Trójmiasto

Trójmiasto

Unikatowa księga znaleziona w Ustce

Historycy z Ustki odkryli księgę, która jest prawdziwym białym krukiem. - To księga założycielska pierwszej fundacji pomagającej rodzinom rybaków, którzy zginęli na morzu, zapiski z 1824 roku, dotąd nigdzie niepublikowane - mówi historyk, który podjął się ich odczytania.

Kajakarz odłączył się od grupy i utonął

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę wieczorem w okolicach Borkowa (woj. pomorskie). Grupa kajakarzy wybrała się na spływ rzeką Radunią. 41-latek odłączył się od grupy, chwilę później znajomi znaleźli go w wodzie.

Gdańskie plaże z błękitnymi flagami. "Spełniliśmy najwyższe kryteria"

Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Stogi, Sobieszewo, Orle na Wyspie Sobieszewskiej i kolejny rok z rzędu przystań jachtowa Marina Gdańsk – wszystkie te gdańskie kąpieliska zostały odznaczone międzynarodowym znakiem Błękitnej Flagi. To certyfikat najwyższych standardów, m.in. czystości wód i bezpieczeństwa. Wyróżnienie przyznawane jest tylko na jeden sezon.

Koleją z Kaszub na Hel. Szybko, jeszcze szybciej

Kończy się rewitalizacja kolejowego korytarza kościerskiego i helskiego. W czerwcu możliwe będzie ponowne uruchomienie pociągów w relacjach: Gdynia – Władysławowo – Hel oraz Gdynia – Kościerzyna. Już wówczas pojadą szybciej, ale na tym nie koniec.

Wielki ludzik przeleciał nad Pomorzem

Lot mierzącego niemal 5 metrów ludzika lego – marynarza z lunetą - zainaugurował otwarcie nowego Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie k. Władysławowa (woj. pomorskie). Helikopter z podwieszoną figurą przeleciał z Jastarni wzdłuż linii brzegowej do Gdyni, potem do molo w Sopocie i wrócił do Swarzewa.

Pojechali na interwencję, znaleźli arsenał

Wybuchowego odkrycia dokonali żukowscy policjanci. Podczas domowej interwencji znaleźli w mieszkaniu trotyl i karabiny z czasów II wojny światowej. 56-latek przyznał, że kolekcjonuje militaria. Teraz grozi mu za to 8 lat więzienia.

Montują progi zwalniające. Feralne przejście w Gdańsku będzie wreszcie bezpieczne?

Nie pomogły aktywne znaki drogowe, kocie oczka, ograniczenie prędkości i kamery rejestrujące wykroczenia. Na przejściu dla pieszych na al. Hallera w Gdańsku wciąż dochodziło do wypadków, więc urzędnicy postanowili działać bardziej zdecydowanie. Właśnie rozpoczął się montaż progów zwalniających, w nocy pojawią się także separatory ruchu uniemożliwiające wyprzedzanie.

Sopot kupił jacht. Nadaje się do remontu

Jacht, który z myślą o młodzieży kupił Sopot, kosztował miasto 133 tys. Choć zdaniem urzędników jest w dobrym stanie, od razu zdecydowali o jego remoncie. Jego koszt stanowi 33 proc. ceny zakupu jachtu. – Widzieliśmy, co bierzemy – zapewnia rzeczniczka Sopotu.

Sprawę Nergala wnoszą do Sądu Najwyższego

Prokuratura i oskarżyciel posiłkowy wnieśli o kasację w Sądzie Najwyższym wydanego w lutym wyroku uniewinniającego lidera grupy Behemoth Adama "Nergala" Darskiego od zarzutu obrazy uczuć religijnych. W 2007 r. podczas koncertu w Gdyni muzyk podarł Biblię.

Czołowe zderzenie pod Gdańskiem. Reanimowali 24-latkę

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 227 między miejscowościami Grabiny Zameczek i Roszkowo. Czołowo zderzyły się tam dwie osobówki. Ciężko ranne zostały dwie osoby. Na miejscu reanimowano 24-latkę, którą później śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

Gdańsk i Gdynia dostaną 131 milionów na transport publiczny

W ciągu roku w Gdyni zacznie jeździć 30 nowoczesnych autobusów miejskich. W tym samym czasie Gdańsk przebuduje torowiska tramwajowe i zbuduje nowe węzły integracyjne przy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, które mają ułatwić korzystanie z transportu publicznego w mieście.

Za śnięte ryby w jeziorze Drużno odpowiedzialna jest firma mleczarska?

Już dwie tony śniętych ryb odłowiono w rezerwacie przyrody Jezioro Drużno. Zdaniem starosty elbląskiego za zanieczyszczenie wody odpowiedzialna jest lokalna firma mleczarska, w której miało dojść do awarii. Firma zaprzecza, ale przyznaje, że jest właśnie kontrolowana. W sprawie skażenia akwenu w środę zebrał się sztab kryzysowy.

Papierosy, warcaby, papier toaletowy... Rzeczy osobiste żołnierzy z frontów II WŚ

Przedmioty codziennego użytku żołnierzy rożnych armii biorących udział w II wojnie światowej będzie można od czwartku oglądać w Muzeum Zamkowym w Malborku. - To m.in. papierosy, leki, fajki, przybory do golenia, czy wojskowy papier toaletowy - słowem wszystko, co było im potrzebne podczas szarej codzienności – zapowiadają przedstawiciele malborskiego muzeum. Część z eksponatów pokazana będzie po raz pierwszy.