Najnowsze

Najnowsze

W nocy z soboty na niedzielę będzie można zaobserwować na niebie perseidy, czyli meteory. Wlatują one z dużą prędkością w atmosferę ziemską, rozgrzewają się do tysięcy stopni Celsjusza i płoną.

Gdzie spędzasz upalny weekend ? Chowasz się w cieniu? Jedziesz klimatyzowanym autem nad jezioro? Próbujesz schronić się w lesie? Opalasz się na plaży lub łące? A może cieszysz się, o zgrozo, z weekendu w pracy i korzystasz z klimatyzacji, która tamże jest mocno aktywna i w pewnych letnich obszarach bardzo lubiana? Ty odpowiadaj w duchu, a ja egoistycznie spieszę ze swoją odpowiedzią.

W ostatnim czasie wysoka temperatura dochodząca nawet do 38 stopni Celsjusza rozgościła się w Polsce. Ludzie są w stanie poradzić sobie z uporczywym upałem, dzięki wynalazkom technologicznym. Jak więc radzą sobie zwierzęta, które zdane są tylko na siebie?

Burze, które przetoczyły się przez obszar Polski w czwartek i piątek rano, wyrządziły ogromne szkody. Strażacy interweniowali do tej pory ponad pięć tysięcy razy. Jak poinformował rzecznik Straży Pożarnej Paweł Frątczak, zginęła jedna osoba, natomiast cztery zostały ranne.

Północną część chińskiej prowincji Syczuan dotknęło trzęsienie ziemi. Zginęło co najmniej 19 osób, z czego osiem ofiar to turyści. Władze obawiają się, że ta liczba może znacząco wzrosnąć. We wtorek wieczorem pojawiły się pierwsze wstrząsy wtórne o sile 6,6 w skali Richtera. Ewakuacja turystów wciąż trwa.