Najnowsze

Najnowsze

Przybywa ostrzeżeń. Ulewy będą bardzo silne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne. Lokalnie może spaść nawet do 50 l/mkw. deszczu. Niektóre rzeki mogą przekroczyć stany ostrzegawcze i alarmowe.

Wichura powaliła drzewa, zerwała linie energetyczne

Wtorkowe nawałnice w Polsce doprowadziły do licznych zniszczeń. Najbardziej ucierpiało województwo śląskie. Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim otrzymali prawie 140 zgłoszeń. Wichury zerwały m.in. 140 metrów kwadratowych dachu z jednego z domów.

Płoną lasy w Portugalii. Panika na Maderze

Płoną lasy na należącej do Portugalii Maderze. Ewakuowano ponad 400 osób, spłonęło co najmniej sześć domów. - Ogień dotarł do Funchal. Nad miastem unosi się gęsty dym i nawet nie ma jak oddychać. Ludzie wpadli w panikę - informują Reporterzy 24. Nagrania i zdjęcia z szalejącego pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Prognoza pogody na dziś: chłodno i deszczowo

Pogoda w wielu miejscach nie dopisze. Zrobi się znacznie chłodniej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Oprócz chłodu musimy również liczyć się z opadami deszczu. Lokalnie może też zagrzmieć.

Uderzenie jesieni z północy

W poniedziałek zaczęło napływać do Polski arktyczne powietrze z północy. Z godziny na godzinę chłód obejmuje coraz większy obszar kraju.

Straszne żniwo huraganu Earl w Meksyku

Liczba osób, które ucierpiały przez ulewy będące konsekwencją huraganu Earl, który przeszedł nad wschodnim Meksykiem stale rośnie. Amerykańskie Centrum Monitoringu Huraganów ostrzega, że nad Zatokę Kalifornijską nadciąga kolejny tropikalny cyklon Javier.

Kalifornia w ogniu

Pożary trawią Kalifornię. Kilka tysięcy ludzi zostało zmuszonych do ewakuacji z terenów nękanych przez żywioł. Zginęły już dwie osoby. Władze ogłosiły stan wyjątkowy.

Północna Portugalia stanęła w ogniu

Portugalia zmaga się z pożarami lasów, które trawią północną część kraju. Z ogniem walczy obecnie ponad 4 tys. funkcjonariuszy straży pożarnej. Osiem pożarów rozprzestrzenia się w sposób niekontrolowany.

Z Polski uciekają resztki ciepła

Poniedziałek będziemy wspominać z łezką w oku już w środę - zapowiedział Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. Z dnia na dzień temperatura w kraju spadnie o ponad 10 stopni. Upałów w sierpniu już raczej nie doświadczymy.

Ćma gigant z "głową węża"

Niezwykły okaz ćmy, który żyje zaledwie kilka tygodni odnaleziono w Chinach. Piękne skrzydła tych owadów przywodzą na myśl drapieżną głowę węża. Najbardziej imponująca jest jednak jej rozpiętość, która sięga aż 30 centymetrów.

Zbyt długie oglądanie telewizji może zabić

Według najnowszych badań długotrwałe siedzenie przed ekranem może doprowadzić do śmierci. Powodem jest możliwość utworzenia się zatoru w płucach. Jak poinformowali japońscy naukowcy, ryzyko to wzrasta o 40 procent z każdymi kolejnymi dwiema godzinami oglądania telewizji.

Od 3 do 26 st. C. Niezwykły dzień w Stuposianach

Nad Polską króluje wyż. Gwarantuje pogodną aurę, która sprzyja nagłym spadkom temperatury w nocy. Rekordowo niska temperatura była nad ranem Stuposianach - 3 st. C. W ciągu dnia temperatura wzrośnie tam o ponad 20 stopni.