szkoła średnia

szkoła średnia

Ministerstwo zapowiada likwidację, ale nauczyciele wcale się nie cieszą

To był flagowy edukacyjny pomysł Prawa i Sprawiedliwości. Dziś uczniowie mówią o nim: "Nikt w zasadzie nie wie, o co chodzi w tym hicie" albo "Ten przedmiot nie miał sensu". Politycy nowej, demokratycznej koalicji rządowej zapowiadają likwidację HiT-u, ale w szkołach nie wszyscy są tym pomysłem zachwyceni.

Niska ocena za różowe włosy, w domu rower za czerwony pasek. Co ocenoza zrobiła z polską szkołą? 

Czy za makijaż można stracić punkty z zachowania? Można. A czy jak uczeń się tnie, to może mieć niższą ocenę z zachowania? Może. W szkolnych statutach roi się od błędów i zapisów niezgodnych z Prawem oświatowym, nauczyciele nie są szkoleni, jak oceniać, by motywować do nauki. A uczniowie? Nie chcą nieraz podnieść długopisu, jeśli zadanie nie jest na ocenę, bo rodzice płacą za stopnie nawet w euro. Czy ocenoza to choroba polskiej szkoły? 

Czworo kandydatów na ministra. Resort bardzo pożądany

Od czego zacząć leczenie polskiej edukacji po rządach ministra Przemysława Czarnka? Od podwyżek dla nauczycieli czy porządkowania tzw. podstawy programowej? Czy najpierw skasować przedmiot historia i teraźniejszość, czy zadbać o ciepły posiłek w szkole? Pytamy kandydatów na stanowisko ministra edukacji.

Barbara Nowak modliła się o uzdrowienie gejów. Zmienić szefów czy zlikwidować urząd?

Mówili uczniom nieprzyjętym do szkół, że "marzenia nie zawsze się spełniają", pisali artykuły wychwalające prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, polowali na nauczycielki i nauczycieli, którzy popierali Strajk Kobiet. To zaledwie część działalności, jaką przez osiem lat rządów Prawa i Sprawiedliwości mogą "pochwalić się" kuratorzy oświaty. Jaka przyszłość czeka ich i same kuratoria pod rządami demokratycznej opozycji?