Brytyjska rodzina królewska

Brytyjska rodzina królewska

Księżniczka Beatrycze, czyli wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, odwołała swój ślub z Edoardo Mapelli Mozzim - poinformował w piątek magazyn "People". Uroczystość była zaplanowana na koniec maja, a powodem odwołania są ograniczenia nałożone w kraju w związku z pandemią COVID-19.

W tak bezprecedensowym i niespokojnym czasie moja małżonka i ja myślimy szczególnie o wszystkich tych, którzy stracili swoich bliskich - mówił w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych brytyjski książę Karol. Następca tronu, który wyzdrowiał po zakażeniu koronawirusem podziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia, których oddanie - jak uważa - jest powodem dumy dla całego narodu.

Książę Karol, następca brytyjskiego tronu i syn królowej Elżbiety II, ma koronawirusa. Pozytywny wynik testu na obecność patogenu SARS-CoV-2 potwierdziła siedziba księcia Walii.

Książę William wraz z księżną Kate przebywają z trzydniową wizytą w Irlandii. W trakcie jednego ze spotkań wnuk Elżbiety II zażartował, mówiąc, że "książę i księżna Cambridge roznoszą koronawirusa". - Wybaczcie, staramy się to kontrolować, więc powiedzcie nam, kiedy mamy przestać - dodał William, tłumacząc żart związany z przynależnością do rodziny królewskiej.