Trójmiasto

Trójmiasto

"Ciężko, ciemno, niebezpiecznie". Pierwszy nocny Runmageddon

Pod osłoną nocy z latarkami na głowach, pokonali 6 kilometrów z 30 przeszkodami – tak wyglądała trasa nocnego ekstremalnego Runmageddonu Rekrut w Sopocie. Na starcie pierwszego w Europie nocnego biegu stanęło około 900 zawodników. - Chodzi o to żeby coś przeżyć. Postawić sobie wyzwanie i mu sprostać. I poznać lepszą wersję siebie – powiedział Jaro Bieniecki, organizator.

Ryk silników, pył i ewolucje. Motocrossowe Mistrzostwa Polski w Gdańsku

Około 100 zawodników i zawodniczek stanęło do rywalizacji podczas finałowej rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie. Na specjalnym torze o długości 1600 metrów ścigają się motocykle crossowe i quady. Nie zabraknie emocji, ryku silników i ewolucji wykonywanych przez zawodników. W sobotę od rana prowadzone są treningi, start pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 15.00. W niedzielę zaś po porannych treningach o 10.30 wystartuje wyścig kwalifikacyjny, a wyścigi finałowe rozpoczną się o godzinie 13.00.

Pędzlem na wędce zamalował kamerę sąsiada. "Irytowała go"

Kamera monitoringu zamontowana na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie) tak bardzo irytowała sąsiada, że postanowił ją zniszczyć. Na wędce zamontował pędzel i farbą zamalował obiektyw. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring, sprawca został rozpoznany i poniesie konsekwencje.

Zwodowali pierwszy od lat polski niszczyciel min

ORP Kormoran powstaje na potrzeby Marynarki Wojennej i ma zostać przekazany wojsku pod koniec 2016 roku. Dziś polski niszczyciel min został zwodowany w gdańskiej stoczni. Teraz okręt będzie wyposażany m.in. w przeciwlotnicze zestawy rakietowe, systemy dowodzenia i kierowania uzbrojeniem, pojazdy podwodne i sonary.

Marcin Dubieniecki na razie pozostanie w areszcie

Sąd odroczył w piątek rozprawę ws. zwolnienia za kaucją gdańskiego adwokata Marcina Dubienieckiego. Tym samym pozostanie on w tymczasowym areszcie razem z pozostałymi oskarżonymi w sprawie wyłudzeń z PFRON. Sąd uznał, że powinien rozpoznać łącznie wszystkie zażalenia prokuratury i obrony.

Miał 5,5 promila i prowadził auto. "Badanie powtarzaliśmy aż trzy razy"

Policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę do rutynowej kontroli w nocy ze środy na czwartek. Podczas badania alkomatem okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Miał 5,5 promila alkoholu w organizmie. Badanie powtórzono aż trzy razy, wynik za każdym razem był taki sam. Kierowca stracił już prawo jazdy, a w więzieniu może spędzić dwa lata.

Będzie można podziwiać piękną panoramę Zatoki Gdańskiej. Wystarczy wejść na Kazimierza

Pochylone, stoczniowe żurawie i spokojne wody Zatoki Gdańskiej - takie widoki można podziwiać wdrapując się na Kazimierza. Chodzi o wieżowy zbiornik wodny, który właśnie stanął na Wyspie Sobieszewskiej. Konstrukcja wielkości dziewięciopiętrowego bloku będzie nie tylko dostarczać wodę mieszkańcom, ale i niezapomniane wrażenia turystom, którzy będą mogli zobaczyć okoliczną panoramę z tarasu.

Marcin Gienieczko przepłynął w canoe największą rzekę świata

Marcin Gienieczko 1 września, po 94 dniach walki i pokonaniu 5986 km w canoe, dopływając do Belem zakończył najdłuższy etap wyprawy Energa Solo Amazon Expedition, czyli przeprawę przez Amazonkę. Przed podróżnikiem ostatnia część ekspedycji - bieg z Belem nad brzeg Oceanu Atlantyckiego z polską flagą olimpijską. Gienieczko walczy o wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

"Bryza" poleciała po serce. "Tutaj liczy się czas"

Załoga "Bryzy" pomogła warszawskim kardiochirurgom przetransportować serce dla chorej pacjentki. - To inny lot niż te, które wykonujemy standardowo. Jest większa adrenalina, to przecież akcja ratująca życie. Kiedy chodzi o transplantologię wszystko jest na czas - tak kmdr ppor. Czesław Cichy, rzecznik Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni, mówi o ostatniej akcji lotników.

Zmarli po zażyciu miksu sterydów i dopalaczy. Prokuratura umarza śledztwo

Nie wiadomo kto przyczynił się do śmierci dwóch studentów z Gdańska, którzy w październiku ubiegłego roku zażyli miks sterydów, dopalaczy i alkoholu – uznali gdańscy śledczy i umorzyli postępowanie w tej sprawie. Nie ustalono też do kogo należały substancje odurzające znalezione w ich mieszkaniu.

76 lat od wybuchu II wojny światowej. "Nie można w imię politycznych rozgrywek obrażać własnego kraju"

76 lat temu Niemcy zaatakowały Polskę - tak rozpoczęła się II wojna światowa, będąca najkrwawszym konfliktem w dziejach ludzkości. W trakcie porannych uroczystości na Westerplatte głos zabrali m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Ewa Kopacz, która powiedziała, że "nie można w imię wewnętrznych, politycznych rozgrywek obrażać własnego kraju, obniżać jego wiarygodności".

Duda: nie ma przyszłości bez solidarności

Władza w Polsce powinna rozumieć, co to jest solidarność. Wierzę, że jesteśmy w stanie odbudować Polskę w ramach solidarności - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.