Najnowsze

Najnowsze

Dopiero w poniedziałek zaczął się rozładowywać niemal 200-kilometrowy korek, który utworzył się na trasie Moskwa-Sankt Petersburg. Tysiące pojazdów, głównie ciężarówek, utknęły w nim po czwartkowej intensywnej śnieżycy. Część kierowców spędziła tam ponad trzy dni.

W 30-stopniowym mrozie przez kwadrans Charlie Simpson śpiewał i grał dla mieszkańców syberyjskiej wioski. - To było jedno z tych bolesnych doświadczeń w życiu - podsumował frontman brytyjskiego zespołu Fightstar. Ma jednak powody do zadowolenia, bo jego występ trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako koncert w najzimniejszym miejscu na świecie.

Opady śniegu i lekki mróz przyczyniły się do utrudnień na drogach w Małopolsce i na Podlasiu. Spory korek utworzył się na zjeździe z autostrady A4 w pobliżu podkrakowskiej Skawiny, a w okolicach Białegostoku dachował bus z 14 pasażerami. Jak zapowiadają synoptycy, na południu i wschodzie Polski ma umiarkowanie śnieżyć do końca dnia.

Śliskie drogi i ograniczenia widzialności - z takimi utrudnieniami będą się dziś zmagać podróżujący po trasach przede wszystkim wschodniej Polski. Przyczynią się do nich opady śniegu.

Zimową aurą rozpocznie się nowy tydzień we wschodniej Polsce. Od Suwalszczyzny po Podkarpacie rozciąga się strefa chmur, z której w ciągu dnia posypie się śnieg. W pozostałych regionach ma być pogodnie i raczej bez opadów.

Delikatnie sypiące się płatki, ulice pokryte białym puchem, dzieci rzucające śnieżkami - w niedzielę wieczorem w stolica Podlasia wyglądała bardzo nastrojowo. Wszystko przez padający śnieg i świąteczne dekoracje. Pierwszy weekend grudnia w Białymstoku kończy się prawdziwie zimowo.

Licząca ponad 15 cm warstwa dobrze przygotowanego śniegu kusi narciarzy w Belgii. Właśnie otwarto pierwsze w tym sezonie ośrodki narciarskie.

Coraz więcej zimna, śnieg i śnieg z deszczem - tak w skrócie zapowiada się pierwsza połowa grudnia. Warto wyjąć z szafy ciepłe ubrania, bo temperatury będą się konsekwentnie obniżać, a w połowie miesiąca w ciągu dnia wystąpią już 7-stopniowe mrozy. To nie koniec, bo po 16 grudnia za sprawą rosyjskiego wyżu czeka nas jeszcze więcej chłodu.

Dzieło na zdjęciu nie jest tworem pędzla utalentowanego malarza, lecz natury. Fotografia opublikowana przez NASA ukazuje kolorowe oblicze Morza Andamańskiego.

Niedzielny poranek pokazał wiele miejsc w Polsce w zupełnie innej szacie. Szron sprawił, że początek dzisiejszego dnia objawił się w srebrnych barwach.

W Doha minął półmetek szczytu klimatycznego. Spotkanie zamiast zbliżyć, pokazało różnicę interesów poszczególnych państw. Uczestnikom nie udało się osiągnąć kompromisu, który umożliwiłby przedłużenie Protokołu z Kioto, dotyczącego emisji gazów cieplarnianych.