Media społecznościowe

Media społecznościowe

"To ma być masakra". Wielu myśliwych przeciwko odstrzałowi

"To nie ma być odstrzał, to nie ma być pozyskanie, to nie ma być redukcja populacji, to ma być masakra" - napisał w liście otwartym do "kolegów myśliwych" Marek Porczak, członek Koła Łowieckiego Ostoja w Jarosławiu, zabierając głos w sprawie odstrzału dzików. - Każdy gospodarz wie, że bez redukcji samic trudno zmniejszyć populację, jednak przez cały rok jest na to wystarczająco dużo czasu - powiedziała natomiast w rozmowie z tvn24.pl Diana Piotrowska, myśliwa i była rzeczniczka Polskiego Związku Łowieckiego.

Pożar ciężarówki z pączkami. Policjanci "zrozpaczeni"

Policjantom z Lexington w stanie Kentucky noworoczny poniedziałek na długo pozostanie pamięci. W pobliżu Man Boulevard i Pink Pigeon Parkway zapaliła się ciężarówka z donutami, czyli amerykańskimi pączkami. I choć nikomu nic się nie stało, widok zniszczonego samochodu z ulubionym przysmakiem u interweniujących mundurowych wywołał "rozpacz".

Brudne pieniądze ukryte w pralce

Podczas nalotu na jedno z mieszkań w Amsterdamie holenderscy policjanci znaleźli 350 tys. euro ukryte w bębnie pralki. Ich domniemany właściciel został zatrzymany pod zarzutem prania brudnych pieniędzy.

Donald Trump ułaskawił parę indyków

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ułaskawił parę indyków o imieniu Peas i Carrots. Tradycja darowania życia ptakom, które trafiłyby na świąteczny stół, sięga prezydentury George'a H.W. Busha, który zainaugurował ją w 1989 r. Teraz zwierzęta powalczą o oficjalny tytuł Narodowego Indyka Święta Dziękczynienia. Trwa głosowanie w internecie.

Rzeźby płodów przed ekskluzywnym szpitalem

Rzeźby płodów stanęły przed szpitalem Sidra Medicine w stolicy Kataru, Dosze. Autorem jest kontrowersyjny artysta, Damien Hirst. Projekt ukazuje "Cudowną wędrówkę" - jak nazwano dzieło - od poczęcia do porodu i jest częścią kolekcji sztuki współczesnej, która została otwarta w tym tygodniu na terenie kliniki.

35-latek ożenił się z hologramem. Wyprawił wesele i dostał certyfikat

35-letni Japończyk Akihiko Kondo poślubił Hatsune Miku - niezwykle w Japonii popularną wirtualną postać. - Ślub nie jest wiążący w świetle prawa - wyjaśnia zapytana przez tvn24.pl dr hab. Iwona Kordzińska-Nawrocka z Katedry Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo to Japończyk otrzymał "akt małżeństwa z wirtualną postacią", wystawiony przez producenta urządzenia, w którym "żyje" hologram Hatsune Miku. Kondo zorganizował też ceremonię zaślubin. Siebie postrzega jako przedstawiciela mniejszości seksualnej.