Najnowsze

Najnowsze

Aligator kontra kot. Ukryta kamera nagrała niecodzienne spotkanie

Pod osłoną nocy koty zwykły polować na mniejsze od siebie zwierzęta, takie jak ptaki czy gryzonie. Pewien dziki kocur mieszkający w amerykańskim stanie Floryda w poszukiwaniu kolacji zapuścił się na tereny, gdzie rządził inny drapieżnik. Był nim aligator, który zaczaił się na puszystego gościa.

Cirrus i Słońce, czyli jak powstaje halo

Czasami na niebie można ujrzeć trzy świecące słońca, czasami nasza dzienna gwiazda pojawia się w towarzystwie świecącego okręgu. Halo zapiera dech w piersiach, ale w rzeczywistości nie jest aż tak rzadkie, jakby się mogło wydawać. Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik w porannym programie TVN24 "Wstajesz i weekend" opowiedział w jaki sposób powstaje to zjawisko.

Lista kurortów, w których zagrzmi, jest długa

Tydzień w większości popularnych turystycznie państw zacznie się z hukiem. Burze pojawią się w części Portugalii, Hiszpanii, Lazurowego Wybrzeża, Izraela, Zatoki Meksykańskiej, Indii, Sri Lanki i Sumatry. Nie wszędzie jednak będzie pochmurno - w wielu krajach słońca nie zabraknie, a termometry wskażą wysokie wartości.

Jesień pokazuje swoją malowniczą stronę. To piękny czas, "może ostatni w tym roku"

Ostatnie dni września są bez dwóch zdań coraz to piękniejsze. W sobotę w prawie całej Polsce nie brakowało słońca, co widać było na zdjęciach przesyłanych przez Reporterów 24. Szczególnie malowniczy dzień był na południowym krańcu kraju. Górskie zbocza oświetlone promieniami słońca i szczyty ukryte w kłębiastych chmurach robią oszałamiające wrażenie.

"Po to Curiosity przeleciał miliony kilometrów"

NASA ogłosiła sukces łazika, który zdołał wykopać niewielką dziurkę w marsjańskiej górze. Instrumenty pokładowe, w jakich znalazły się próbki pyłu, przeprowadziły wstępne analizy i wysłały wyniki do komputerów na Ziemi.

"Mamy niewiele czasu". Rosyjski naukowiec straszy katastrofalnym ochłodzeniem

- Mamy niewiele czasu - ostrzega rosyjski klimatolog Chabibułło Abdusamatow. Według tego naukowca świat wkrótce będzie musiał zmierzyć się nie z globalnym ociepleniem, a katastrofalnym ochłodzeniem klimatu. Ta mała epoka lodowcowa będzie ciągnąć się przez kilkadziesiąt lat. Jej szczyt nastąpi dopiero około 2060 roku.

Słaby deszcz nad polskimi drogami

Kierowcy, którzy zaplanowali na dziś podróże po polskich drogach, będą mieli na co narzekać. Według synoptyków popada w wielu regionach kraju. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zachować ostrożność.

Woda starsza od Słońca. Na Ziemię trafiła z Kosmosu

Woda obecna na Ziemi jest starsza od Słońca. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Michigan w Ann Arbor. Oznacza to, że obecność wody wyróżnia nie tylko naszą planetę, ale również inne obiekty w Układzie Słonecznym i poza nim.

W ostatnią wrześniową sobotę część turystów zmoknie

W sobotę tylko na północy Polski turyści nie będą mieli powodów by narzekać na pogodę. Z kolei na Warmii i Mazurach oraz na południu Polski niebo będzie raczej zachmurzone i pojawią się przelotne opady deszczu. Tego dnia może nie wszystkim przydadzą się parasole, ale cieplejsze kurtki będą obowiązkowe, ponieważ dzień będzie dość chłodny.

Komunikat dla alergików

Zakończył się już tegoroczny sezon pylenia roślin. W powietrzu atmosferycznym obecne będą przez najbliższe dni zarodniki grzybów mikroskopowych.

Śmierć ekosystemu w piętnastu aktach. Jak znikało Jezioro Aralskie?

Efekt końcowy radzieckiego planu zmodernizowania i udoskonalenia rolnictwa na terenie Kazachstanu, Uzbekistanu i Turkmenistanu nie do końca wypalił. Widać to gołym okiem na serii zdjęć udostępnionych przez agencję NASA. Piętnaście fotografii z perspektywy satelity na ziemskiej orbicie można śmiało nazwać cyklem przedstawiającym powolną śmierć Morza Aralskiego, niegdyś czwartego największego jeziora świata.