Najnowsze

Najnowsze

Niebezpieczne kratery na Pomorzu. Złodzieje bursztynu rozkopują plaże

Kilkadziesiąt kraterów na plażach zostawili po sobie nielegalni poszukiwacze bursztynu. Rabusie rozkopują nadmorski teren za pomocą specjalnych pomp. Ekolodzy alarmują, że dziury są niebezpieczne dla ludzi, a policja i Straż Graniczna zapewniają, że robią co w ich mocy, aby zapobiec nielegalnemu procederowi.

Komunikat dla alergików

W najbliższych dniach bardzo wysokie będzie stężenie pyłku topoli w powietrzu. Specjaliście podkreślają jednak, że nie jest on silnie uczulający, a łączone z nim objawy alergiczne wywołane są zwykle oddziaływaniem innych pyłków.

Ciężarówka przegrała z wiatrem. "Byłem pewien, że giniemy"

Jak niebezpieczny dla zmotoryzowanych potrafi być silny wiatr, pokazuje sytuacja zarejestrowana na Hansen Bridge w amerykańskim stanie Idaho. Wichura przewróciła tam kilka potężnych ciężarówek z naczepami. Jedną z takich sytuacji zarejestrowała kamera.

Koszmar z alei wiązów: 80-letnie drzewa przewracają się na groby

Wichura, jaka przeszła przez słowackie miasto, powaliła rosnące na miejscowym cmentarzu wiekowe drzewa wraz z korzeniami, przewracając je na groby. Miasto zapewnia, że jest ubezpieczone na podobne sytuacje i rodziny pochowanych osób dostaną odszkodowania na naprawę grobów.

Rusza ogólnoświatowy konkurs. Stwórz własną wizję Saturna!

Szósta planeta od Słońca, druga największa po Jowiszu, jest prawdopodobnie najbardziej fotogeniczną w całym Układzie Słonecznym. Wyjątkową urodę Saturna, bo o nim mowa, od dekady dokumentuje sonda Cassini. Z okazji jej jubileuszu NASA zaprasza wszystkich chętnych do pokazania własnych wizji tej planety, stworzonych z bogatych zasobów zdjęć przysłanych z kosmosu.

Ponad 5,6 tys. interwencji po wichurach

Tysiące powalonych drzew, zniszczone auta, ponad pół tysiąca uszkodzonych dachów - to bilans wichur, które w weekend i w poniedziałek przechodziły nad Polską. Strażacy interweniowali w sumie 5615 razy.

Wstrząsy przerwały poranny program. Prezenterzy zanurkowali pod stolik

Poniedziałkowe trzęsienie ziemi w południowej Kalifornii wyrwało ze snu wielu mieszkańców Los Angeles i okolic. Tym, którzy już nie spali, np. prezenterom w studiach telewizyjnych, gwałtownie przerwało poranną rutynę. Jedni wykazali się niezłym refleksem, błyskawicznie nurkując pod stół, inni zimną krwią, z którą przeszli od omawianych wcześniej tematów do relacjonowania wstrząsów.

Trudno będzie uniknąć mokrych dróg

Zmotoryzowani od samego rana będą narażenie na jazdę po mokrych od deszczu drogach. W strefie słabych opadów znajdzie się większość kraju. Na nieco lepsze warunki mogą liczyć podróżujący po południowych i południowo-zachodnich województwach.

Prognoza pogody na dziś: znowu potrzebne będą parasole

Wtorek zdominuje pochmurna aura ze słabymi opadami deszczu. Parasole przydadzą się w większości regionów, tylko wzdłuż zachodniej i południowej granicy ma być sucho. Nie powinniśmy marznąć, za to we znaki może dawać się niekorzystny biomet.

Troje rannych, dziesiątki tysięcy bez prądu. Wichury ciągle powodują szkody

Prawie 5 tys. interwencji strażaków, ponad 400 uszkodzonych dachów, troje rannych i dziesiątki tysięcy osób pozbawionych dostaw prądu to skutki wichur, które od weekendu nękają Polskę. W poniedziałek wieczorem najtrudniejsza sytuacja panowała na Warmii, Mazurach i Pomorzu, gdzie prąd nie dociera ogółem do prawie 20 tys. odbiorców. W wielu województwach także trwają próby usunięcia powalonych drzew i prace naprawcze sieci energetycznych.

"Święty Graal" astrofizyków odkryty. To ostatni element układanki Einsteina

"Zmarszczki" na czasoprzestrzeni, czyli fale grawitacyjne w końcu zaobserwowane - ogłosili w poniedziałek naukowcy z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. Zjawisko w teorii przewidział już niemal wiek temu Albert Einstein i jest uważane za ostatni element układanki - wiedzy o tym, jak powstał Wszechświat i jak się przekształcał. To odkrycie może być dla astrofizyków jak Święty Graal - komentuje Reuters.

Merkury kurczy się z zimna. "Planeta straciła 2-4 km średnicy"

Satelity krążące dookoła Merkurego - najmniejszej i najbliższej Słońcu planety w Układzie Słonecznym - wykazały, że przez ostatnie 4 miliardy lat obiekt stracił sporo ze swojej objętości z powodu utraty ciepła. Badacze podkreślają, że zmiany - choć niewielkie względem rozmiarów całej planety - wystarczą, by cały obiekt zmienił swoje rozmiary o kilka kilometrów.

Nowe zdjęcie Głowy Małpy. Hubble znów patrzy w tę stronę

Astronomowie uchwycili w podczerwieni narodziny gwiazd w mgławicy oddalonej od nas o 6,4 tys. lat świetlnych. Malownicze zdjęcie zrobione w lutym, NASA opublikowała teraz. Wszystko w ramach świętowania 24 rocznicy pracy teleskopu Hubble'a na orbicie okołoziemskiej.

Możemy czuć się źle. Winny skok ciśnienia i kapryśne przedwiośnie

Mało kto lubi poniedziałki, ale jeśli ten dzisiejszy komuś wydaje się szczególnie trudny do zniesienia, śmiało może za to obwinić pogodę. We znaki dadzą się najpierw niskie wartości, a potem gwałtowny wzrost ciśnienia, a do tego musimy znosić ponurą, deszczową i wietrzną aurę. - Ten cały koszyk nieprzyjemności jest bardzo ciężki do udźwignięcia dla naszego organizmu - przyznaje prezenterka TVN Meteo Maja Popielarska.

Kolejne wstrząsy. Ewakuacja, ale bez paniki

Silny wstrząs wtórny o sile 6,2 odnotowano w poniedziałek nad ranem u północnych wybrzeży Chile. To następstwo niedzielnego trzęsienia ziemi w tym rejonie, które miało siłę 6,7 w skali Richtera. Eksperci nie przewidują zagrożenia tsunami, ale względu na możliwość niewielkiego wzrostu poziomu morza ewakuowano mieszkańców wybrzeża w rejonie epicentrum.

Robaczy Księżyc na pożegnanie zimy

Mimo pochmurnej i wietrznej aury, sporo spojrzeń minionej nocy skierowało się na niebo. Przyciągnął je tam pełny krąg księżyca. To ostatnia pełnia tej zimy, nazywana Pełnią Robaczego Księżyca.

Prognoza pogody na dziś: wiatr nie odpuści. Szaro i mokro

Pochmurna, deszczowa i z niskim ciśnieniem - poniedziałkowa pogoda nie dostarczy powodów do zachwytu. Nieprzyjemne wrażenie będzie pogłębiał utrzymujący się silny wiatr, którego porywy na północy kraju mogą dochodzić do 90 km/h. Temperatury nie przekroczą 12 st. C.

Ekstremalny mecz w wichrze i deszczu. "To tylko podniosło atrakcyjność"

Silny, porywisty wiatr i zacinający deszcz nie zniechęciły piłkarzy Sparty Oleszna i Orła Przerzeczyn Zdrój, którzy w niedzielę zmierzyli się na meczu piłakrskim. "Dla prawdziwych zapaleńców warunki pogodowe nie mają żadnego znaczenia" - skomentował Casimirus, który na Kontakcie Meteo zamieścił zdjęcia z tego spotkania. Potwierdzili to kibice, którzy również nie przestraszyli się pogody.