Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Wracamy do lotów Marka Kuchcińskiego - dwa lata temu ówczesny marszałek Sejmu wykorzystywał rządowe samoloty do prywatnych celów. Stracił wtedy stanowisko drugiej osoby w państwie. Do dziś prokuratura w tej sprawie śledztwa nie wszczęła. Nie informuje nawet, na jakim jest etapie. Maciej Warsiński.

Propozycja zmian w ustawie medialnej to próba uciszenia wolnych mediów - takie komentarze przeważają. Bez dziennikarzy, którzy patrzą politykom na ręce nie ma normalności i demokracji. To dzięki dziennikarzom niezależnych mediów poznaliśmy prawdę na temat wielu afer - nie tylko politycznych. Czwarta władza kontroluje trzy pozostałe i służy obywatelom. Jacek Tacik.

W środę w nocy projekt nowelizacji ustawy o KRRIT wpłynął do Sejmu. Jak mówi Marek Suski, czyli poseł wnioskodawca, zmiana ta jest po to, "żeby chronić Polskę przed wejściem podmiotów z krajów, które nam są wrogie". To oficjalna wersja - pytanie, czy prawdziwa? "To nic innego jak sztylet wbity w wolność słowa i niezależne media" – uważają komentujący propozycję PiS. Michał Tracz.