Najnowsze

Najnowsze

- Można przyjechać z roku na rok i widzieć gołym okiem, jak taki lodowiec wycofuje się - mówi dr Dariusz Ignatiuk z Polskiej Stacji Polarnej na Hornsundzie. Naukowcy chcą się dowiedzieć, jak wewnętrzne procesy w lodowcach wpływają na ich topnienie i cielenie się. Żeby to zbadać, amerykańscy polarnicy oglądają je od środka, zapuszczając się do lodowych jaskiń na Spitsbergenie.

Powalony przez silny wiatr konar spadł na jadący samochód osobowy. 27-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Informację otrzymaliśmy od internauty na Kontakt 24.

Nawet niecelne strzały myśliwych są śmiertelnie niebezpieczne dla ptaków. Brytyjczycy ostrzegają, że duża część ptactwa wodnego ginie po zjedzeniu ołowianej amunicji spadającej po strzale na ziemię. Zatrutych ołowiem jest wiele żyjących ptaków.

Podczas niedzielnych podróży kierowcy nie mogą liczyć na sprzyjające warunki drogowe. Prawie w całym kraju trzeba będzie jeździć wolniej ze względu na mokre od deszczu drogi. Prowadzącym może też przeszkadzać niekorzystny biomet.

Chłodna, deszczowa i wietrzna - taka pogoda zdominuje dziś większość kraju. Opadów unikną tylko centralne i północno-wschodnie obszary Polski - tam może nawet pokazać się słońce. Termometry pokażą od 11 do 15 st. C.

Na Morzu Południowochińskim szaleje burza tropikalna Gaemi. Zjawisko przemieszcza się w na wschód i już niedzielę dotrze do wybrzeży Wietnamu.

Georgia Południowa, choć niepozorna, może pochwalić się wielką historią. Ta niewielka wyspa położona w połowie drogi między Ameryką Południową a Antarktydą przed stu laty była piekłem i wybawieniem polarnika Ernesta Shackletona i jego ludzi.

Nocna wichura mocno smagała polskie wybrzeże. Sztormowe fale pokonywały portowe wały w Gdyni, co zarejestrował Reporter 24 a film umieścił w Kontakcie Meteo. Z powodu silnego wiatru 10 tys. mieszkańców woj. pomorskiego pozbawionych jest w sobotę dostaw prądu.

Amerykańska wiewiórka szara sieje postrach w Europie. Po tym, jak zastraszyła swoją rudą kuzynkę na Wyspach Brytyjskich, zaatakowała Włochy. Na Półwyspie Apenińskim pokazała już pazur - drżą przed nią nie tylko inne gryzonie, ale też żaby i ptaki. Eksperci ostrzegają - jeśli nic się nie zmieni, to za naszego życia pożegnamy wiewiórkę rudą.

Rafa koralowa w Australii znika i to w zastraszającym tempie. W ostatnich 30 latach jej powierzchnia skurczyła się o połowę, a skutecznego rozwiązania problemu brak. O sytuacji u wschodniego wybrzeża Australii opowiada w TVN24 dr Tomasz Rożek.

Pierwszy raz w historii prywatna firma dostarczy astronautom stacjonującym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej żywność i sprzęt. Start misji już za kilkadziesiąt godzin. Czy się powiedzie?

Smakosze sushi z tuńczyka mogą niedługo obejść się smakiem. Ryba nie trafiła na listę gatunków zagrożonych wyginięciem, a połowy poważnie zagrażają jej egzystencji. Zdecydowanie przeciwna ochronie tuńczyka była m.in. Japonia, w której ta ryba jest przysmakiem.

Czeka nas burzliwy wiek. Chodzi oczywiście o pogodę. Większa emisja gazów cieplarnianych spowoduje wzrost układów wysokiego ciśnienia, które wpłyną na wzrost intensywnych zjawisk atmosferycznych na morzach i oceanach.