Na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach, najczęściej można spotkać uczniów z Małopolski, którzy są na półmetku ferii zimowych. Wypoczywających jest mniej niż w pierwszej połowie lutego; wtedy wypoczywała młodzież m.in. z woj. podkarpackiego i lubelskiego.
Nadchodzące dni w naszym kraju będą ciepłe, ale i również deszczowe. Z każdym dniem przybywać będą obszary, na których zrobi się mokro. Najwyższe wartości na termometrach odnotuje się we wtorek, kiedy temperatura zawaha się od 6 st. C do 11 st. C.
Niemal w całym kraju na niebie pojawi się słońce. Jednak będą też miejsca, gdzie popada deszcz. W Tatrach mocniej powieje, do 120 km/h. Warunki biometeo nie wpłyną na samopoczucie.
Nad Pensylwanią w Stanach Zjednoczonych można było zaobserwować meteor, który emitował więcej światła niż nasz naturalny satelita. Kosmiczna skała wpadła w atmosferę ziemską we wtorek nad ranem.
W piątek na naszym niebie można było zaobserwować koniunkcję dwóch planet-Wenus oraz Marsa. Niezwykłemu zbliżeniu towarzyszył również sierp Księżyca. Do redakcji napływają zdjęcia z wieczornych obserwacji.
W wielu polskich kurortach narciarskich panować będą bardzo dobre warunki. Na niebie pojawią się chmury, jednak w prawie wszystkich miejscach istnieją szanse na przejaśnienia. Śniegu miejscami leżeć będzie ponad 100 cm.
W sobotę we wszystkich alpejskich kurortach narciarskich panować będą dobre warunki do szusowania. Miejscami leżeć będzie prawie 3 m białego puchu. Narciarze ponarzekają jedynie na brak słońca.
Udało się potwierdzić to, co naukowcy podejrzewali od dawna. Superszybkie wiatry pochodzące z kwazarów potrafią zahamować rozwój całej galaktyki. W konsekwencji nie powstają nowe gwiazdy.
Im więcej chmur na niebie pojawia się w nocy, tym w miastach robi się jaśniej, donoszą najnowsze badania naukowe. Skąd ten paradoks? Z zanieczyszczenia świetlnego.
Przeszywające zimno wdarło się ostatniej doby do wschodnich i południowo-wschodnich stanów USA. Na oficjalne wyniki pomiarów trzeba jeszcze poczekać, ale amerykańskie media już podają, że to "historyczny mróz". Czy padnie wartość -30 st. C?
"Wczoraj nastąpiło gwałtowne załamanie pogody - wiatr, deszcz i grad. W nocy spadło 30 cm śniegu" - tak opisuje pogodę w Jerozolimie Reporter 24 Paweł, który przysłał na kontakt 24 swoje zdjęcia. Zobacz, jak wygląda największe miasto Izraela przykryte warstwą białego puchu.
W Europie będzie dominować pogodna aura. W wielu krajach zaświeci słońce, a temperatura osiągnie wartości dwucyfrowe. Niewykluczone jednak, że lokalnie pojawi się deszcz lub śnieg, a słupki rtęci spadną poniżej zera.
Dwa potężne cyklony uderzyły w piątek niemal równocześnie we wschodnią i w północną część Australii. Miejscami odnotowano sporo zniszczeń. Ze wstępnego bilansu wynika, że nie ma informacji o ofiarach wśród ludzi.
W piątek w wielu regionach zza chmur wyjrzy słońce. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą nawet 10 st. C w cieniu. Pogoda będzie dobrze wpływać na nasze samopoczucie.
W Polsce w czwartek (19 lutego) można było zaobserwować na niebie wielokolorowe chmury, oświetlone ostatnimi promieniami słońca. Poza niezwykłymi barwami, jednemu z Reporterów 24 udało się uwiecznić na fotografii tak zwany parhelion.
Zima w swoich okowach w dalszym ciągu trzyma europejskie kurorty narciarskie. Miejscami temperatura spadnie poniżej -5 st. C. Będą jednak i takie miejsca, gdzie w cieniu termometry wskażą nawet 8 st. C.
W polskich kurortach narciarskich pogoda sprzyjać będzie szusowaniu. Narciarze na ogół nie zobaczą czystego nieba, ale na pocieszenie w wielu miejscach panować będzie dodatnia temperatura.
14 lutego sonda Rosetta znajdowała się zaledwie 6 km od powierzchni komety 67P/Churyumov-Gerasimenko, na której 12 listopada 2014 roku wylądował lądownik Philae. Centrum lotów kosmicznych z ESA otrzymało bardzo szczegółowe zdjęcia powierzchni ciała niebieskiego.
Maciej Józefowicz to jeden z trzech Polaków, który ma szansę polecieć na Marsa w 2024 r. w ramach misji Mars One. W porannym programie "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 opowiada, jak przygotowuje się do projektu i co chciałby robić na Czerwonej Planecie.
Lodowe malowidła na autach, śliskie chodniki, jezdnie. Tak było dziś o poranku na południu, południowym wschodzie i w centrum kraju. Temperatura przy gruncie dochodziła do -14 st. C.
Śnieżyce w USA osiągają już rozmiary... epidemii. Tereny, które są zasypane gigantyczną ilością śniegu, w czwartek doświadczą kolejnych burz śnieżnych.
NASA szykuje się na kolejny kosmiczny podbój - zamierza spenetrować Tytana. Naukowcy wyślą napędzany energią jądrową okręt podwodny, by zbadać, czy w wodach Kraken Mare na księżycu Saturna istnieje życie.
Między innymi na zachodzie kraju niebo okaże się dość pogodne. W pozostałej części kraju nie ma co liczyć na przejaśnienia. Niebo szczelnie przykryją chmury, spadnie deszcz. Temperatura będzie dodatnia, wyniesie od 4 do 8 st. C.
Po nocnych opadach, które zamarzły, na drogach jest bardzo ślisko. W ciągu dnia we znaki zmotoryzowanym da się nie tylko gołoledź, lecz także mgła, deszcz ze śniegiem oraz wiatr.