Stosunki Rosja - USA

Stosunki Rosja - USA

Trumpa pomysł na politykę zagraniczną. Było i o Polsce

Stany Zjednoczone muszą zacząć poprawiać relacje z Rosją i Chinami, a tradycyjnych sojuszników w świecie zachodnim rozliczać z pomocy wojskowej i "ochrony", jakiej im udzielają - tak w skrócie wygląda plan Donalda Trumpa dla amerykańskiej dyplomacji na lata jego prezydentury.

Więcej rosyjskiej broni w Syrii? USA zaniepokojone

Zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Baracka Obamy, Ben Rhodes, wyraził w czwartek zaniepokojenie doniesieniami na temat dostarczania przez Rosję większej ilości sprzętu wojskowego do Syrii.

Rosyjskie okręty podwodne rzuciły wyzwanie NATO

Liczba rosyjskich okrętów podwodnych na patrolach od Skandynawii do Morza Śródziemnego jest największa od 20 lat - poinformowali przedstawiciele armii USA. Według cytowanych przez "New York Timesa" ekspertów jest to wyzwanie rzucone podwodnej dominacji państw NATO.

Rosjanie prowokują Amerykanów? Napięcia przed szczytem NATO

Ostatnie incydenty na Bałtyku z udziałem rosyjskich samolotów nie mogą pozostać bez odpowiedzi - mówili goście TVN24 BiS. Zdaniem rozmówców programu "Otwarcie Dnia", którymi byli Piotr Pyzik z PiS oraz Michał Jaros z PO, zachód powinien jednak unikać ostrej reakcji.

Putin na linii z Obamą. Tematem Syria i Ukraina

Prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał w poniedziałek przez telefon z prezydentem USA Barackiem Obamą na temat sytuacji w Syrii i perspektyw uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy - poinformowała służba prasowa Kremla.

Amerykanie namawiają Rosjan: wywrzyjcie presję na Asada

Szef dyplomacji USA John Kerry, który rozmawiał w piątek telefonicznie ze swym rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem, wezwał Moskwę do wywarcia presji na prezydenta Syrii Baszara el-Asada w sprawie przestrzegania rozejmu.

"Kampania demonizacji Rosji". Ławrow o incydencie na Bałtyku

Incydent na Bałtyku skomentował szef MSZ Rosji. Siergiej Ławrow oświadczył, że Rosja nie zamierza wchodzić w bezsensowny konflikt z NATO. W opinii ministra, który gościł akurat w MSZ Mongolii, Sojusz Północnoatlantycki zajmuje się szukaniem wroga "dla nadania sensu" swojemu istnieniu.

Rosja komentuje incydent z NATO na Bałtyku. I podaje inną datę

Amerykański niszczyciel USS Donald Cook znajdował się 70 km od rosyjskiej bazy wojennej na Morzu Bałtyckim i gdy wykonujące rutynowy lot rosyjskie bombowce zauważyły go na horyzoncie, przeleciały nad nim zgodnie z normami bezpieczeństwa - oświadczyło ministerstwo obrony w Moskwie. Co ciekawe, stwierdziło, że do incydentu doszło w środę. NATO podaje inną datę.