Najnowsze

Najnowsze

Komunikat dla alergików

W szczytowym okresie pylenia jest bylica. W okresach rozpogodzeń na przeważającym obszarze kraju przewidywane jest średnie stężenie pyłku bylicy.

Cud natury na rzece we wschodnich Chinach. Fala pływowa płynęła pod prąd

Setki turystów udało się do miasta Haining we wschodnich Chinach, by zaobserwować prawdziwy cud natury. We wtorek na rzece Qiantang można było zobaczyć niezwykłą falę pływową, która przypomina tsunami. Wysokie nawet na 10 metrów ściany wody przyciągają co roku spragnionych atrakcji turystów w ten region świata.

Nocą spójrz "na wschód i do góry". Z nieba spadnie deszcz gwiazd

Jeśli "spadająca gwiazda" przynosi szczęście, to nocą z 12 na 13 sierpnia należy koniecznie "wpatrywać się na wschód i do góry", podpowiada Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Wówczas w ciągu godziny mamy szansę spełnić nawet 80 swoich życzeń - dzięki spalającym się w ziemskiej atmosferze meteorom z roju Perseidów.

Problem z gęsiami? Zainwestuj w kojota

W ramach walki z odchodami gęsi, władze parku w okolicach San Francisco w Kalifornii podjęły się nowego przedsięwzięcia. Postawiono sztucznego kojota, aby odstraszał zwierzęta.

Burze nie ustępują. Grzmi m.in. na Mazurach

- Burzowy front rozciąga się nad województwem małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i podlaskim - poinformowała o godz. 21 synoptyk TVN Meteo. Za linią nawałnic rozciąga się, od Śląska Górnego przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Mazury, drugi właściwy front chłodny.

Skwar w Turcji, Egipcie i Tunezji

W Europie w wielu miejscach turystów czeka upalny wtorek. Zdarzą się jednak i takie miejsca, w których na niebie pojawią się chmury burzowe. W Afryce wczasowiczów czeka gorący dzień. Na Wyspach Oceanu Indyjskiego będzie deszczowo i burzowo.

Zagrzmi tylko w górach. W innych kurortach pokropi

Synoptycy prognozują, że we wtorek najwięcej niezadowolonych z pogody urlopowiczów będzie na południu Polski, w kurortach górskich gdzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Z kolei na wybrzeżu oraz na Warmii i Mazurach będzie znacznie spokojniej. Grzmieć co prawda nie będzie, ale niewykluczone są przelotne lokalne opady deszczu.

Hipnotyzujące chmury szkwałowe na Śląsku

Początek tygodnia w wielu regionach Polski zaczął się z hukiem. Gwałtowne burze, jakie występują w wielu regionach kraju, są niebezpieczne, ale również niezwykle malownicze. Widać to na zdjęciach, jakie na skrzynkę TVN Meteo przesyłają Reporterzy 24.

Piorun uderzył w łóżeczko rocznego chłopca. Rodzice przeżyli chwile grozy

Rodzina z małym dzieckiem spędzała wakacje w domku letniskowym. W piątek wieczorem rozpętała się burza. Piorun trafił w ich dom i uszkodził dziecięce łóżeczko. "Pierwszą rzeczą jaka mnie uderzyła, kiedy weszłam do pokoju, był zapach spalonego plastiku, dym rozprzestrzenił się po całym pomieszczeniu" - powiedziała matka chłopca, Jessika Cormier.

W kolejnych dniach będzie coraz mniej burz

- Na rozgrzane obszary, do tej bardzo gorącej strefy, wkracza bardzo chłodny front atmosferyczny. W takiej sytuacji na froncie zawsze powstają burze, chmury burzowe. Takie zjawiska atmosferyczne są zawsze bardzo gwałtowne i niebezpieczne - ostrzega prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

Druga Ziemia w Drodze Mlecznej?

Naukowcy sądzą, że w naszej galaktyce może istnieć wiele układów planetarnych bliźniaczych do Układu Słonecznego. Z badań wynika, że Układ Słoneczny powstał z połączenia się ogromnej chmury pyłów i gazów, które oddzieliły się od reszty naszej galaktyki, czyli Drogi Mlecznej. Doszło do tego 30 mln lat przed narodzinami Słońca, czyli 4,6 miliarda lat temu.

Superksiężyc w Waszych obiektywach

W niedzielę około godz. 20.00 na polskim niebie można było podziwiać spektakl z udziałem superksiężyca. Satelita znajdował się w tak zwanym perygeum, czyli w punkcie orbity najbliżej Ziemi. Dystans jaki nas dzielił wyniósł 356 992 km. Ci, którzy nie widzieli magicznego zjawiska, mogą obejrzeć zdjęcia otrzymane na Kontakt24 i Kontakt Meteo.

Nieliczne kurorty będą wolne od burz

Nad Polską przejdzie front niosący opady deszczu i burze.W wielu kurortach w Polsce turyści usłyszą grzmoty. Pogodnie będzie w nielicznych miejscowościach w górach. Temperatura zawaha się od 22 st. C w kurortach morskich do 30 st. C na Mazurach i w górach.

Burz coraz mniej. Najtrudniejsza sytuacja w Wielkopolsce

Front atmosferyczny nad Polską wschodnią niosący burze wygasa. Jak informuje synoptyk Arleta Unton-Pyziołek grzmi nad województwem wielkopolskim. Obrazy satelitarne wskazują również pojedyncze komórki burzowe w woj. kujawsko-pomorskim i na Dolnym Śląsku. Opady deszczu wynoszą do 20 l/mkw, a wiatr w porywach osiąga do 80 km/h.

Nad Wielką Brytanią były huragan Bertha. Ulewne deszcze zalały duże obszary

Ulewne deszcze, które są następstwem byłego huraganu Bertha, spowodowały powodzie w części Wielkiej Brytanii. W niedziele osłabiony już żywioł uderzył w Wybrzeże Kornwalii. Met Office wydało 13 alarmów powodziowych. Południowo-zachodnia Anglia, Walia, wschodnia Irlandia i Irlandia Północna odczuwają skutki załamania pogody.