USA

USA

W meksykańskim stanie Nuevo Leon są obszary zamieszkałe prawie wyłącznie przez kobiety i dzieci. Mężczyźni wyjechali za pracą do Stanów Zjednoczonych, często zakładają tam rodziny i już nie wracają.

W tym miesiącu Pekin odwiedzi przewodniczący kolegium szefów sztabów armii USA, generał Martin Dempsey - poinformował w środę Pentagon. W oświadczeniu dodano też, że telefonicznie ws. Korei Północnej rozmawiali sekretarz obrony USA Chuck Hagel i jego odpowiednik po chińskiej stronie - Chang Wanquan.

Uzbrojeni agenci powinni chronić szkoły w USA przed atakami szaleńców - takie rozwiązanie rekomenduje Krajowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA). To odpowiedź najsilniejszej organizacji producentów i posiadaczy broni palnej w Stanach Zjednoczonych na masakrę w szkole w Newtown w stanie Connecticut, gdzie szaleniec zabił 14 grudnia 26 osób, w tym 20 dzieci.

Producent słynnych rakiet Patriot oznajmił, iż zyskał zgodę US Army na ponowną certyfikację tej broni. Umożliwi ona przedłużenie życia operacyjnego Patriotów z 30 do 45 lat.

Amerykańska flota wysłała w pobliże Korei Południowej nie jeden niszczyciel, jak pierwotnie podano. Na wody okalające Półwysep Koreański zmierza jeszcze jeden niszczyciel i wielki pływający radar. Cały ten zespół stworzy lokalną mobilną tarczę antyrakietową, która w wypadku konfliktu bardzo przydałaby się Korei Południowej.

- USA poważnie traktują groźbę wojny ze strony Korei Północnej, ale nie widzą żadnej mobilizacji żołnierzy na dużą skalę ani rozmieszczania sił przez Phenian - poinformował w poniedziałek rzecznik Białego Domu.

75 pojazdów zniszczonych, 25 osób w szpitalu, trzy ofiary. To efekt karambolu, do którego doszło w pierwszy dzień świąt na granicy stanów Wirginia i Karolina Północna. Według policji, podczas zdarzenia panowały bardzo trudne warunki atmosferycze.

Kim Dzong Un postawił w stan gotowości bojowej wojska rakietowe Korei Północnej. Prawdopodobnie - jak sugeruje agencja Reutera - jest to reakcja na wcześniejszy przelot dwóch amerykańskich bombowców strategicznych B-2 nad Półwyspem Koreańskim. Wywiad Południa donosi o wzmożonej aktywności armii Północy.

Niewidoczne dla radarów amerykańskie bombowce B-2 Spirit, wezmą udział w corocznych ćwiczeniach wojskowych w Korei Południowej - donosi CNN powołując się na czwartkowe oświadczenie Stanów Zjednoczonych. Zapowiedź uczestnictwa w manewrach padła po wtorkowej groźbie Korei Północnej ataku na bazy wojskowe USA na wyspie Guam, na Hawajach i na kontynentalnym terytorium Stanów Zjednoczonych.

Więziony w Guantanamo Abu Zubajda za pośrednictwem międzynarodowej organizacji praw człowieka Interights pozwał Polskę przed Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu pod zarzutem nieprzeprowadzenia należytego śledztwa w jego sprawie.

Amerykańscy generałowie potrzebowali 56 dni i ponad dwóch wzmocnionych dywizji, aby opanować sytuację w rozpadającym się państwie "Północny Brownland", uprzednio kontrolowanym przez kryminalny reżim dysponujący bronią jądrową. Wszelkie podobieństwa z Koreą Północną są zapewne zamierzone.

Prezydent Barack Obama wybrał doświadczoną agentkę Secret Service Julię Pierson na dyrektora agencji odpowiedzialnej za ochronę prezydenta USA. To pierwszy przypadek w historii tej elitarnej służby, że będzie kierowała nią kobieta.