Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: kraj podzieli się na dwie strefy - suchą i mokrą

W ciągu dnia utrzymają się lokalne przelotne opady deszczu, ale meteorolodzy nie wykluczają przejaśnień. Mimo chmur będzie także dosyć ciepło - informują synoptycy TVN Meteo zapowiadając temperaturę rzędu od 13 st. C do nawet 21 st. C. Tego dnia meteopaci będą się uskarżać na dolegliwości wywołane niekorzystnym biometem.

"Wiosna" 2013 - śniegi, chłód lód. W tym roku można się opalać

Zasypane drogi, straszące przechodniów sople, zmarznięte bociany, lodowe rzeźby i… bałwany. Właśnie takie "wiosenne" zdjęcia przesyłali Reporterzy 24 dokładnie rok temu. W tym roku jest inaczej. W całym kraju zrobiło się słonecznie i ciepło, a miejscami słupki rtęci przekroczyły 20 st. C.

365 dni na trzech zdjęciach. Projekt wrocławian zachwycił NASA

Słońce kręci na niebie ósemki - można pomyśleć, kiedy popatrzy się na zdjęcia dwóch wrocławian. Przez cały rok fotografowali to, jak "porusza się" słońce, a tak naprawdę pokazywali ruch ziemi wokół tej gwiazdy. Dzięki kamerze i silnikowi ze starej drukarki zrobili łącznie... trzy fotografie. Już opublikowało je NASA.

Pierwsze takie zoo: będzie można zagrać z orangutanami w "kamień, papier, nożyczki"

Orangutany "śmigające" nad głowami będą mogli oglądać odwiedzający zoo w Indianapolis na zmodernizowanym wybiegu dla tych małp. W przeciwieństwie do tych w innych ogrodach, ma być szczególnie rozbudowany w pionie, żeby zwierzęta, podobnie jak w naturze, mogły tam spędzać większość czasów na wysokościach. A to nie koniec atrakcji: gości od małp ma rozdzielać tylko szyba, a na dodatek będą mogli próbować z nimi grać w proste gry.

Mundial na klepisku? W Sao Paulo zaczyna brakować wody

Coraz poważniejsza susza nęka południowo-wschodnią Brazylię. Największa metropolia tego kraju - Sao Paulo może stanąć przed koniecznością racjonowania wody, a ograniczenia jej zużycia lub po prostu niedobory już dają się we znaki w mniejszych miejscowościach. Według ekspertów na poprawę sytuacji nie ma co liczyć, bo dostarczająca zwykle największej dawki wilgoci letnia pora deszczowa była wyjątkowo niełaskawa i właśnie się kończy.

O 17.57 nastała wiosna. W Polsce natura szykowała się od wielu dni

W chwili, gdy Słońce osiągnęło punkt Barana o 17.57, rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Na ten dzień przyroda w Polsce szykowała się od już od kilku dni, czego dowody widać na zdjęciach jakie Reporterzy 24 przesyłają na skrzynkę TVN Meteo. Mieniące się kolorami kwiaty, błękitne niebo upstrzone białymi obłokami i soczysta zieleń świeżej trawy to główni bohaterowie przesyłanych przez Was zdjęć.

Świat widziany zza ostrych kłów. Wolontariusz nagrał film z perspektywy ofiary krokodyla

Co widzi ofiara krokodyla? Zwykle nie jest w stanie tego opowiedzieć, ponieważ chwilę później jest martwa i ląduje na dnie brzucha drapieżnika. Chris Madden - opiekun groźnych gadów na Florydzie - postanowił jednak nagrać krótki film "z perspektywy ofiary" krokodyla. Zamontował niewielką kamerę na wysięgniku, i zachowując bezpieczną odległość, po prostu pozwolił gadowi zatrzasnąć silne, najeżone ostrymi zębami szczęki na kamerze.

Prognoza pogody na dziś: słońce zaświeci w każdym zakątku Polski

W ciągu dnia synoptycy spodziewają się umiarkowanego, niezbyt silnego zachmurzenia i temperatury oscylującej na poziomie zbliżonym do 20 st. C. Parasole w czwartek przydadzą się jedynie na północnym wschodzie Polski, choć w ciągu dnia synoptycy TVN Meteo spodziewają się rozpogodzenia i ustania opadów.

Meteor rozświetlił niebo nad Kanadą

Nad Kanadą pojawił się niezwykle jasny obiekt. Początkowo mieszkańcy mieli problem z ustaleniem, czym było świetliste zjawisko. Ostatecznie okazało się, że najprawdopodobniej mieli oni do czynienia z meteorem.

Nie masz teleskopu? Północny biegun Księżyca obejrzysz w internecie

Obszar równy ponad jednej czwartej powierzchni USA niezwykle dokładnie przedstawia nowa, największa i najdokładniejsza mapa okolic bieguna północnego Księżyca. Specjaliści z NASA wykorzystali w niej 10581 zdjęć pochodzących z instrumentów umieszczonych na pokładzie sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).