Najnowsze

Najnowsze

Polska i Szwecja wypowiadają wojnę glonom

Ministrowie Szwecji i Polski opublikowali w sobotę w szwedzkim dzienniku "Sydsvenska Dagbladet" artykuł, w którym deklarują wspólną chęć rozwiązania problem glonów na bałtyckich plażach. Glonów jest zbyt dużo i przeszkadzają turystom w kąpieli.

Co zwiastuje taka chmura?

Piękne zdjęcia zrobione na Suwalszczyźnie w Kontakcie Meteo zamieścił Reporter 24 - jareczek30. Nasza synoptyczka Arleta Unton-Pyziołek wyjaśnia, co to za chmury i co zwiastują

Mróz zbiera dziesiątki ofiar

Niespotykana w rejonie Ameryki Południowej fala zimna sparaliżowała kolejne kraje. Po Boliwii, gdzie z powodu mrozów zmarło 35 osób, przyszła pora na Urugwaj, Paragwaj, Argentynę, Chile i Brazylię - tam śmierć poniosło 22 ludzi. Na chilijskiej pustyni Atacama spadł śnieg, a argentyńskie stadiony są pokryte lodem.

Francuzi będą ratować Pompeje

- Grupa francuskich inwestorów chce zaangażować się w ratowanie Pompejów, wymagających pilnego zainwestowania milionów euro - podały włoskie media. Zagrożone są ruiny kolejnych budynków, które przetrwały wybuch Wezuwiusza w 79 roku naszej ery.

Kawior made in Portugal

Portugalczycy stawiają wyzwanie Rosjanom. W Algarve na południu kraju powstaje ośrodek hodowli jesiotra oraz zakład, z którego wyjechać mają pierwsze partie iberyjskiego kawioru. Hodowla ma ruszyć jesienią.

Atlantis kończy epokę. 3 tys. osób traci pracę

- To było coś wspaniałego, to historyczny moment - mówią świadkowie ostatniego startu Atlantisa. To koniec epoki lotów amerykańskich promów kosmicznych. Wraz z nim przychodzą jednak ludzkie problemy, bo wielu pracowników NASA może stracić pracę.

Cumulonimbusy jak Stadion Narodowy

W ostatnich dniach nad Polską niebo bardzo zachmurzone. Warto się na chwilę zatrzymać i trochę się tym chmurom poprzyglądać. Moje ulubione to Cumulus humilis, czyli chmury ładnej, wyżowej pogody. To piękne białe obłoczki na soczyście niebieskim niebie. Ale codziennie widujemy inne bardzo ciekawe w swej budowie chmury, chmury burzowe czyli Cumulonimbus calvus (łac. łysy) i capillatus (łac. owłosiony - z kowadłem).

Ładna pogoda zostanie z nami krótko

Wcześnie rano, za oknami pociągu jadącego ze Skierniewic do Warszawy, nareszcie słonecznie, niebo bezchmurne. Im bliżej stolicy, tym widać więcej chmur piętra wysokiego. Ale i te chmury rozejdą się. W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. Tylko na krańcach wschodnich i zachodnich w ciągu całego dnia będzie się "chmurzyć", popada, a po południu możliwe są burze.

Nazywa się Calvin. Może być zabójczy

W tym sezonie to już trzeci. Huragan Calvin narodził się u wybrzeży Meksyku. Jak na razie trzyma się z dala terenów zamieszkanych przez ludzi, ale wzbudza strach mieszkańców nabrzeża.

Pies i jeż z jednej jedli miski

Psy nie lubią kotów, ale najwyraźniej nie przeszkadzają im jeże. Przynajmniej temu z fotografii internauty Lecha, przesłanej na Kontakt 24.

Burze przeszły nad Polską

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów, burze w piątek wystąpiły prawie w całej Polsce. Pierwsze pojawiły się już koło godziny 12 w okolicach Poznania, Częstochowy i Kalisza. Nad resztą Polski zawitały popołudniu.

Dużo słońca, trochę burz i parno

Czeka nas parna sobota. Zrobi się upalnie i gorąco. Jednak pogoda w naszym kraju, za sprawą frontu atmosferycznego, wciąż będzie niespokojna. Czekają nas przelotne burze z piorunami. Dobra wiadomość jest taka, że będzie nam sprzyjał biomet.

Jak na żagle, to tylko na polskie jeziora

Sobota najbardziej przychylna będzie pływającym po polskich jeziorach. Tam będzie ciepło, niespecjalnie wietrznie i obejdzie się bez opadów. Nad polskim morzem aura będzie bardzo zróżnicowana.

Słońce w każdym kurorcie Europy

Burze nie ominą wypoczywających w Polsce, ale nie tylko oni będą mieli powody do zmartwień. Zagrzmi też nad głowami turystów spędzających urlop we Francji i we Włoszech.

Dom bez dachu. Uderzył piorun

Część dachu domku jednorodzinnego zawaliła się w piątek w wyniku pożaru wywołanego uderzeniem pioruna w Kolonowskiem (woj. opolskie). Nikt nie został ranny. Ze skutkami pożaru radziło sobie aż 5 jednostek straży pożarnej. O zdarzeniu poinformował redakcję Kontaktu 24 portal opole24.pl.

Atlantis wystartował. To koniec epoki lotów promów kosmicznych

Prom Atlanits wystartował i rozpoczął 135. misję w całym programie wahadłowców NASA. Dopiero na kilka minut przed startem pojawiła się informacja o tym, że "pogoda jest w porządku i wszystko odbędzie się zgodnie z planem". Wcześniejsze prognozy nie były optymistyczne. Z powodu burzowych chmur start promu przez cały dzień był niepewny.

Na rybki tylko z zezwoleniem

Latem jedną z ulubionych aktywności wypoczywających nad wodą Polaków jest wędkowanie. Niestety, większość z nas nie posiada do tego stosownych uprawnień, przez co staje się zwyczajnymi kłusownikami. Żeby nie dostać wysokiego mandatu, musimy postarać się się m.in. o kartę wędkarską.

Dużo deszczu to udane grzybobranie

Pada, pada i przestać nie może. Aura jest nieprzyjazna dla naszego zdrowia, ale zdecydowanie idealna dla jednego z ulubionych specjałów w polskiej kuchni - leśnych grzybów. Reporterce Kontakt Meteo udało się znaleźć 1,5 kg podgrzybka.

Wysoki stan wód w Wiśle i Sanie

- Dzisiaj do godz. 18 poziom wody będzie podwyższony w dopływach Sanu oraz na Wiśle poniżej ujścia Wisłoki - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w swoim ostrzeżeniu hydrologicznym.

Cztery wibratory spowodują trzesięnie ziemi

W okolicach Unisławia ruszyły poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Wielkie pojazdy, tzw. wibratory mają za zadanie sprowokować kilkunastominutowe trzęsienie ziemi. Następnie specjaliści przeprowadzą badanie sejsmograficzne, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie - czy rzeczywiście w ziemi złoża się znajdują.

Dlaczego Malediwy są wyjątkowe?

Malediwy to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie: malownicze, turkusowe, ciepłe i bardzo inne od Polski. To egzotyczny magiczny kawałek świata leżący na Oceanie Indyjskim, dokładnie 500 km od wybrzeży Indii.

Burza piaskowa jak nadciągająca apokalipsa

- Żyłem w Phoenix od lat 70, ale jeszcze nigdy nie widziałem czegoś tak niesamowitego - napisał autor nagrania. Film został nakręcony za pomocą aparatu fotograficznego. Nie ma w nim cięć, osobnych ujęć. Pokazuje to, co działo się przez jedne z najdłuższych 4 minut w życiu mieszkańców Arizony.

Sto lat, Machu Picchu!

Serią wystrzałów armatnich rozpoczęły się w Peru wielodniowe obchody setnej rocznicy odkrycia inkaskiego miasta Machu Picchu, które prezydent Alan Garcia nazwał "syntezą peruwiańskości". Zobacz inscenizację, przedstawiającą tradycyjne złożenie ofiary ku czci Matki Ziemi.

Czterech rannych w gonitwie z bykami

Cztery osoby zostały ranne w piątek podczas gonitwy z bykami w ramach fiesty ku czci św. Fermina w Pampelunie - podał portal internetowy sanfermin.com. Jeden z rannych, 24-letni Australijczyk, został wzięty na rogi już na arenie korridy, gdzie kończy się bieg.

Płynie do nas gorące i wilgotne powietrze

Bałkany i Półwysep Apeniński obejmują wyże. W pozostałej części kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe. Nad Polskę, od zachodu, nasuwa się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Warszawa otulona mgłą

W piątek rano Warszawę spowiła gęsta mgła. Choć mgła ograniczyła widoczność na drodze do 200 metrów, utrudniając jazdę kierowcom, lotnisko Chopina funkcjonowało normalnie. Zdjęcia spowitych w gęstej mgle stołecznych ulic zamieścili w serwisie Reporterzy 24.

W Alpach zginął Wojciech Kozub

6 lipca, w lawinie kamiennej na Mont Blanc zginął Wojciech Kozub - wspinacz, instruktor i przewodnik tatrzański. O tragicznej śmierci alpinisty poinformował portal wspinanie.pl.

Chcecie lata? Jedźcie w Bieszczady

W piątek w Bieszczadach upał, ale im dalej na zachód Polski, tym mniej przyjemnie. Pogoda w czasie dnia będzie się zmieniać. Jeden front atmosferyczny przesunie się na wschód, niestety kolejny nadejdzie do nas z zachodu. Dlatego ładną pogodą cieszyć będziemy się ledwie przez chwilę.