Dwaj amerykańscy astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z sukcesem zakończyli w sobotę ostatni, trzeci spacer kosmiczny w ramach przygotowań do budowy dwóch nowych stacji dokujących dla statków transportowych.
Czy w jednym z największych miast na świecie może rosnąc dżungla? Okazuje się, że tak i to nawet na wyspie. W samym centrum Bangkoku, wśród licznych wieżowców, można znaleźć zielone płuca miasta.
Astronomowie pokładają najwięcej nadziei w obserwacjach radioteleskopów. Już niedługo w południowej części Afryki powstanie największa na świecie farma z tymi urządzeniami. Na powierzchni jednego kilometra kwadratowego teleskopy będą badać niebo ponad dziesięć tysięcy razy szybciej niż obecnie.
Śnieżyca Sparta zaatakowała Stany Zjednoczone. Pogoda zaczęła psuć się nad Teksasem, w Dallas odwołano niemal tysiąc lotów. Na drogach zrobiło się niebezpiecznie. Doszło do wielu wypadków, w jednym z nich zginęła jedna osoba.
Dziś zaczęła się wiosna meteorologiczna i zrobiła to w ładnym stylu – na południu Polski było aż +13 stopni. To ciepłe powietrze napłynęło do nas z południa Europy, ale nie na długo.
Wiosna wkracza do Polski. Natura budzi się do życia. Reporter Kontaktu Meteo wysłał nam film nagrany techniką timelaps z krokusami, które rozkitają w świetle promieni słonecznych.
Kivalina, mała wioska na Alasce, może wkróce zniknąć z mapy. Prawdopodobnie zmyją ją z powierzchni ziemi potężne, sztormowe fale. Kiedy to nastąpi? Może to tego dojść w każdej chwili.
Mamy wiosnę. Na razie tę meteorologiczną, ale przed nami jeszcze cztery inne. Pogoda na dziś w wielu miejscach zapowiada się iście wiosenna z ducyfrową wartością ciepła.
Oczyszczanie polskich poligonów - według projektu rekultywacji zdegradowanych i powojskowych terenów Lasów Państwowych - dobiega końca. Z 24 tys. ha obszarów, które zaplanowano przebadać, przejrzano już 22 tys. ha. Na "odzyskanych" terenach powstaną m.in. ścieżki rowerowe.
Dziś pierwszy dzień meteorologicznej wiosny i pogoda również będzie wiosenna. Na termometrach zobaczymy nawet 12 st. C. Niestety miejscami będzie padać deszcz. Nasili się też wiatr i w górach porywy osiągną nawet 100 km/h.
Naukowcy odkryli monstrualnie wielką dziurę i wyjątkowo jasny kwazar, który świeci 420 bilionów jaśniej niż Słońce. To absolutni rekordziści w swoich kategoriach.
Ciepło i na ogół pogodnie zapowiada się niedziela na stokach narciarskich. Jedynie w Karkonoszach pojawią się przelotne opady deszczu. Szkoda, że śniegu już coraz mniej.
W najbliższych siedmiu dniach pogoda nie będzie dla nas łaskawa. We wtorek wraz ze spadkiem temperatury pojawią się opady śniegu. Dodatkowo zacznie silnie wiać, w górach powyżej 100 km/h.
Dziś ostatni dzień zimy - meteorologicznej. W różnych częściach Polski postanowiono różnie go uczcić. Niektórzy podjęli się podziemnego morsowania, a płetwonurkowie przez dwie godziny pływali w wodzie o temperaturze 2 st. C. Ciekawi jesteśmy jak Wy spędzacie ten dzień. Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy na Kontakcie Meteo.
Mieszkańcy północnej Hiszpanii zmagają się z powodzią. Topniejący śnieg i obfite opady przyczyniły się do podniesienia poziomu wody w wielu rzekach. Lokalne władze obawiają się najgorszego. - Życie (mieszkańców - red.) balansuje nad przepaścią - mówił lokalnym mediom burmistrz gminy Novillas Jose Avesie.
Mgła, mżawka i śnieg utrudniają poruszanie się po polskich drogach. Trudna sytuacja pogodowa potrwa prawdopodobnie do końca dnia, dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zachować ostrożność.
- Są ludzie, którzy stracili wszystko - przyznaje jedna z ofiar powodzi w północnej Boliwii. Wiele osób traci już nadzieję, bo sytuacja z każdym dniem staje się coraz bardziej dramatyczna. Drzwi schronisk nie zamykają się, a wody przybywa.
Nawet dwucyfrową wartość ciepła pokażą termometry w najbliższych dniach. Najprzyjemniej zapowiada się pogoda na południowym wschodzie - tam bez opadów i sporo słońca. Trzeba korzystać z dobrej pogody, bo już niedługo temperatura pójdzie ostro w doł.
Luty żegna nas wyjątkowo łaskawie. O poranku na Dolnym Śląsku było aż 6 stopni ciepła. Polska znajduje się między dwoma niżami oraz dwoma wyżami. Dlatego aura jest taka... nijaka. Prezenter i meteorolog TVN Meteo Tomasz Wasilewski na antenie TVN24 opowiada o sytuacji synoptycznej nad Europą.
Mała wulkaniczna wyspa na Pacyfiku - Nishino-shima - wciąż się powiększa. Wciąż, czyli od lat 70. ubiegłego wieku. Powyższe wideo pokazuje najnowsze erupcje z końca lutego. Japońska straż graniczna obliczyła, że w szczytowym momencie było do sześciu wybuchów na minutę.
Nad USA rozgrywa się pogodowa bitwa. Śnieżyca Sparta rozdziela skrajnie różne masy powietrza. Przynosi opad śniegu oraz marznącego deszczu, który dotarł również do Teksasu, gdzie doszło do karambolu.
Przed nami ostatni dzień lutego. Najkrótszy miesiąc w roku pożegnamy pochmurną aurą, a zamiast opadów śniegu, z nieba spadnie deszcz. Prognozy wskazują, że wszędzie odnotujemy dodatnie wartości na termometrach.