pogoda

pogoda

Trzy ofiary śmiertelne, tysiące interwencji w związku z niżem Sabina

Od niedzieli wieczorem w całej Polsce w związku wichurami strażacy interweniowali prawie 3200 razy. Zginęły trzy osoby, a kilka zostało rannych. Wiatr zrywał dachy, a ulewny deszcz powodował podtopienia. Na Opolszczyźnie, po tym jak wiatr zerwał kabel energetyczny, prąd śmiertelnie poraził 16 krów. Ponadto porywy zrywały dachy z budynków, łamały drzewa i niszczyły samochody. Gwałtowna pogoda pozbawiła prądu ponad 55 tysięcy gospodarstw.

Brak prądu, kilkaset interwencji. Skutki gwałtownej pogody nad Polską

W Polsce odczuwalne są pierwsze skutki porywistego wiatru związanego z niżem Sabina. Miejscami porywy osiągają prędkość ponad 120 kilometrów na godzinę. W województwie zachodniopomorskim w związku ze szkodami wywołanymi przez gwałtowną pogodę strażacy interweniowali ponad 200 razy. W Wielkopolsce prądu nie ma około tysiąc odbiorców.

Odwołane loty, brak prądu. Sztorm Ciara nęka Europę Zachodnią

Przez Europę Zachodnią przetacza się gwałtowny sztorm Ciara. W wielu krajach obowiązują alerty przed silnym wiatrem. Poza tym pada ulewny deszcz, powodujący lokalne powodzie. W Wielkiej Brytanii ponad 100 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Linie lotnicze odwołują loty. Pogodowe relacje dostajemy na Kontakt 24.

Już niebawem lekki mróz będzie chwytał nawet za dnia

Najbliższe dni w pogodzie przyniosą zwrot ku zimie. W ciągu przyszłego tygodnia będzie robić się coraz chłodniej. Znajdą się miejsca, gdzie w ciągu dnia temperatura będzie niższa niż 0 stopni Celsjusza. Poza tym pojawią się opady śniegu.

"Niezwykle ciepły początek lutego"

Po zimowym epizodzie do Polski znów zaczęło napływać ciepłe powietrze. Luty zacznie się wyjątkowo wysoką temperaturą, która lokalnie może wzrosnąć do niemal 15 stopni. We "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski odpowiadał na pytanie, skąd do naszego kraju napływa to wyjątkowo ciepłe powietrze.