrowni w Fukushimie zmarł na raka

W 2011 roku, jako szef uszkodzonej elektrowni atomowej w Fukushimie, dowodził akcją, mającą zapobiec katastrofie nuklearnej na dużą skalę. Masao Yoshida zmarł we wtorek na raka przełyku w wieku 58 lat.

Radioaktywna woda ucieka z Fukushimy. Zbiorniki nie wytrzymują

Operator zniszczonej dwa lata temu przez tsunami japońskiej elektrowni atomowej Fukushima oświadczył we wtorek, że traci wiarę w wytrzymałość tymczasowych zbiorników na skażoną radioaktywnie wodą, ale nie dysponuje innymi możliwościami jej składowania.

Z Fukushimy wycieka radioaktywna woda. Nieszczelny zbiornik

Nawet 120 ton radioaktywnej wody mogło wyciec z nieszczelnego zbiornika w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima, zniszczonej w marcu 2011 roku przez potężne trzęsienie ziemi i tsunami - poinformował operator tej siłowni Tokyo Electric Power Co (TEPCO).

Szczur spowodował awarię w Fukushimie

To szczur mógł spowodować przerwę w zasilaniu japońskiej elektrowni atomowej w japońskiej Fukushimie. Zwłoki gryzonia znaleziono w pobliżu miejsca, gdzie doszło do zwarcia, które w poniedziałek wywołało awarię systemów chłodzących. Opanowany już kryzys był pierwszym tak rozległym problemem od czasu katastrofy z 2011 r.

Nie chcą w Niemczech drugiej Fukushimy

Niemcy mówią "nie" elektrowniom atomowym. W przeddzień drugiej rocznicy katastrofy w japońskiej Fukushimie, zaprotestowali mieszkańcy z okolic elektrowni jądrowej w Grohnde, na północy kraju.