prognoza

prognoza

- Liczbą tego poranka będzie -18 - mówił na antenie TVN24 Tomasz Zubilewicz. Taką temperaturę rano odnotowały Suwałki, a to nie jedyna tak mroźna wartość. Za zimowe wskazania termometrów odpowiada połączenie arktycznych mas powietrza i wyżu, który wciąż wpływa na wschodnią Polskę.

Słoneczna i spokojna pogoda pozostanie z nami jeszcze tylko przez niedzielę. Potem przyjdzie załamanie pogody. Będzie silnie wiać i padać. Na szczęście temperatura powoli zacznie wzrastać.

Choć najbliższy tydzień ma być raczej zimowy, to czeka nas stopniowe ocieplenie. Synoptyk TVN Meteo zapowiada, że do końca miesiąca będziemy mieć do czynienia z przedwiośniem. Zdradza też wstępne prognozy na Wielkanoc: termometry mają wskazać wiosenne wartości.

W weekend śnieżny front nie będzie nam już dokuczał. Jak wynika z prognozy pogody, będziemy dziś cieszyć się czystym niebem i słońcem. Jednak temperatury nie pozwolą jeszcze zapomnieć o zimie - termometry pokażą zaledwie od -4 do 2 st. C.

Piątek jeszcze będzie zimowy. Lokalne opady śniegu, związane z frontem atmosferycznym, mogą być intensywne, a porywisty wiatr może prowadzić do zawieruchy. W najcieplejszym regionie Polski odnotujemy maksymalnie 0 st. Celsjusza.

Śnieg i okresami silny, porywisty wiatr mogą dać się we znaki zmotoryzowanym w większości regionów. Trzeba się liczyć z możliwymi lokalnymi zawiejami i zamieciami i powstawaniem zasp. Na południu będzie mokro i ślisko.

Niedziela będzie pochmurna i zimna, utrzymają się opady śniegu, może także silniej wiać. Mróz nie będzie dawał się we znaki mieszkańcom południa kraju, ale musza się oni liczyć z deszczowo-śnieżną pluchą.

Już w nocy pogoda pogorszy się i śnieżyce obejmą najpierw zachodnią, potem centralną, a następie południową i wschodnią Polskę. W niedzielę mocniej sypnie śniegiem, nasili się też powodujący zawieje śnieżne wiatr.

Na pogodny dzień mogą liczyć tylko mieszkańcy północnej Polski, ale tam za to będzie najchłodniej. W pasie środkowych regionów prognoza pogody przewiduje opady śniegu. Na południu kraju będzie najcieplej, ale deszczowo.

W weekend najładniejsza pogoda utrzyma się na północy kraju. Na pozostałym obszarze pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, chwilami intensywnego. Dodatkowo silnie powieje, co sprawi, że temperatura odczuwalna będzie niższa niż ta na termometrach. A ma być mroźno, miejscami nawet -7 st. C.

Nie licząc wtorku przed nami jeszcze dwa dni ze słońcem, ale już pod koniec tygodnia przyjdzie ochłodzenie. W piątek czeka nas załamanie pogody, pojawią się opady deszczu, w sobotę deszczu ze śniegiem, a w niedzielę śniegu. Temperatura w ciągu kilku dni obniży się o 13 st. C.

W poniedziałek kierowcy mogą nacieszyć się dobrą pogodą. W całym kraju jest słonecznie, jedynie na Dolnym Śląsku gdzieniegdzie mglisto. Korzystna aura utrzyma się do wieczora.