Melania Trump

Melania Trump

Wspaniale jest móc powitać ponownie w Białym Domu prezydenta Dudę wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą - napisała na Twitterze w środę Melania Trump. Pierwsza dama USA udostępniła także zdjęcia z prywatnego spotkania pań w Waszyngtonie.

Prezydent USA Donald Trump przybył w sobotę do stolicy Japonii Tokio z czterodniową wizytą państwową. Będzie pierwszym zagranicznym przywódcą, który spotka się nowym cesarzem Naruhito. W programie wizyty przewidziano między innymi dwustronne rozmowy o handlu, partię golfa, a nawet walki sumo, które prezydent USA będzie oglądał w towarzystwie gospodarzy.

Prezydent Donald Trump i pierwsza dama Melania Trump złożyli w poniedziałek na Kapitolu hołd zmarłemu 41. prezydentowi USA George'owi H.W. Bushowi. Uroczystość poświęcona pamięci zmarłego prezydenta z udziałem kilkuset osób odbyła się też w Houston, w Teksasie.

Samolot z Melanią Trump na pokładzie musiał z powodu "niewielkiej usterki mechanicznej" zawrócić krótko po starcie z lotniska w bazie wojskowej Andrews w USA - oświadczyła w środę rzeczniczka pierwszej damy Ameryki. Według dziennikarzy, którzy byli na pokładzie, w maszynie pojawił się dym i smród spalenizny.

Melania Trump zakończyła w sobotę w Egipcie swoją podróż do państw afrykańskich. Przed odlotem poinformowała, że przesłaniem jej wizyty w Ghanie, Malawi, Kenii i Egipcie było pokazanie światu, że USA troszczą się o te państwa. Pierwsza dama przyznała również, że nie zawsze zgadza się z tweetami swojego męża, Donalda Trumpa. Zapewniła, że bezpośrednio przekazuje mu swoje opinie, mimo że on niekoniecznie ich słucha.

Melania Trump zapowiada walkę z cyberprzestępcami. Przede wszystkim zależy jej na bezpieczeństwie dzieci w sieci. - We współczesnym społeczeństwie na całym świecie media społecznościowe są nieodłącznym elementem życia dzieci. Media społecznościowe mogą mieć wiele pozytywnych aspektów, ale mogą również wyrządzić wiele złego, gdy nie są używane w odpowiedni sposób - powiedziała Pierwsza Dama USA podczas wystąpienia na szczycie do spraw walki z cyberprzemocą w Rockville. Przypomnijmy, że Melania Trump w maju zainicjowała program "Be Best", który ma się koncentrować na tym, by chronić najmłodszych przed złym wpływem internetu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Kolejna odsłona wojny między LeBronem Jamesem a Donaldem Trumpem. Dzień po tym, jak amerykański prezydent odpowiedział na krytykę koszykarza, wyśmiewając go we wpisie na portalu społecznościowym, zawodnika pochwaliła pierwsza dama Melania Trump.

Melania Trump jest przeciwna rozdzielaniu dzieci i ich rodzin - oświadczyła rzeczniczka prasowa pierwszej damy, Stephanie Grisham. To komentarz w związku z budzącą kontrowersje polityką imigracyjną Donalda Trumpa, polegającą na separacji rodzin, które nielegalnie dostały się na terytorium USA.

Melania Trump oficjalnie pokazała się mediom po 27 dniach nieobecności. 14 maja pierwsza dama trafiła do szpitala. W środę towarzyszyła Donaldowi Trumpowi w spotkaniu dotyczącym sezonu huraganowego. Prezydent USA podziękował jej i zapewnił, że jego żona "ma się świetnie", chociaż "przeszła przez małe niedogodności".

"Jestem w Białym Domu z moją rodziną, czuję się świetnie" - napisała pierwsza dama USA Melania Trump, która 19 maja wyszła ze szpitala po zabiegu chirurgicznym w związku z niegroźną dysfunkcją nerki.

Figura woskowa Melanii Trump dołączyła do podobizny jej męża, prezydenta USA Donalda Trumpa w nowojorskim muzeum Madame Tussaud. Towarzyszy jej interaktywna część wystawy pod hasłem "Daj Melanii głos", która pozwala tweetować poprzez specjalne konto o nazwie "Pierwsza Dama muzeum Madame Tussaud".