Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: upalny początek tygodnia. Może jednak zagrzmieć

Przed nami kolejny upalny dzień. W większości kraju termometry pokażą wartości powyżej 30 stopni. Warto korzystać z ładnej pogody. Po południu nad Polskę zachodnią i centralną napłyną chmury. Mogą pojawić się opady deszczu i burze. Wysokie temperatury i wyładowania sprawią, że meteopaci mogą odczuwać senność i zmęczenie.

Po południu deszcz, burze, a nawet grad

Przed południem warunki drogowe będą dobre. Niemal w całym kraju powinno być słonecznie. Jednak po popłudniu nadciągną nad Polskę chmury. Mogą uaktywnić się burze. Jezdnie będą śliskie, a widzialność ograniczona.

Tunis, Bali. Tu żar poleje się z nieba

Na Lazurowym Wybrzeżu i w Portugalii synoptycy prognozują burzowy dzień. W pozostałych europejskich kurortach turystom będzie sprzyjać wakacyjna aura. W Tunezji na Dżerbie możliwe są przelotne deszcze.

Chmury burzowe przepędzą z plaż turystów

Turystów w całej Polsce czeka upalny, ale i burzowy dzień. W wielu kurortach synoptycy prognozują bardzo wysoką temperaturę. Termometry wskażą od 22 st. C w Jastarni do 32 st. C w Dąbkach i Mielnie.

Nawałnica w Płocku. Zalane ulice, podtopione budynki

Zalane ulice, podtopione domy jednorodzinne, piwnice bloków. Po intensywnej ulewie, jaka w niedzielę przeszła przez Płock (woj. mazowieckie), mieszkańcy szacują powstałe straty. Pomocy w odpompowywaniu wody udzielają im strażacy. Mieszkańcy Płocka nadsyłają do redakcji Kontaktu 24 filmy i zdjęcia.

Krzywy Las pod Gryfinem. Jego powstanie ciągle jest zagadką

W zachodniej Polsce, w pobliżu miejscowości Gryfino, znajduje się owiany tajemnicą Krzywy Las. Rosną w nim sosny, które na dole pnia wygięte są pod kątem 90 stopni. Istnieje wiele teorii mówiących o przyczynie zakrzywień tych drzew, ale do tej pory nikt naprawdę nie wie, dlaczego te drzewa tak wyglądają.

Pogoda na 16 dni: największy upał dopiero przed nami

Pierwszy lipcowy weekend dobiega końca, ale bardzo ciepła, a nawet gorąca pogoda wcale się nie kończy. Afrykańska temperatura osiągająca lub przekraczająca 30 stopni będzie się utrzymywać, z krótkimi przerwami, przez najbliższe 2 tygodnie.

Pierwszy w tym roku huragan na Atlantyku. Tak wygląda z kosmosu

Amerykańska i europejska agencja kosmiczna (NASA i ESA) opublikowały niezwykłe zdjęcie huraganu Arthur, widzianego z kosmosu. Początkowo jako sztorm tropikalny, który wytworzył się na Atlantyku, dotarł do wybrzeży Ameryki we czwartek 3 lipca i przyniósł liczne zniszczenia.

Śmiertelny wirus grypy z próbówki

Naukowiec z Japonii, który pracuje w USA, wyhodował wirusa grypy, który jest odporny na atak naszego układu immunologicznego. Wzbudził wiele kontrowersji i obawy, że wyniki badań zostaną wykorzystane do stworzenia broni biologicznej. Badacz ma jednak plan - chce stworzyć szczepionkę, zanim bedzie za późno.

Osłabiony Arthur dotarł do Kanady. Ponad 250 tys. domów bez prądu

Huragan Arthur znacząco stracił na sile. Kiedy w sobotę dotarł do kanadyjskich prowincji: Nowy Brunszik i Nowa Szkocja, powalił drzewa i pozbawił dopływu prądu ponad 250 tys. domostw. Prędkość wiatru dochodziła do 116 km/h. Mieszkańcy Kanady przygotowywali się na przyjście huraganu od kilku dni. Wydano ostrzeżenie pogodowe.

Upały i bezchmurne niebo w wielu światowych kurortach

Wielu turystów liczy na taką właśnie pogodę, jaka będzie w wielu światowych kurortach. Plaże będą zapełnione, a amatorzy opalania będą mieli prawdziwą ucztę. Nie wszędzie jednak pogoda dopisze - wczasowicze na Lazurowym Wybrzeżu muszą nastawić się na burze i deszcze.

Czym wyższa temperatura, tym silniejszy wiatr?

Latem, wiatry które wieją wzdłuż zachodnich wybrzeży Ameryki Północnej i Południowej oraz wzdłuż Afryki Południowej, zyskują na sile. Z najnowszych badań wynika, że powodem tej sytuacji są zachodzące zmiany klimatu. Jednak nie wszyscy naukowcy zgadzają się z tą tezą.

Potężna ściana pyłu pogrążyła Phoenix w mroku

Nad Arizoną pojawiła się potężna ściana pyłu. Stolica tego stanu na kilka godzin pogrążyła się w mroku. Burza piaskowa, która sunęła przez Phoenix, na kilka godzin sparaliżowała życie mieszkańców.

Bobry niszczą Kanał Żerański. Zniszczenia są "porażające"

Warszawę odwiedza wiele dzikich zwierząt, a ich wizyty pomału przestają kogokolwiek dziwić. Jednak są też takie, które w stolicy już się zadomowiły. Jak przypomina internautka Monika, w Kanale Żerańskim od lat mieszkają bobry, które jej zdaniem powodują "porażające zniszczenia".

Obłoki srebrzyste zaświeciły nad Poznaniem. Zobacz niezwykły film

Na przełomie czerwca i lipca można w Polsce zaobserwować "świecące chmury". To obłoki srebrzyste, które pojawiają się 80 kmnad naszymi głowami. Jedenemu z naszych internautów udało się nagrać te niezwykłe chmury, które pojawiły się nad Poznaniem. Film dostaliśmy na Kontakt Meteo.