Najnowsze

Najnowsze

Trochę cieplej, lecz odczucie chłodu pozostanie. Pojawią się ślizgawice. Uważajcie!

W ciągu kilku najbliższych dni słupki rtęci będą wędrować nieco wyżej niż ostatnio. Miejscami temperatura wyniesie nawet 6 st. C. Niestety trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami. Koniec mrozów i nadejście frontów atmosferycznych oznacza, że w kraju zaczną pojawiać się opady śniegu, deszczu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. - Ślizgawica może zrobić się na drogach i na chodnikach, więc uważajmy - ostrzega Maciej Dolega, prezenter TVN Meteo.

Na ratunek wychłodzonemu łabędziowi. Udana akcja Straży Leśniej

Pierwszego grudnia Straż Leśna z Nadleśnictwa Wichrowo została wezwana do dwóch łabędzi niemych. Na środku zbiornika retencyjnego Babcia koło Dobrego Miasta na Warmii w bezruchu unosiły się na powierzchi dwa ptaki. Ratownicy mieli obawy, że przymarzły do tafli lodu.

Filipiny szykują się na cios. Wiatr ponad 200 km/h, fale sięgną 4 metrów

Filipińskie władze zdecydowały o zamknięciu części szkół i urzędów ze względu na ogromne niebezpieczeństwo, jakim jest zbliżający się do wyspy Hagupit, tajfun piątej kategorii. Wyspiarska społeczność doskonale pamięta dramat, jakim było zeszłoroczne uderzenie tajfunu, w wyniku którego zginęło kilka tysięcy osób, a miliony straciły dach nad głową. Część mieszkańców jest ewakuowana, a do kilkuset tysięcy wysłano paczki żywnościowe.

Sezon bociani w pełni. "Wiosnę powitamy ze 120 ptakami" .

Bociany, które nie odleciały do Afryki, zimę spędzą m.in. w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Pracownicy tego typu placówek mają mnóstwo pracy. Sezon bociani już mamy w pełni - mówił w rozmowie z reporterem TVN24 Radosław Fedaczyński z ORZC.

Hagupit sunie nad Filipiny. Tajfun zyskuje na sile

Nad Filipiny nadciąga tajfun Hagupit. Eksperci ostrzegają mieszkańców przed niebezpieczeństwem - intensywnymi opadami deszczu, powodziami, silnym wiatrem i spływami popiołu. Jednak na ewentualne ewakuacje trzeba poczekać do czwartku, kiedy znana będzie trasa wędrówki cyklonu.

NASA ogłosiła: na Marsie człowiek stanie po 2030 roku

Amerykańska agencja kosmiczna ogłosiła, że pierwsza załogowa misja na Marsa odbędzie się po 2030 roku. W tym celu naukowcy z NASA rozpoczną trwającą wiele lat fazę testową. Jednym z ważniejszych etapów przygotowań będzie lądowanie statku kosmicznego Orion na asteroidzie.

Pierwsze "kolorowe" zdjęcie komety. Rosetta wyśle ich więcej

Naukowcy opublikowali pierwsze zdjęcie komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko w "rzeczywistych barwach". Dzięki fotografii możemy teraz podziwiać kosmiczną skałę w odcieniach czerwieni i brązów. Jednak tak naprawdę kolory te nie byłyby widoczne dla człowieka patrzącego na kometę "gołym okiem". Kometa jest "bardziej czarna niż węgiel" - podkreślają specjaliści.

Dla jednych słonina, dla innych jabłka. Poradnik dokarmiania ptaków

Późna jesień to najlepszy moment, by zacząć dokarmianie ptaków - podaje rzecznik Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Przypomina jednak: jeśli przyzwyczaimy do tego ptaki, należy dbać, by w miejscu dokarmiania pokarm dostępny był stale, zwłaszcza w czasie silnych mrozów i śniegów.

Przebiegunowanie i co dalej? "Problemem może być cywilizacja"

Pole magnetyczne naszej planety słabnie szybciej niż myślano. Naukowcy twierdzą, że może to być zwiastun nadchodzącego przebiegunowania. Tomasz Rożek, fizyk i dziennikarz naukowy, informuje jednak, że nie ma się czego obawiać. Nawet jeśli bieguny zamienią się miejscami, "biologicznie nic nam nie grozi".

Niedźwiedź Wojtek bohaterem Wojska Polskiego. Podczas wojny nosił amunicję

W czasie II Wojny Światowej polskim żołnierzom z 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2. Korpusie Polskim dowodzonym przez generała Władysława Andersa, towarzyszyło niezwykłe zwierzę. Do szeregów wstąpił niedźwiedź. Zwierzę spało, spożywało posiłki i brało udział w bitwach razem z żołnierzami.