Najnowsze

Najnowsze

Pogoda przeszkadzała, ale Sojuz wylądował

Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej już na Ziemi. Dwaj Rosjanie i Amerykanin bezpiecznie wylądowali w kapsule rosyjskiego statku Sojuz w Kazachstanie. Ze względu na trudne warunki pogodowe większość badań i ceremonia powitalna zamiast jak zwykle bezpośrednio na miejscu lądowania odbyła się w pobliskim mieście.

Lawa z wulkanu oddalonego o tysiąc kilometrów pomoże zrozumieć topografię Marsa

Sonda Mars Express sfotografowała równinę Daedalia, której obecny wygląd to efekt aktywności dwóch wulkanów. Jednym z nich jest widoczny na zdjęciu Mistretta, a drugim - Arsia Mons, którego lawa rozlała się przeszło 1000 kilometrów od krateru. Dzięki analizie zdjęć tego obszaru naukowcy Europejskiej Agencji Kosmicznej są w stanie lepiej zrozumieć procesy, jakie zachodzą na Czerwonej Planecie i kształtują jej obecny wygląd.

Prognoza na 5 dni: pogoda zepsuje się w sobotę. Pojawi się deszcz i silny wiatr

Prawie do końca tygodnia codziennie będzie szansa, by naładować swoje słoneczne baterie. Pogodna aura nie opuści Polski aż do piątku włącznie - prognozują meteorolodzy. Dopiero w sobotę pogoda się pogorszy - synoptycy spodziewają się silnego zachmurzenia, któremu towarzyszyć będzie deszcz i porywisty wiatr osiągający prędkość nawet 70 km/h.

Tak ciepło jeszcze nie było. 23 stopnie Celsjusza na niemieckich termometrach

Wiele kawiarni i restauracji w Niemczech wystawiało swoje stoliki od początku tygodnia na zewnątrz. Nic dziwnego - prawie w całym kraju pogoda dopisuje, a na niebie z trudem można dojrzeć chmury. Do przebywania na świeżym powietrzu zachęca także temperatura - w wielu niemieckich landach oscylowała w granicy 20 st. C, a miejscami nawet ją przekraczała.

Kierowcom znów pogoda dopisze

We wtorek utrzymają się warunki sprzyjające podróżom. Jedynie rano lokalnie mogą występować mgły i zamglenia. W ciągu dnia ma być słonecznie, sucho i bez utrudnień.

Załamanie pogody w Rumunii. Tworzyły się 7-metrowe fale

Szalejąca na południu Rumunii wichura narobiła sporo szkód, a towarzyszące jej ulewy przyczyniły się do licznych podtopień. Z kolei na wybrzeżu podczas sztormu napędzane wiatrem fale sięgały nawet 7 metrów wysokości, a władze zdecydowały się na zamknięcie wszystkich portów. W dwóch powiatach obowiązuje żółty alarm pogodowy ze względu na trudne warunki meteorologiczne.

Oko w oko z sarnami i dzikiem

"Zobaczyłam, że coś między drzewami się porusza, a później spłoszone zaczyna biec" - napisała na warszawa@tvn.pl Karolina. Internautka tvnwarszawa.pl przekonała się, że weekendowy spacer po Lasku Bielańskim może zapewnić sporą dawkę adrenaliny.

Komunikat dla alergików

Sezon pylenia leszczyny stopniowo się już kończy. Wysokie i bardzo wysokie będzie natomiast stężenie pyłku olszy. Pylenie rozpoczynają też wiązy, jesiony, wierzby i graby.

Naukowcy NASA mają nowy pomysł na to, jak tworzy się planeta

Naukowcy NASA ogłosili nową teorię dotyczącą powstawania ciał niebieskich i zaproponowali wyjaśnienie nurtującej środowisko naukowe zagadki dotyczącej różnic emisji fal podczerwieni jaką wykazały już w 1980 ROKU obserwujące je satelity. Choć ich teoria brzmi zawile, planują wykorzystać sieć potężnych teleskopów naziemnych współpracujących jako interferometry by udowodnić swoją rację.

Silne wstrząsy u wybrzeża Kalifornii

Dość silne trzęsienie ziemi - 6,9 w skali Richtera - nawiedziło w nocy z niedzieli na poniedziałek północne wybrzeże Kalifornii - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Nie ma zagrożenia tsunami.

Pogoda będzie sprzyjać kierowcom. Słońce i suche drogi

Synoptycy nie spodziewają się znacznych utrudnień na drogach. Tylko nocą na komfort podczas jazdy negatywnie wpłyną spodziewane na południowym zachodzie mgły. Kierowcy podróżujący w tych regionach kraju powinni zachować czujność i dostosować prędkość do panujących warunków.

Tłumy oglądają błękitny wodospad. Nikt nie wie, dlaczego zmienił kolor

Tej zimy silne mrozy w USA zapewniły niejeden spektakularny widok. Temperatury były tak niskie, że lód zdołał skuć nawet największe rzeki, jeziora i wodospady tak potężne jak Niagara. Mieszkańców miasteczka Wolcott zachwyciły zmrożone kaskady, które nieoczekiwanie przybrały niebieską barwę.

Kosmiczny debiut. Japończyk dowodzi załogą ISS

Dobiega końca 38. ekspedycja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. We wtorek po 166 dniach spędzonych w kosmosie na Ziemię wrócą kosmonauci Oleg Kotow i Siergiej Riazański oraz astronauta Mike Hopkins. W niedzielę nastąpiło uroczyste przekazanie dowództwa ISS.

Znów witaliśmy dzień mgłami. "Dodają porankowi uroku"

Mglisty początek niedzieli zaliczyły regiony na zachodzie, w centrum i na południowym wschodzie kraju. Największe ograniczenia widzialności odnotowano na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie miejscami była ona skrócona do 50 m. Przed południem mgły zanikły i w całym kraju przeważyła słoneczna aura.

Zapanowała "rasowa wyżowa pogoda"

"Mgieł i zamgleń pojawiło się sporo, jednak nie tyle przynoszą one utrudnienia w komunikacji, ile dodają porankowi uroku" - pisze synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Wyjaśnia, że taką zjawiskową aurę zawdzięczamy wpływowi wyżu helmut. Zdradza też, jak długo będziemy się cieszyć jego oddziaływaniem.

Prognoza pogody na dziś: pogodne niebo i dużo słońca

Dzięki wpływowi wyżu we wszystkich regionach możemy dziś liczyć na pogodną aurę sprzyjającą niedzielnym spacerom. Jedynie wcześnie rano miejscami mogą utrzymywać się mgły, potem jednak niebo się rozpogodzi i przeważy słońce. Do tego na termometrach zobaczymy wysokie wartości sięgające nawet 15 st. C.

Coraz bliżej wiosny. Reporterzy 24 na spacerze

Niemal bezchmurne niebo i słoneczna pogoda zmobilizowały wielu Reporterów 24 do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Meteorolodzy zapowiadają, że taka pogoda utrzyma się przez kilka następnych dni. Internauci przesyłają zdjęcia oznak wiosny, które zauważyli podczas sobotnich spacerów.