Najnowsze

Najnowsze

W środkowej części Chin wciąż trwają ewakuacje i akcje ratunkowe na skutek tragicznej powodzi, w której zginęło kilkadziesiąt osób. Tymczasem do wschodniej część kraju zbliża się tajfun. Synoptycy ostrzegają przed bardzo obfitymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Wcześniej żywioł ma uderzyć w Tajwan.

Powódź, która była następstwem intensywnych opadów deszczu, nawiedziła turecką prowincję Arhavi położoną nad Morzem Czarnym. Przy pomocy dmuchanych pontonów ratownicy ewakuowali mieszkańców z zalanych regionów.

W nadchodzący weekend powrócą burze z gradem i upał. Synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia. Obowiązuje prognoza pogodowych zagrożeń z której wynika, że gwałtowna aura utrzyma się do poniedziałku.

Istnieje wiele różnych rodzajów miodu. Powstaje on dzięki pracy pszczół, które są niezwykle pożytecznymi dla świata owadami. Podpowiadamy, który rodzaj miodu wybrać.

Po latach badań naukowcy pracujący z Teleskopem Horyzontu Zdarzeń (EHT) pokazali zdjęcia strumienia materii, dżetu, który wydobywa się z czarnej dziury. W składzie zespołu był doktor Maciek Wielgus - astronom z Uniwersytetu Harvarda, zajmujący się kalibracją i analizą danych. W rozmowie z redakcją tvnmeteo.pl wyjaśnił, dlaczego czarne dziury, a szczególnie ta zlokalizowana w galaktyce Centaurus A, są tak fascynujące.

Kornik drukarz atakuje najczęściej świerk pospolity. Bardzo szybko rozmnaża i rozprzestrzenia na kolejne drzewa, dlatego walka z nim wymaga szybkości. Jeżeli podejrzewasz, że masz w domu korniki, to najpewniej jesteś w błędzie. Zobacz, jakie szkodniki drewna najczęściej spotkasz w domu.

Rozpoczęcie meczu piłki nożnej w boliwijskim mieście zakłóciła wielka kolumna pyłu i piasku, która przetoczyła się przez boisko. Na nagraniu widać, jak lej podążał w stronę uciekających z miejsca zawodników.