zwierzęta

zwierzęta

Strażacy ochotnicy z Byczyny (województwo opolskie) ruszyli z pomocą uwięzionemu, w nieużywanym zbiorniku przeciwpożarowym, bobrowi. Nie wiadomo, jak długo zwierzak był w potrzasku. Nie potrzebował jednak pomocy weterynaryjnej, a po odzyskaniu wolności - jak mówią strażacy - żwawym krokiem ruszył w rejon żerowania.

W środę obchodziliśmy międzynarodowy dzień psa przewodnika. W Polsce mamy 125 czworonożnych bohaterów, bo dzięki nim osoby z niepełnosprawnością wzroku stają się bardziej samodzielne, pewne siebie, mogą bezpiecznie podróżować. W pandemii, gdy konieczne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących dystansu społecznego, osoby z dysfunkcją wzroku są w jeszcze trudniejszej sytuacji niż zazwyczaj. Patryk Rabiega. 

Najpierw dokopały się do umieszczonej prawie metr pod ziemią osłony kabla i ją poprzegryzały, później to samo zrobiły z samym światłowodem. Tak bobry pozbawiły internetu około tysiąca mieszkańców kanadyjskiej miejscowości. Taśmę i kabel potraktowały jak patyki i rośliny do budowy swojego schronienia.

Jadąc w nocy przez Wielkopolskę, pan Bogdan na środku drogi zastał spacerującego rysia. Nagranie, na którym widać, jak zwierzę przechadza się w bliskiej odległości od maski samochodu wysłał na Kontakt 24.