Najnowsze

Najnowsze

Pył znad Sahary pokonał Atlantyk i zawędrował nad Amazonię

Każdego roku do Amazonii dociera prawie 30 mln ton pyłu znad Sahary. Zdaniem naukowców to duża ilość. Nie należy jednak się tym martwić, a wręcz przeciwnie. Wraz z drobinkami pyłu do lasów deszczowych dociera ważny składnik odżywczy - fosfor. To m.in. dzięki niemu można podziwiać soczyście zielone dżungle.

Tłumy gęsi nad Biebrzą. A będzie ich nawet kilkadziesiąt tysięcy!

- Szczyt przelotów gęsi nad Biebrzą dopiero przed nami - zwracają uwagę przedstawiciele Biebrza Eco-Travel, organizujący wyprawy przyrodnicze po Biebrzańskim Parku Narodowym. - Większe oraz bardziej widowiskowe koncentracje, od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy gęsi jednocześnie, nastąpią dopiero za kilkanaście dni, kiedy na masowy przelot wyruszą gęsi białoczelne.

Nad polskimi trasami chmur nie zabraknie. Słońca i śniegu także nie

W większości polskich kurortów narciarskich aura dopisze, tylko lokalnie mogą wystąpić niewielkie opady śniegu czy silniejsze zachmurzenie. Jednak, choć nie wszędzie pogoda będzie dobra, nigdzie nie zabraknie porządnie przygotowanego śniegu, po którym miłośnicy białego szaleństwa będą mogli szusować.

Narciarzy w Alpach ogrzeje słońce. Z nielicznych chmur nic nie spadnie

Miłośnicy zimowych sportów wypoczywający w alpejskich kurortach, mogą w czwartek liczyć nie tylko na świetnie przygotowane trasy, ale także na słoneczną i przyjemną pogodę. Chmury, jakie się pojawią na horyzoncie, nie powinny niepokoić - synoptycy prognozują, że nie spadnie z nich ani kropla deszczu, czy choćby płatek śniegu.

Wiosna tuż-tuż? Na Podlasiu wylądował pierwszy bocian

Przysłowie głosi, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. A bocian? Być może również nie, ale stanowi jednoznaczny sygnał, że wiosna tuż-tuż. Najprawdopodobniej pierwszy w Polsce czarno-biały ptak o charakterystycznie czerwonych nogach i dziobie pojawił się pod koniec lutego na Podlasiu w miejscowości Krynki.

Amerykanie będą musieli pożegnać się z Kosmosem? Rosja chce odłączyć się od ISS

Rosjanie zamierzają stworzyć własną stację kosmiczną. Według wstępnych założeń ma to nastąpić w 2024 roku. Wtedy od ISS może zostać odłączony rosyjski segment. Czy zbliża się koniec podboju Kosmosu przez Amerykanów? - Rosyjski segment może istnieć niezależnie od amerykańskiego, ale amerykański segment nie może istnieć bez rosyjskiego - twierdzi rosyjski wicepremier.