Najnowsze

Najnowsze

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem dynamicznej pogody. Pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także samego śniegu. Towarzyszyć nam będą silne porywy wiatru.

Koronawirus SARS-CoV-2 na całym świecie spowodował chorobę u niemal 87 tysięcy ludzi, odnotowano też prawie trzy tysiące zgonów. Epidemia wywołuje problemy gospodarcze i stwarza inne trudności. Jak pokazują zdjęcia NASA, taka sytuacja przyczyniła się jednak do gigantycznej poprawy jakości powietrza tam, gdzie epidemia wybuchła.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wciąż rodzi kolejne pytania. Na antenie TVN24 odpowiadają na nie specjaliści. Pytacie między innymi o to, czy przed zakażeniem koronawirusem chronią nas maseczki, jak długo trwa leczenie choroby wywołanej przez koronawirusa oraz czy wirus przechodzi na nas poprzez dotyk pieniędzy. NFZ uruchomił całodobową specjalną infolinię 800 190 590, za pomocą której otrzymacie wskazówki, jeżeli jest ryzyko, że wy lub wasi bliscy zakaziliście się koronawirusem.

Właściciele pytona o imieniu Monty Python byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli, co właśnie zjada ich pupil. Zdziwienia nie kryli też weterynarze, do których trafiło zwierzę.

Podczas trwających w listopadzie pożarów w pobliżu Los Angeles strażacy uratowali puchacza. Zwierzę zachowywało się dziwnie, więc zabrali je do specjalnego ośrodka, gdzie stwierdzono, że ma złamaną kość. Teraz, po kilku miesiącach leczenia, ptak wrócił na wolność.

Spacerujesz nadmorskim deptakiem, kupujesz przekąskę, aż tu nagle nadlatuje mewa - zupełnie nieskrępowana twoją obecnością - i kradnie ci jedzenie. Naukowców z Uniwersytetu w Exeter zaintrygowała niezwykła odwaga (a może i bezczelność?) tych ptaków, dlatego też przeprowadzili ciekawy eksperyment.

Koronawirus SARS-CoV-2 pojawia się w kolejnych krajach, a choroba COVID-19, którą wywołuje, zabija kolejne osoby. Odnotowano już 2924 zgony. W jakim tempie koronawirus rozprzestrzenia się po świecie? Gdzie zmarło najwięcej osób, a ile zainfekowanych wyzdrowiało? Sprawdź statystyki dotyczące zachorowań. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.