Najnowsze

Najnowsze

Przewrócone drzewa, zerwane dachy i uszkodzona sieć trakcyjna - to skutki gwałtownej burzy z nawałnicą, która przeszła w czwartek wieczorem nad woj. warmińsko-mazurskim. Według strażaków, nikt nie został poszkodowany. Zdjęcia zniszczeń otrzymujemy na Kontakt 24 od internautów.

W najbliższych dniach zagrożeniem dla alergików będą alergeny silnie uczulających ziaren pyłku bylicy. Na północy i w centrum kraju stężenie pyłku bylicy będzie bardzo wysokie, a na pozostałym obszarze - wysokie.

Po kilku godzinach spokoju na polskie niebo wracają burze. Grzmi i błyska zwłaszcza na wschodzie kraju, w województwie warmińsko-mazurskim. Ciepła noc sprzyja tworzeniu się gwałtownych zjawisk, które będą obecne przez całą noc według synoptyków.

Przyjaźń człowieka i psa przejawia się nawet w ziewaniu. Z najnowszych badań wynika, że zwierzęta te "zarażają się" ziewaniem od ludzi, a co więcej, ziewają częściej w odpowiedzi na ziewnięcie właściciela niż kogoś obcego.

Helikopter przelatujący wczoraj nad Ponce Inlet (Hrabstwo Volusia) na Florydzie dostrzegł rekiny pływające w niebezpiecznej odległości od surferów.

Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne. Gorące zwrotnikowe powietrze napływa do nas z wzmożoną częstotliwością. Co dzieje się z nami w czasie upału, czy może dojść do przegrzania i w jaki sposób sobie radzić z wysokimi temperaturami? Na te pytania odpowiedziała dr Agnieszka Kloch z Centrum Nauki Kopernik.

Do końca roku ponad 1200 kormoranów czarnych może zostać odstrzelonych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Pozwoliła na to Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. Argument? Na te ptaki, będące pod częściową ochroną, narzekają rybacy.