Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: tylko na obrzeżach kraju będzie deszczowo i śnieżnie

- Dwie pory roku mamy w Polsce - kwituje prezenter pogody z TVN Meteo Tomasz Zubilewicz. - Na zachodzie jest jesiennie, nieprzyjemnie, a w części wschodniej mamy przedzimie - zauważa. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 0 st. C do co najwyżej 7 st. C na plusie. Warunki biometeorologiczne we wszystkich województwach będą niekorzystne.

Miś z pasją fotografowania

W Kanadzie w prowincji Kolumbia Brytyjska w Parku narodowym Kootenay wydarzyła się rzecz niezwykła. Do fotografów podszedł niedźwiedź grizzly.

Zimowa aura widoczna na termometrach. Chłodno, ale całkiem pogodnie

Na kontynencie europejskim zimę widać głównie na termometrach - wartości są coraz niższe, choć w czwartek prawie wszędzie wciąż będą na dodatnim poziomie. W większości państw aura będzie również dość słoneczna i pogodna - tylko w kilku regionach zagrzmi i spadnie deszcz. Śnieżnie zrobi się jedynie w części półwyspu Skandynawskiego i na wschodzie Europy.

Prognoza pogody na dziś: zmarzniemy i zmokniemy wszyscy

W czwartek czeka nas kolejna porcja deszczu i deszczu ze śniegiem. Mokro zrobi się zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Termometry wskażą niskie, choć dodatnie wartości oscylujące na poziomie 2-6 st. C - wyjątkiem będą okolice Suwałk i Białegostoku, gdzie utrzyma się 0 st. C. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na terenie całego kraju.

Jak nie deszcz, to deszcz ze śniegiem lub mgła. Utrudnienia w całym kraju

Kierowcy na wszystkich krajowych drogach w ciągu dnia napotkają utrudnienia w postaci albo mgły, albo słabego deszczu, albo - co gorsza - deszczu ze śniegiem. Warunki będą miejscami naprawdę fatalne, więc wyruszając w trasę liczmy się z tym, że pogoda wymusi na nas wolniejszą jazdę. By uniknąć spóźnień, warto wyruszyć wcześniej.

Rozległe powodzie w Albanii. Trzy ofiary żywiołu

Albańczycy walczą ze skutkami powodzi, wywołanymi przez intensywne opady deszczu - miejscami odnotowano opad rzędu 130 l/mkw. Część obywateli została odcięta od dostępu do pitnej wody i dostaw prądu, zamknięte są szkoły i urzędy. W wyniku porwania przez nurt zginęły już trzy osoby.

"Magiczne wyspy" na metanowych morzach Tytana

Amerykańska agencja kosmiczna opublikowała zdjęcia zagadkowych obiektów - "magicznych wysp" - jakie pojawiły się na największym "morzu" Tytana, największego księżyca Saturna. - To mogą być fale na morzu płynnego węglowodoru albo ciała stałe - twierdzi Jason Soderblom z Massachusetts Institute of Technology. - To, że jest to coś odbijające światło, to jedyne czego jesteśmy pewni - dodaje.

Plażowicze w Sydney o włos od tragedii. U wybrzeży znaleziono "ludojada"

Turystom wypoczywającym w Sydney na Bondi Beach, jednej z najpopularniejszej z australijskich plaż, krew zastygła w żyłach na wieść o pojawieniu się w okolicy dorosłego, mierzącego blisko 3 metry żarłacza białego. Na szczęście nikomu nic się nie stało - drapieżnik sam stał się ofiarą, zaplątując w przybrzeżne sieci.

Polak przemierzył Furtkę Arktyki. Był o włos od śmierci w potoku

Przeszedł Furtkę Arktyki, pracował ramię w ramię z Alaskanami. Polak, który nie jest już cheechako. Adrian Gronek był nim, zanim w lipcu 2014 roku przeszedł Dalton Highway na Alasce. Ta 666-kilometrowa droga, nazywana Furtką Arktyki, stała się symbolem jego przemiany z “obcego” w “swojego”. W rozmowie z tvnmeteo.pl podróżnik opowiada o tym, czego doświadczał podczas swoich wypraw do najdzikszego amerykańskiego stanu.

Ekstremalne śnieżyce w USA spowodowane "efektem jezior"

Potężna śnieżyca przeszła nad Buffalo w Stanach Zjednoczonych. To już nie pierwszy raz kiedy miasto nawiedzane jest przez żywioł. Odpowiedzialny za taką pogodę jest tak zwany "efekt jezior", bowiem Buffalo położone jest w sąsiedztwie Wielkich Jezior Północnoamerykańskich.

Pierwsza Włoszka poleci na ISS. Rakieta Sojusz wystartuje 24 listopada

Włoska astronautka Samantha Cristoforetti przygotowuje się do misji, podczas której poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS. W kosmos wyniesie ją rakieta Sojusz, a start odbędzie się z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie 24 listopada. Cristoforetti będzie pierwszą włoszką, która przebywać będzie w ISS.

Jednym pocałunkiem obdarowujemy ukochaną osobę 80 milionami bakterii

Zespół holenderskich naukowców przebadał 21 par, odkrywając, że całując się ze swoim partnerem przez zaledwie 10 sekund, przekazujemy mu około 80 milionów bakterii. - Francuskie pocałunki to świetna propozycja, jeśli planujemy w rekordowo krótkim czasie przyjąć gigantyczną "bombę bakteryjną" - komentują eksperci.