Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Komisja Europejska stawia Polsce ultimatum w sprawie praworządności - daje polskiemu rządowi czas do 16 sierpnia na uznanie decyzji TSUE i zawieszenie działania Izby Dyscyplinarnej. W przeciwnym razie będzie wnioskować o nałożenie kar finansowych. Komunikat jest jasny - pytanie, czy to bardzo sprecyzowane stanowisko Komisji Europejskiej zmusi rządzących do wykonania wyroku. Materiał Dawida Rydzka.

Opozycja żąda dymisji, ale minister Michał Dworczyk składać jej nie zamierza. Afera mailowa znów podgrzała temperaturę. Tym razem po słowach samego ministra. Michał Dworczyk dalej przekonuje, że z prywatnej skrzynki wyciekły maila służbowe, ale dotyczące spraw partyjnych. Tyle że mowa była o planowaniu lockdownu, kwestiach obronności czy polityce polsko-ukraińskiej. Patrząc na kaliber tych spraw trudno nie mieć wrażenia, że to jednak sprawy nie partyjne a rządowe. Barbara Sobska.

Minister Michał Dworczyk w końcu zabrał głos w sprawie wycieku służbowych maili z jego prywatnej skrzynki, ale nadal nie odpowiedział na kluczowe pytanie. Opozycja w tej sytuacji wskazuje tylko jedno rozwiązanie - dymisje. Podobnie uważają ankietowani w najnowszym sondażu. Barbara Sobska.

Wprowadziliśmy zmiany w rekrutacji do Wojska Polskiego - mówi minister Mariusz Błaszczak. Ma być łatwiej i szybciej. Potrzeba nie tylko żołnierzy, ale i sprzętu i dobrych relacji z sojusznikami. Nie od dziś wiadomo, że w starciu ze wschodnią siłą, Polska sama się nie obroni. Jacek Tacik.