Najnowsze

Najnowsze

Lód spadł na reportera

Praca reportera - i to nie tylko wojennego - do najłatwiejszych nie należy. Przekonał się o tym Kevin Trager, na którego spadł kawał lodu.

Wiosna? Jeszcze nie teraz. Do Polski wrócił śnieg

Mimo meteorologicznej wiosny, mieszkańców wschodniej części kraju zaskoczył śnieg. Dla niektórych jest to zapewne jedna z ostatnich chwil w tym sezonie, podczas której można nacieszyć się białym puchem. Z kolei dla innych to przykra konieczność założenia cieplejszego ubrania. Zobacz zaśnieżone miejscowości w obiektywie Reporterów 24.

Chmury będą wszędzie, ale zmokną głównie Włochy, Bałkany, Irlandia i centralna Europa

W Europie w środę parasole okażą się niezbędne głównie mieszkańcom Bałkanów, Irlandii oraz lokalnie w centralnej i wschodniej Europie. Poza tym przeważać będzie aura umiarkowanie pogodna, z niezbyt silnym zachmurzeniem i łagodną temperaturą. Chłód pojawi się głównie na półwyspie Skandynawskim i bliżej Moskwy. O szczegółach opowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega w specjalnej prognozie pogody dla Europy.

Warto zwolnić. Drogi śliskie od deszczu

Synoptycy zapowiadają, że słaby deszcz pogorszy dziś warunku drogowe w wielu regionach kraju. Kierowcy będą musieli więc zachować szczególną ostrożność, bo nawierzchnia zrobi się śliska, a widzialność ograniczona.

Odrodził się po 30 tysiącach lat hibernacji. Gigantyczny wirus znów infekuje

Co najmniej 30 tys. lat hibernował prehistoryczny gigantyczny patogen, odkryty w syberyjskiej wiecznej zmarzlinie. Zadziwił badaczy nie tylko ogromnym rozmiarem, ale też żywotnością, dzięki której po tak długim uśpieniu znów może infekować inne organizmy. Wprawdzie Pithovirus sibericum jest groźny tylko dla jednokomórkowców, ale naukowcy ostrzegają, że eksploracja rozmarzających gruntów może doprowadzić do ożywienia innych niebezpiecznych patogenów, np. ospy prawdziwej.

Jedni chwycili za szufle, inni przypięli narty. Amerykanie znów walczą ze śniegiem i lodem

Poważne wypadki na drogach, awarie i chaos na lotniskach - to główne skutki rozległego frontu, który dotarł na atlantyckie wybrzeże i południowy wschód USA. Pogoda wymusiła przerwę w pracy waszyngtońskich urzędów, a niektórzy gubernatorzy ogłosili stan nadzwyczajny. Obfitym opadom śniegu, śniegu z deszczem i marznącego deszczu towarzyszy kilkunastostopniowe ochłodzenie.

W większości kraju drogi zrobią się mokre

We wtorek zmotoryzowani powinni się liczyć z obniżonym komfortem jazdy w większości regionów. Frontu atmosferyczny przyniesie opady najpierw na południu, a w ciągu dnia również w głębi kraju. Deszcz będzie słaby, ale na drogach zrobi się mokro i ślisko.

Prognoza pogody na dziś: pochmurno i deszczowo, ale wciąż ciepło

Choć ranek ma być umiarkowanie pogodny, od południa wkroczy dziś do Polski front atmosferyczny, przynosząc zachmurzenie i słabe opady deszczu. W ciągu dnia będzie się przemieszczał w głąb kraju, nie dotrze tylko do północno-wschodnich regionów. Na termometrach utrzymają się dość wysokie wartości.

Zwalczyli ogień, został gęsty dym. Próbują sztucznie wywołać deszcz

Służbom z indonezyjskiej prowincji Riau, leżącej w środkowej części Sumatry, udało się opanować pożary lasów w regionie, ale nadal utrzymuje się tam silne zadymienie. Jakość powietrza jest tak zła, że służby próbują sztucznie wywołać deszcz, rozpylając chemikalia w chmurach.

"Ananasowy Ekspres" niesie do Kalifornii groźny nadmiar wody

Kalifornijczycy w marcu będą na nowo zmagać się z powodziami - przestrzegają naukowcy i meteorolodzy. Kolejne ulewy i burze sprowadzi tzw. Ekspres Ananasowy - rzeka atmosferyczna, czyli prąd powietrza zdolny przenieść nad wysokości 1,6 km nad Ziemią na raz tyle wody, ile w ciągu tygodnia przepływa przez ujście Missisipi.

Prawie tysiąc wypadków na stokach Tatr

971 razy ratownicy TOPR udzielali pomocy poszkodowanym w wypadkach narciarskich podczas minionych ferii na podtatrzańskich stokach. - To nieco więcej niż podczas ubiegłorocznych ferii - powiedział w poniedziałek ratownik TOPR Andrzej Marasek. - Narciarze najczęściej doznawali urazów nóg, głównie stawów kolanowych, snowboardziści natomiast - urazów rąk i nadgarstków - poinformował Marasek

Komunikat dla alergików

Pylenie leszczyny i olszy rozpoczęło się w 2014 roku znacznie wcześniej niż w minionych latach, bo już w pierwszym tygodniu stycznia. W drugiej i trzeciej dekadzie lutego na przeważającym obszarze kraju odnotowano wysokie i bardzo wysokie stężenie pyłku leszczyny i olszy.

Częstsze zalania, więcej szkód. Do 2050 r. podwoi się ryzyko powodziowe w Europie

Ryzyko powodziowe na naszym kontynencie w 2050 roku może być dwa razy wyższe niż obecnie - Przewidują naukowcy. Według nich szkód przybędzie przede wszystkim ze względu na rozwój zabudowy, a także za sprawą coraz częstszych rozległych powodzi podobnych do tej, która w 2013 roku nawiedziła środkową Europę. Jeśli te prognozy się sprawdzą, za ponad 30 lat straty będą nas kosztować około 18,6 mld euro więcej niż obecnie.

Siedem rzeczy, które w "Grawitacji" pokazano źle

Zdobywca siedmiu Oskarów, film "Grawitacja", jest powszechnie chwalony za wyjątkowe odwzorowanie kosmosu i panujących w nim warunków. Nie wszystko zgadza się jednak z rzeczywistością. Krytyka dotyczy szeregu aspektów, w tym najważniejszych scen. Twórcy przekonują jednak, że nie mieli wyboru. Jak powiedział tvn24.pl Neil Corbould, jeden z twórców efektów specjalnych, inaczej film byłby nudny.

Część z nas czeka jazda przez "mleko"

Poranne mgły utrudniają podróże po północnej, wschodniej i południowej Polsce. Na pozostałych obszarach kierowcy mogą liczyć na dobre warunki. W ciągu dnia możliwe są lokalne opady, ale tak słabe, że nie powinny mocno obniżać komfortu jazdy.

Gwiazdy mogą odetchnąć z ulgą. Oscarowa gala ma upłynąć przy dobrej pogodzie

Przechodzące w ostatnich dniach przez Kalifornię ulewy wystawiły na próbę wytrzymałość organizatorów 86. ceremonii wręczania Oscarów - burze zdążyły m.in. sponiewierać czerwony dywan rozłożony przed Dolby Theater w Los Angeles. Niedzielny poranek w LA był pogodny, a to niesie nadzieję na równie ładną aurę w czasie gali.