Tomasz Grodzki

Tomasz Grodzki

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przekazał, że podczas rozmowy z wicepremierem Jarosławem Gowinem byli zgodni co do tego, że "w obecnej i prognozowanej sytuacji epidemicznej, wybory nie powinny się odbyć 10 maja". - Omówiliśmy różne opcje przełożenia wyborów, wypracowanie rozwiązania wymaga dalszych rozmów liderów politycznych - dodał. Gowin powtórzył w sobotę, że "wybory nie mogą się odbyć" w wyznaczonym terminie.

Teraz całe siły narodu: finansowe, organizacyjne powinny być rzucone na walkę z epidemią i zabezpieczenie zdrowia Polaków - podkreślił w "Faktach po Faktach" marszałek Senatu i lekarz Tomasz Grodzki. Zaznaczył, że senatorzy zrobią "wszystko, aby tarcza antykryzysowa była uchwalona jak najszybciej", jednak wskazał, że "nie ma zgody senatorów na rozmowy o ordynacji wyborczej".

"Poddałem się badaniu na obecność koronawirusa" - poinformował marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej, który niedawno wrócił z Włoch. Upublicznił negatywny wynik swojego testu. Europosła PiS Adama Bielana, który zarzucił Grodzkiemu, że "ryzykował zdrowiem" swoim, oficerów Służby Ochrony Państwa i innych senatorów, publikacja ta nie przekonała. "Cieszę się, że Pańskie skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie nie zakończyło się infekcją" - oświadczył.