Najnowsze

Najnowsze

Z zachodu na wschód przez kraj przejdzie chłodny front atmosferyczny. który przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W drugiej części dnia zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Będzie jednak silnie wiać, nawet do 100 km/h na Wybrzeżu.

W Alpach zapowiada się dobry dzień dla narciarzy. Wiele tras pokryje świeżą warstwa śniegu, ale padać będzie na zmianę z rozpogodzeniami. Ci, którzy lubią jazdę w słońcu, powinni wybrać włoskie ośrodki - tam w czwartek będzie bardzo pogodnie.

Dodatnie temperatury i mokry śnieg na trasach - takich warunków mogą się spodziewać w czwartek narciarze w polskich górach. W większości ośrodków będzie przelotnie padać śnieg, który miejscowo może przechodzić w deszcz.

- Wysokość formowania się chmur nad ziemią co dekadę spada średnio o jeden procent - podało NASA, które ufundowało uniwersyteckie badania na ten temat. Posłużono się danymi z satelity agencji. Okazało się, że w ciągu ostatnich 10 lat ten jeden procent równa się średnio 40 metrów.

Obfite opady śniegu i odwilż sparaliżowały komunikację w północno-zachodnich Chinach. W autonomicznym regionie zamieszkanym przez Ujgórów zima unieruchomiła wiele samolotów na jednym z lotnisk.

W lasach Podkarpacia, m.in. w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, jelenie rozpoczęły zrzucanie poroży. Można je zbierać wszędzie oprócz parków narodowych i krajobrazowych. W podążaniu za trofeum trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek.

29 osób poniosło śmierć z wychłodzenia w obwodzie mohylewskim na wschodzie Białorusi - poinformowała w środę na swojej stronie internetowej opozycyjna gazeta "Narodnaja Wola". Tym samym liczba ofiar śmiertelnych tegorocznych mrozów wzrosła na Białorusi do 42.

Wszystko wskazuje na to, że ze śniegiem możemy zacząć żegnać się na dobre. Czeka nas odwilż. Jak prognozuje synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, w nadchodzących trzech dniach śnieg będzie topniał bardzo szybko ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne.

Sahara, największa pustynia świata, zwykle kojarzy się z upałem, morzem piasku i palącym słońcem, tymczasem zbierają się nad nią też chmury, niekiedy bardzo widowiskowe. Przynoszą one wodę w miejsca, gdzie jest jej naprawdę mało.

Pięćdziesiąt lat temu John Glenn został pierwszym Amerykaninem, który okrążył Ziemię. Był również jednym z pierwszych ludzi, którzy oglądali naszą planetę z kosmosu. Swoje wrażenia opisywał podczas lotu i w późniejszym raporcie. "To był całkiem niezły dzień" - skomentował po wylądowaniu.

Boliwia ogłosiła stan wyjątkowy po tym, jak w poniedziałek setki rodzin zostało pozbawionych dachu nad głową, gdy wylała rzeka Acre na wschodzie kraju. Zagrożony jest też most łączący tę część Boliwii z Brazylią. Zdaniem władz to najgorsza powódź w regionie od 30 lat.

Odkryta przed przed trzema laty "Super Ziemia" to prawdziwy "wodny świat" - informują astronomowie z Harvardzkiego Centrum Astrofizyki. - Nie przypomina żadnej znanej nam planety - mówi kierujący projektem badawczym Zachory Berta. GJ 1214b, bo tak nazwano planetę, jest zdaniem naukowców, nowym rodzajem planet - obfitujących w wodę i z gęstą, pełną pary atmosferą.

Był trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Lawina zajęła cały Świński Kocioł, część Hali Goryczkowej w Tatrach. Konrad Błaszyński, który przeżył jej zejście mówi, że w pewnym momencie był już pogodzony z tym, że może umrzeć.