Jason Womal z miejscowości Coppabella w północno-wschodniej Australii nagrał w mieszkaniu sąsiada olbrzymiego pająka. W swoich szczękoczułkach trzymał on pokaźnych rozmiarów martwą mysz, z którą "przechadzał" się po drzwiach lodówki.
Dzień Wszystkich Świętych coraz bliżej. Ze wstępnej prognozy pogody wynika, że będzie deszczowo, ale stosunkowo ciepło. Opady nie ustąpią również w Dzień Zaduszny, kiedy się ochłodzi.
Czy zdarzają ci się sytuacje, w których zbliżasz twarz do pyska swojego psa, a on nagle zaczyna cię po niej lizać? Amerykańscy naukowcy ostrzegają: to nie zawsze jest bezpieczne.
Jeżeli wstępne szacunki się potwierdzą, Australia może być domem najstarszego na świecie obserwatorium astronomicznego. Naukowcy badający miejsce przypuszczają, że może ono mieć 11 000 lat.
Według meteorologów, za niewyjaśnione zniknięcia statków i samolotów w Trójkącie Bermudzkim na Oceanie Atlantyckim odpowiadają sześciokątne chmury. Przyczyniają się one do niszczycielskich podmuchów wiatru.
W wielu regionach spodziewamy się chmur i opadów, jednak lokalnie możemy liczyć na przejaśnienia. Miejscami będzie także ciepło. Na południu zobaczymy do 15 st. C.
Przez kilka ostatnich dni nad Polską zalegały ciężkie, deszczowe chmury. W weekendową noc z soboty na niedzielę na południu niebo zaczęło się przejaśniać. Najpiękniej było w górach, szczególnie w ośnieżonych Tatrach.
Kaja Delewska jako jedyna Polka pokonała całą trasę wyjątkowo trudnego triathlonu Ironman w Barcelonie. - Całe życie podporządkowałam pod ten start - opowiada na antenie TVN24.
Początek tygodnia będzie bardzo ciepły, jak na drugą połowę października. We wtorek na południu kraju temperatura dojdzie do 16 st. C, a niewykluczone, że otrze się o 20 st. C. Niestety ocieplenie szybko się skończy i nadejdzie duże ochłodzenie.
W Polsce od godzin nocnych utrzymują się gęste mgły. W Nowym Sączu, Sandomierzu, Włodawie i Jeleniej Górze widać tylko do 100 metrów. Sprawdź, gdzie jeszcze jest mglisto.
Nadleśnictwo Stare Jabłonki (RDLP w Olsztynie) przedstawia cykl o najciekawszych grzybach, które rosną w tamtejszych lasach. Poznaj niezwykłe okazy, którymi poszczyciłby się każdy grzybiarz.
Niebo zacznie się przejaśniać, a pogoda w wielu regionach zachęci, żeby niedzielę spędzić na świeżym powietrzu. Będzie też stosunkowo ciepło - do 13 st. C.
Warzywa posiadają wiele wartości odżywczych niezbędnych dla naszego organizmu. Warto sięgać szczególnie po te świeże, nieprzetworzone. Przeczytaj, jakie właściwości posiadają jarzyny w danym kolorze.
W najbliższych dniach czeka nas pogoda w kratkę. Choć na horyzoncie widać opady, niedziela okaże się chwilowym wytchnieniem od deszczu. Jeśli wybieracie się w najbliższych dniach na spacer, warto zrobić to właśnie w ostatni dzień weekendu.
Około 150 mln lat temu w wyniku ewolucji łuskowate gady straciły nogi, a ich ciało się wydłużyło, przez co mogły łatwiej się poruszać. Naukowcy jednak zastanawiali się, co się takiego stało, że węże "pozbyły się" kończyn.
Najnowsze wyniki badań DNA żubra potwierdzają jego pokrewieństwo z bydłem domowym. Naukowcy zajmujący się biologią tych zwierząt nie widzą w tym jednak niczego sensacyjnego.
Naukowcy na Uniwersytecie Harvarda stworzyli specjalną strukturę, która może pomóc w leczeniu chorób neurologicznych. To bardzo cienka i elastyczna, druciana siateczka, która jest zdolna do stymulacji komórek mózgowych.
Ostatnie dni w okolicach Nowego Jorku są bardzo gorące, mimo jesieni. Wartości na termometrach dochodzą do 30 st. C. W środę było najcieplej od 53 lat.
Kierowcy będą mieli powody do narzekania. Sobota w prawie całej Polsce okaże się deszczowa, więc jezdnie staną się mokre i śliskie. Apelujemy o ostrożną jazdę.
Pogoda w większości kraju nie dopisze. W wielu regionach spodziewamy się opadów, więc parasole okażą się niezbędne. Termometry wskażą maksymalnie 12 st. C.
- Lądownik Schiaparelli wysłany na Marsa rozbił się o powierzchnię tej planety i niewykluczone, że wybuchł - poinformowała w piątek Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).