Najnowsze

Najnowsze

W niedzielę słońce znajdziecie w górach

Na koniec długiego sierpniowego weekendu najlepszą, słoneczną pogodę będą mieli wypoczywający w górach. Natomiast nad morzem i na Mazurach ma przelotnie padać. Woda w jeziorach będzie cieplejsza niż powietrze.

Burze zanikają. Nocą zagrzmi tylko miejscami

Wygasa aktywność burzowa, która utrzymywała się w Polsce od wczesnego popołudnia. Słabe wyładowania atmosferyczne występują już tylko miejscowo na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Na wschodzie lokalnie grzmieć może jeszcze w pierwszej części nocy.

Opanowanie Eboli zajmie co najmniej pół roku

Co najmniej sześć miesięcy potrwa, zanim uda się opanować wybuch epidemii Eboli w Zachodniej Afryce - uważają specjaliści z organizacji Lekarze bez Granic. Warunkiem jest jest jak najszybsze wzmocnienie działań i większe zaangażowanie społeczności międzynarodowej. W Afryce Zachodniej gorączka krwotoczna zabiła już 1145 osób.

Niebezpieczne niebo nad Polską. "Trąby, grad"

Ciepła i wakacyjna aura zaczyna się powoli ulatniać. W sobotę niebo nad Polską znowu zaszło chmurami, zaczęło padać i grzmieć. Rano wypoczywających na plaży zaskoczyła "trąba", która uformowała się nad Bałtykiem. Zdjęcia i nagrania zjawisk atmosferycznych zamieścili w naszym serwisie Reporterzy 24.

Nocne połowy rekinów nowym hobby dla odważnych

Nocne połowy rekinów stały się modą dla odważnych. Wędkarze z Florydy (USA) wyławiają drapieżniki i ściągają na brzeg. Następnie robią sobie zdjęcia ze zdobyczą i wypuszczają na wolność. Materiały z rekinami cieszą się niezwykłą popularnością.

Jad lekarstwem na raka?

Naukowcy z Uniwersytetu w Illinois twierdzą, że można zatrzymać wzrost komórek nowotworowych. Ma w tym pomóc m.in. jad pszczoły, węża, czy skorpiona. Praca naukowców jest jeszcze we wczesnym stadium, ale już wykazała pierwsze sukcesy w zatrzymanu raka piersi i czerniaka w testach laboratoryjnych.

Fala upałów w Grecji, a na Kubie będzie grzmiało

W wielu kurortach Europy będzie pogodnie. Ośrodki wypoczynkowe nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii i Francji zostaną zasnute chmurami. W Afryce panują typowe dla tego klimatu i pory roku temperatury. Nad Zatoką Meksykańską i w Indonezji będzie grzmiało.

Amerykanie odetchnęli od upałów

Lipiec nie rozpieścił wszystkich na świecie tak mocno jak Polaków. Podczas gdy nad Polskę nieustannie napływały fale upałów, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie musieli narzekać na zbyt wysoką temperaturę.

Komunikat dla alergików

Opady deszczu okresowo zmniejszają stężenie pyłku roślin w atmosferze. W czasie opadów oraz bezpośrednio po nich powietrze jest wolne do pyłku roślin.

Bociany już ruszyły do Afryki. Ostatnie "odlecą na dniach"

W najbliższych dniach z gniazd na Warmii i Mazurach odlecą ostatnie bociany. Większość tych ptaków już jest na szlaku do afrykańskich miejsc zimowania. Wyjątki, które zostaną w Polsce na zimę, jesienią trafią do specjalistycznych ośrodków pomagającym tym ptakom przetrwać mrozy.

Podwodna magia. Syreni taniec wśród egzotycznych ryb

Bajka na chwilę stała się rzeczywistością. W paryskim akwarium, wśród tropikalnych ryb, pojawiła się syrena. Można oczywiście skwitować całą historię stwierdzeniem, że to po prostu kobieta nurek, która założyła rybi ogon i wskoczyła do wody, ale po co psuć czar? Widzowie w każdym razie dali się porwać hipnotyzującemu przedstawieniu.

Niedźwiedź zje wszystko, co jadalne. A śmietnik to świetna stołówka

Głodny niedźwiedź w Kolorado w Stanach Zjednoczonych zakradał się nocą na tyły restauracji, by z kontenerów na śmieci wykradać nadające się do zjedzenia odpadki. Inny wsiadł do samochodu, by uraczyć się kanapką z indykiem. Nie tylko w USA niedźwiedzie przychodzą do osad ludzkich, głównie w poszukiwaniu łatwego do zdobycia pożywienia.

Serce niedźwiedzia pękło z tęsknoty? Nie żyje ostatni "biały miś" w Afryce

W środę umarł ostatni przebywający w Afryce niedźwiedź polarny. O zdarzeniu poinformowały władze zoo w Johannesburgu, w którym mieszkało zwierzę. Jedną z przyczyn śmierci miała być depresja po stracie wieloletniej partnerki. Obrońcy praw zwierząt podejrzewają jednak, że ważniejszym powodem mogło być wieloletnie przebywanie w nieodpowiednich dla tego gatunku warunkach klimatycznych.