Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Oszustwo i kłamstwo - takie komentarze słychać po reasumpcji głosowania zarządzonego ostatnio przez marszałek Sejmu. Elżbieta Witek powoływała się na konsultacje z pięcioma prawnikami. Konsultacji nie było, a opinie prawne pochodzą sprzed trzech lat. Do prokuratury dotarło już zawiadomienie opozycji o popełnieniu przestępstwa, a do Sejmu wkrótce trafi wniosek o odwołanie marszałek Witek. Dawid Rydzek.

Nikt w PiS nie potwierdza istnienia listy kilkudziesięciu niedawnych współpracowników szefa Porozumienia, którzy mieliby stracić pracę. Nikt też nie zaprzecza, że porządki się zaczynają. Na razie zaczyna się od dzielenia wielkiego ministerstwa, którym kierował dotąd Jarosław Gowin. Dawid Rydzek.

Dzięki reasumpcji głosowania Prawo i Sprawiedliwość uchwaliło ustawę anty-TVN. Marszałek Elżbieta Witek zapewniała, że miała do tego prawo, bo pięciu prawników mówiło jej, że tak właśnie jest. Ich nazwisk do tej pory nie poznaliśmy. Barbara Sobska.

Prawo i Sprawiedliwość znalazło sejmową większość, mimo rozpadu rządowej koalicji. Porozumienie Jarosława Gowina poza rządem, ale i niektórzy jego dotychczasowi posłowie poza Porozumieniem, bo przywiązanie do władzy było większe. Dawid Rydzek ustalił, jaka jest obecnie siła Jarosława Gowina i jaka może być jego polityczna przyszłość.

W "Faktach po Faktach" w TVN24 konstytucjonalista prof. Wojciech Sadurski z Uniwersytetu w Sydney i prof. Jerzy Zajadło z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.