Najnowsze

Najnowsze

Mrówki, choć to pożyteczne owady, w domach nie są mile widzianymi gośćmi. Tym bardziej, że niektóre gatunki przenoszą choroby. Zanim sięgniesz po trutki, wypróbuj domowe sposoby na mrówki. I dowiedz się, co zrobić, żeby owady nie wracały już do twojej kuchni.

Lista na wakacje będzie się różnić w zależności od celu podróży – inaczej spakujesz się jadąc w góry, inaczej nad morze. Ale pewne pozycje są uniwersalne. Skorzystaj z naszych podpowiedzi, by mieć pewność, że o niczym ważnym nie zapomniałeś.

Zalane ulice, garaże i piwnice - to skutki ulew, które przeszły nad Szczecinem w środę oraz w nocy ze środy na czwartek. W ciągu doby w mieście spadło prawie 100 litrów wody na metr kwadratowy. Na obszarze całego województwa zachodniopomorskiego strażacy w związku z pogodą interweniowali kilkaset razy.

Naukowcom z Uniwersytetu Alaski w Fairbanks i Uniwersytetu Stanu Floryda udało się obalić tezę, że dinozaury żyjące na terenie Arktyki musiały migrować w cieplejsze strony, by się rozmnażać. W formacji Prince Creek na północnej Alasce znalezione zostały pozostałości po kościach i zębach bardzo młodych dinozaurów.

Latające kleszcze to potoczna nazwa strzyżaków jelenich (sarnich). Te „kleszcze” ze skrzydełkami należą do owadów, a nie pajęczaków. Nie są groźne dla człowieka tak jak kleszcze, jednak ślady po ich ugryzieniu są bolesne i wywołują przewlekłe zapalenie skóry. Strzyżaki żerują w lasach. Atakują stadnie.

Muszki owocówki to nieproszeni goście w naszych kuchniach. Można spróbować je odpędzić, ale nie jest to długofalowe rozwiązanie. Jak się pozbyć muszek owocówek? Domowe sposoby są ekologiczne i bardzo skuteczne.