Najnowsze

Najnowsze

Alarm w Luizjanie i na Florydzie. Karen wciąż zyskuje na sile

Tropikalna burza Karen to pierwszy cyklon w tym sezonie, który zagraża południowemu wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Według prognoz, może ona przekształcić się w huragan. Mieszkańcy szykują się na nadejście niszczycielskiego żywiołu, a władze wydają ostrzeżenia pogodowe.

Pogoda na weekend: chłód nieco odpuści

W weekend w większości kraju będzie dość pogodnie, jedynie na zachodzie lokalnie może słabo pokropić. Najważniejsze jednak, że według prognozy pogody w sobotę i niedzielę lekko się ociepli - miejscami termometry pokażą nawet 17 st. C.

Pierwsza zima tej jesieni. W Radomiu -5,9 st. C

"Brr..., ale zimno" - piszą na Kontakt 24 internauci i przesyłają zdjęcia obrazujące sytuację pogodową piątkowego poranka. Czas jeszcze nie zmieniony, a pierwsze oznaki zbliżającej się zimy już widać. Nie ma co się oszukiwać - rano bez szalika i czapki ani rusz z domu.

Ujarzmiona moc przyrody: nowa edycja "Dobrych Klimatów" na antenie TVN Meteo

Siły zgromadzone w przyrodzie można spożytkować na nasz użytek, z korzyścią dla środowiska i... domowego budżetu. Jak to zrobić? Wszystko zostanie wyjaśnione w nowej edycji programu "Dobre Klimaty" w TVN Meteo. Już w piątek o godz. 19.05 zapraszamy do inteligentnego domu nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Pogoda sprzyja kierowcom w całej Polsce

Warunki drogowe w piątek w całym kraju będą dobre, przewidują synoptycy. Po mroźnym poranku dzień będzie umiarkowanie pogodny. Tego dnia nie będą tworzyć się mgły, a w całym kraju nie spadnie ani kropla deszczu.

Prognoza pogody na dziś: słonecznie i chłodno

Piątek będzie chłodnym, ale na ogół słonecznym dniem. Pogodę w najbliższych dniach w Polsce ukształtuje wyż, który przegoni chmury a nam zapewni pogodne niebo. Prognozy pogody tego dnia nie przewidują opadów deszczu ani burz.

Karen idzie na USA. Może stać się huraganem

Silny wiatr i wysoka fala na wodach Zatoki Meksykańskiej towarzyszą burzy tropikalnej Karen przemieszczającej się w kierunku południowego wybrzeża USA. Według prognoz dotrze do niego w niedzielę. Może wtedy osiągnąć siłę huraganu.

Jesień nie może być piękniejsza

Przełom września i października okazał niezbyt sprzyjający pod względem aury. Jednak Wasze zdjęcia zamieszczone w Kontakcie Meteo pokazują, że mimo wszystko tegorocznej jesieni nie brakuje urody.

250 pocisków na kilku hektarach. Czyszczą lasy z niewypałów

Ponad 250 niemieckich niewypałów wykopali saperzy z lasu rosnącego przy trasie kolejowej Pisz-Szczytno. Liczba wciąż groźnych pamiątek z II wojny światowej usuniętych z mazurskich lasów zapewne jeszcze się zwiększy, bo planowane są kolejne etapy akcji rozminowywania. Do przyszłego roku przeszukanych zostanie prawie 1500 ha w pięciu nadleśnictwach.

Na Mazowszu dzieci uczą się, jak przetrwać powódź

Dzieci z Mazowsza uczą się, jak zachowywać się w czasie powodzi. W czwartek odbyły się pierwsze lekcje, na które pieniądze pozyskał wojewoda mazowiecki. Lekcjom przyświeca sugestywne zdanie: "jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki przez 30 lat to prawdopodobieństwo, że w tym czasie wystąpi tzw. powódź stuletnia, jest większe niż wyrzucenie za pierwszym razem szóstki kostką do gry".

Warunki niemal doskonałe

Tego dnia kierowcy w całym kraju odczują przyjemność z podróżowania. Warunki drogowe, jak przewidują synoptycy, będą doskonałe. Choć na wschodzie mogą pojawić się chmury, prognozy pogody nie przewidują opadów deszczu.

Smartfon pomoże uniknąć kolizji z waleniem

Zderzenie wieloryba z ogromnym statkiem zwykle kończy się fatalnie dla zwierzęcia. By uchronić je przed wypadkami, stworzono specjalną bezpłatną aplikację na smartfony. Pokazuje ona na mapie, gdzie po raz ostatni czujniki zarejestrowały obecność wielkich zwierząt.

Drukowanie 3D w kosmosie coraz bliżej. NASA chce zacząć już w przyszłym roku

Narzędzia czy części zamienne na zawołanie - to tylko niektóre przedmioty, jakie mogłaby zapewnić astronautom drukarka 3D będąca na wyposażeniu statku kosmicznego. Wykorzystanie tej technologii mogłoby nie tylko ułatwić im życie, ale też pomogłoby zredukować koszty misji kosmicznych. NASA chce jak najszybciej przetestować takie rozwiązanie i planuje wysłać pierwsze urządzenie w kosmos już w przyszłym roku.

Coraz cieplej, zwłaszcza na północy. Tak ma się zmieniać klimat do końca wieku

Stopniowy, coraz większy wzrost temperatur na północnej półkuli, dramatyczne ocieplenie Arktyki, zwiększenie sum opadów monsunowych, rozrost ciepłych wód pacyficznych wywołujących El Nino - to niektóre z najważniejszych zmian klimatu, jakie prawdopodobnie czekają nas do końca XXI wieku. Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) ONZ opisuje je szczegółowo na 2 tys. stron. Nowa wizualizacja NASA ukazuje je w 4-minutowej graficznej pigułce.